Audiohobby.pl

Khadas Tone Board USB

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
03-05-2021, 13:11
W ostatnim czasie słuchałem kilku DAC-ów i żaden z nich nie dawał mi takiej przyjemności ze słuchania muzyki a przy tym nie dorównywał tak starej konstrukcji jak Benchmark DAC1Pre. Khadas, w niektórych nagraniach generuje hektary sceny a pozorne źródła dźwięków potrafią być "prawie z tyłu słuchacza". Kolumny bardzo często znikają w pokoju a dźwięk jest gładki jak pupa niemowlęcia :-) Nie wiem czy są to celowe zabiegi producenta ale, na razie, to "efekciarstwo" bardzo mi się podoba. :-) Inną sprawą jest to na jak długo.

Jeszcze raz napiszę. Ten DAC to odpowiednik słuchawek Creative Aurvana Live pośród DACów. :)
Może nie jest to mistrz neutralności ale za to daje duży "fun".
« Ostatnia zmiana: 03-05-2021, 13:40 wysłana przez Gustaw »

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
04-05-2021, 09:29
@whero2 jest coś w tym co piszesz. Nie nazwałbym Khadasa nienaturalnym ale jakoś wyjątkowo naturalnym też nie. Jak na delta sigma gra bardzo spoko ale jest podkolorowany. Gra inaczej niż Chord Mojo ale w obydwu czuć że natura została podbajerzona makijażem tyle że w dobrym guście  Moim zdaniem za te 100 euro to naprawdę nie ma sie co czepiać i szukać dziury w całym.
co do stosunku jakość/cena nie będę się spierał - jednak... "podbajerzona makijażem tyle że w dobrym guście" - każdy ma swój gust i np. mi nie odpowiada ;) (też trzymam jednego w szafie jako "tani" zamiennik do ewentualnego pożyczenia/pokazania/porównań/korzystania przy awarii)
może się wydawać że lekko narzekam przesadnie na jakość sprzętu który jest taki tani - ale denerwuje mnie to że część recenzji pokazuje tone board jako produkt high end grający na równym poziomie z całą resztą rynku jedynie odbiegając w kilku subiektywnych aspektach.. i tutaj się nie zgodzę - co prawda bardzo fajnie gra jak na swój program cenowy a... ale trzeba dodać ten fragment o cenie - jest to wciąż stosunkowo niska półka i (co prawda inwestując znacznie znacznie większe pieniądze w stosunku do niego) da się wyciągnąć więcej "z muzyki" ... z czego coraz częściej widzę ludzi którzy przeczytają w internecie krótki zachwalający opis, kupią dla siebie.. i bez porównania z resztą rynku zachwalają ponad wszystko inne

Radical

  • 721 / 5167
  • Ekspert
04-05-2021, 10:17
Tylko pomiarowcy twierdzą, że to high end ale oni twierdzą też że wszystkie DACi z dobrymi pomiarami grają tak samo ;)

abrakadabrahokuspokus

  • 2 / 215
  • Nowy użytkownik
26-08-2023, 20:01
Witam . Posiadam karte tone board generic , ale nie wiem  jak podlaczyc coaxialem  moze ktos mi podpowie?

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
26-08-2023, 20:59
1. Podłączasz zasilanie do Khadas.
2. Podłączasz kabel do wyjścia Coax w źródle (n.p. w CD)
3. drugi koniec tego kabla podłączasz do wejścia Coax w Khadas.
4. Z wyjścia lewego i prawego w Khadas, kablami RCA/Cinch, wychodzisz do wejść wzmacniacza, włączasz CD i gra muzyka.
« Ostatnia zmiana: 26-08-2023, 21:05 wysłana przez Gustaw »

abrakadabrahokuspokus

  • 2 / 215
  • Nowy użytkownik
26-08-2023, 23:32
Gustaw dziekuje ci za odpowiedz .Ja myslalem ,ze laptopa podlacze kablem usb c  z khadasem  , a coaxialem polacze ze wzmacniaczem , ale widze ze to jest wejscie ,a nie wyjscie wiec chyba zostaje kupic kabel usb c / coaxial tyle ze na amazon sa takie kable ale drogie