Audiohobby.pl

Klipsch

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
16-01-2021, 20:03
Mały kroczek wstecz dla doładowania dołu. Na razie zestawione byle jak.

Docelowo i tak będzie th lub fh.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
16-01-2021, 20:07
a jak pierwsze wrażenia?

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
16-01-2021, 20:20
Bardzo nieśmiało gra, trochę dociepla, niski dół baredziej słychać w kuchni niż w pokoju odsłuchowym.
Ale na razie w zasaedzie nie jest ustawiony (ot cięcie z palca na 80 i 60 hz i głośność na ucho) ani nie eksperymentowałem z lokalizacją..

Nie jest to klasa TuubyHT od Mariuasza, nie ten impakt.
« Ostatnia zmiana: 16-01-2021, 20:23 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
16-01-2021, 22:51
Dzięki uprzejmości kolegi Lok dzisiaj Klipsch Heresy napędzane są końcówką ICE Power 1000W. Źródłem jest komputer podłączony przez konwerter USB/Coax do DAC-a Benchmark DAC1Pre, który jednocześnie pełni rolę przedwmacniacza.
DAC i ICE Power jest podłączony kablem XLR. Na razie napiszę tyle, że nie miałem jeszcze u siebie tak "dokładnego" wzmacniacza. Aptekarz, główny księgowy, pracownik urządu skarbowego podczas kontroli, analityk finansowy... takie na razie mam skojarzenia. Opis później :-)
Wiesz jak potrzeba to mam jeszcze jeden będzie 1000w na drugi kanał.
Ale tak jak rozmawialiśmy lampa w pre.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
16-01-2021, 23:14
Mam już pierwsze przemyślenia. Tak jak mówisz. Zdecydowanie lampa jako pre.

ICE Power + Klipsch Heresy to niesamowita ilość szczegółów i szeroka scena - na boki + przód. Dźwięki zupełnie się nie zlewają, pełna kontrola nad basem. Świetne umieszczenie źródeł dźwięku w przestrzeni. Bardzo, bardzo dokładny wzmacniacz. Słyszę takie dźwięki ze znanych mi płyt, których nie słyszałem wcześniej.

Słychać każdy "nano-szczegół" ;-) ale..... mam wrażenie, że niektóre dźwięki są odfiltrowane i "odbarwione". Pojawia się syntetyczna średnica i co dziwne, ograniczenia w dynamice.
Benchmarka z ICE Power mam odkręconego na 50% i jest to porównywalne poziomem głośności z godz. 8.30-9 w NAD.
To dziwne bo to 50W vs. 1000W. Muszę poeksperymentować z wstępnym ustawieniem poziomu wyjściowego w Benchmarku po XLR ponieważ może występować problem dopasowania.
Dodatkowo, NAD potrafi Klipschami wręcz chwilami "strzelić" i dźwiękowo "dać po ry...u".
ICE Power gra spokojniej, w bardziej wyważony sposób. Mięcha na gitarze elektrycznej jest mniej niż w NAD C340 ale np. ICE Power bardziej panuje nad dźwiękiem w trudniejszych, bardziej dynamicznych, kawałkach rockowych, kiedy to, dla odmiany, NAD wali masą dźwięku, nie do końca jednak nad nim panując.

Mała personifikacja tego co słyszę:
ICE Power + Klipsch Heresy = analityk finansowy, w dobrym garniturze, z pokerową miną, na oficjalnej imprezie w firmie.
NAD C340 + Klipsch Heresy = zawodnik rugby, podczas bójki na imprezie w klubie.

:-)

Porównanie z moją hybrydą i Focalami zrobię dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, po odzyskaniu głównego pomieszczenia do audio.
« Ostatnia zmiana: 16-01-2021, 23:36 wysłana przez Gustaw »

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2021, 13:11
On jest neutralny bez zniekształceń z bardzo dobra kontrola, dlatego takie wrażenie.
Trochę ciepełka z lampy się przyda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
20-01-2021, 18:22
Zła wiadomość dla fanów Klipscha.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
20-01-2021, 22:52
Szkoda. Crites mial sporą wiedzę o Klipsch-ach.

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
21-01-2021, 17:08
Bardziej z samych tubowych klimatów ale w tym miesiącu zmarł też Bruce Edgar. Specjalista od projektowania tub i propagator tractrixów.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
21-01-2021, 21:41
Bacek i jak sub. Jak wrażenia po dłuższych odsłuchach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
22-01-2021, 12:08
NIe miałem na razie czasu żeby to poustawiać. Przy takim setupie wrażenia pozytywne ale spodziewałem się wiecej.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

colcolcol

  • 925 / 5279
  • Ekspert
22-01-2021, 13:53
nie eksperymentowałem z lokalizacją..
Witam w klubie basolubów i mam nadzieję, że nim pozostaniesz.
Jak jest strojony, jaka jest dolna częstotliwość odtwarzania? Zadbałbym ustawieniem o to, aby właśnie ta częstotliwość była słyszalna w miejscu odsłuchu. Reszta potem... Z mojego własnego doświadczenia walki 20-40Hz  :)

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
22-01-2021, 14:35
W Najda DSP mogę przełączać pilotem pomiędzy 9 różnymi setingsami. Na wstępie mam 4 cięcie na 60 i 80 HZ
z i bez cięcia La Scali na tej samej częstotliwości od dołu.

A tak z innej bajki właśnie zamówiłem sobie kopię Klipschowych tubek K-510, Faitale HF200 leżą od dawna w szufladzie i się kurzą więc trzeba je do czegoś w końcu przykręcić. Na pewno nadadzą La Scali więcej uroku :)

« Ostatnia zmiana: 22-01-2021, 15:03 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
22-01-2021, 14:49
Zresztą K-510 ze wszystkim wygląda uroczo.rfC
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
29-01-2021, 21:16
a jak pierwsze wrażenia?

Ok to pierwsze wrażenia oparte tylko na kręceniu gałkami, a potem przyczyna pierwszych wrażeń. Tak jak pisałem obecność suba słychać bardzo nieśmiało w miejscu odsłuchowym. Trochę ociepla dół, przy próbach podkręcenie głośniej efekt jest taki że przybywa tylko najniższego basu, na granicy wachlowania. Zupełnie inne wrażenia są przy przemieszczaniu się po innych pomieszczeniach.
No więc wziąłem pomiarówkę i na początek przemierzyłem samą La Scalę. Poprzednio na dole nie specjalnie się skupiałem bo i tak nie miałem na to wielkiego wpływu.
Dwa pomiary, near field bass bina i drugi z room gain z miejsca odsłuchowego. No i wyszło szydło z worka. O ile w near field 60 i 80 Hz są mniej więcej na tym samym poziomie to już z room gain jest duży zonk. Na 60 pierdyknęło rów mariański rozciągający się od 40 do 80 hz o głębokości -25dBa. O dziwo na 30Hz jest nawet górka gdzie z samej LaScali prawie nic nie powinno być.
Także trzeba będzie trochę pojeździć subem po pokoju żeby to zakopać.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES