Audiohobby.pl

Klipsch

Kronos

  • 5 / 1260
  • Nowy użytkownik
03-01-2021, 00:02


Jeszcze jedno pytanie. Na czym u Ciebie stoją Heresy? Pytam, ponieważ Heresy ustawione bezpośrednio na podłodze mają znacznie więcej basu niż na wszelkich standach. Dla mnie zwyczajnie grają lepiej i tylko ze względu na ustawienie mebli w pokoju stoją u mnie na niskiej szafce.
Stały bezpośrednio na podłodze, ale jakoś tak scena była bardziej na dole. Teraz postawiłem na subach, na twardej piance, planuję zrobić jakieś stoliki stalowe, tak by stały ze 2-3 cm nad subem, by powstało coś na kształt ładnej kolumny czterodrożnej.

Bacek

  • 2366 / 5889
  • Ekspert
03-01-2021, 12:54
Swoją drogą bardziej podobały mi się Heresy stare na driverach z lascali/khorna.
Te nowsze na tych z Forte już mniej. W IV dali jeszcze inne ale ich chyba nie słuchałem.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
03-01-2021, 17:09
Przy okazji. Specyfikacja Heresy I.

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
03-01-2021, 21:34
Akurat przed kilkoma dniami nabylem podobnej wielkosci pudelka, tyle, ze Tannoy - Devon, a wczesniej przed nimi mniejsze - Eaton. Poza tym w trakcie realizacji dwa projekciki: zupelnie inne, nowe obudowy do glosniczkow HPD 295 i w garazu oczekuja wielkie konstrukcje do odgrod - glosniczki zakupione juz sa. Zeby tylko lepsze zdrowie i sily na realizacje... Poza tym checi do zakonczenia bylyby wieksze, gdyby koledzy z niejakiego Poznania ponownie do mnie zawitali posluchac, a tu pandemia odstrasza :-(

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
03-01-2021, 21:38
Koledzy z Poznania zawitają kiedy projekt będzie skończony. To nie jest przejaw wyrachowania i interesowności tylko motywacja :-) Dlatego uprzejmie proszę/prosimy Ciebie Lutku abyś nie marudził tylko solidnie wziął się do roboty ;-)

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
03-01-2021, 21:45
Probuje po troche, ale brak sil. Pomalu trzeba bedzie umierac, ale moze jeszcze zdaze przed :-)

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
03-01-2021, 22:02
Probuje po troche, ale brak sil. Pomalu trzeba bedzie umierac, ale moze jeszcze zdaze przed :-)

Ja już grzeję silnik samochodu na wiosnę. Jako typowy Poznaniak lubię się załapywać na darmowe obiady + słodkie :-)))
Pamiętaj, że "centrala w Poznaniu" jest również gotowa na Twoje przybycie. Jeżeli tylko weźmiesz z sobą cukier to i herbata też się znajdzie. Taka to u nas "gościnność" - "Bóg w dom, cukier do szafy" :-)
« Ostatnia zmiana: 03-01-2021, 22:06 wysłana przez Gustaw »

lok

  • 432 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
03-01-2021, 22:57
Jak mnie gościcie to mogę dwie kostki cukru zabrać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
05-01-2021, 12:05
"  darmowe obiady + słodkie :-))) " - + i kawka z koniaczkiem sie znajdzie
"  Jeżeli tylko weźmiesz z sobą cukier  " - nie tylko cukier, ale nawet ksylitol
"  centrala w Poznaniu" jest również gotowa na Twoje przybycie  " - a czy centrala w Poznaniu posiada cos nowego do posluchania ?

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
05-01-2021, 12:08
"  Jak mnie gościcie to mogę dwie kostki cukru zabrać.  "
Jesli oprocz obiadku chcesz sie rowniez zalapac na cos jeszcze, to wymagam co najmniej trzech kostek :-)

Bacek

  • 2366 / 5889
  • Ekspert
05-01-2021, 16:12
a czy centrala w Poznaniu posiada cos nowego do posluchania ?
Nie wiem czy jak ostatnio byleś to już grałem kompletnie cyfrowo/aktywnie, chyba nie. Przy okazji doszły nowe tweetery i tubki i porządki w torze gramofonowym + lepsza wkładka. Do marca/kwietnia jeszcze coś się zmieni. Chwilowo ze względu na sytuacje zdrowotno/rodzinną nie mogę nic zorganizować ale na wiosnę zapraszam. Nie samą centralą w Poznaniu człowiek żyje ;)
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
05-01-2021, 20:34
"  centrala w Poznaniu" jest również gotowa na Twoje przybycie  " - a czy centrala w Poznaniu posiada cos nowego do posluchania ?

Owszem. Pełny zestaw (CD+amp+tuner) ultra-highendowej marki New Acustic Dimension.
Jest to arystokratyczna marka brytyjska spotykana w pałacu Buckingham. Marka jest na tyle arystokratyczne, że w swojej budzie, komponenty audio tej marki, mają Corgi Pembroke - ulubieńcy królowej Elżbiety II (Boże chroń Królową). Wiem, że do cichych wielbicieli tej marki należy również inny znany Brytyjczyk - Jaś Fasola. Dlatego jeżeli chcesz posłuchać dźwięku wykwintnego, wysublimowanego i zarazem eleganckiego w swojej prostocie, to już wiesz gdzie go szukać. Co bardziej wrażliwi, tak jak np. ja, zakładają na czas odsłuchów pieluchomajtki, bo ten dźwięk jest zwyczajnie piękny.

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
08-01-2021, 21:16
Kończę małą szklankę Jim Beam Double Oak. Żaden wypas. To blendowana tania whiskey. W tle śpiewa Patricia Barber.
Jakim idiot... tzn. jak niemądry kiedyś byłem chcąc sprzedać moje Heresy I. Proszę aby właściciele Heresy, którzy je sprzedali nie obrażali się na ten wpis. Po prostu jestem pod wrażeniem jak grają te kolumny w bardzo budżetowym zestawie NAD. Ja wiem, że są lepsze systemy, ja wiem, że być może mam zbyt małe wymagania ale mnie już więcej niczego nie trzeba :-))) Nie znoszę słowa "synergia" i dlatego napiszę, że to gra w niektórych nagraniach zwyczajnie dobrze i tyle... a nawet bardzo dobrze. Nie chcę się wygłupiać, po tylu latach w audio, ale chwilami gra to wręcz rewelacyjnie. Dawno nie byłem tak zadowolony ze swojego systemu audio.  Najlepiej system reprodukuje dźwięk kiedy źrodłem jest komputer podłączony konwerter USB/Coax do DAC chociaż z taniutkiego CD też jest dobrze. Zapominam o sprzęcie i ... słucham muzyki :-)

Podobne odczucia miałem kiedyś słuchając Klipsch Cornwall u św.p. Magusa. Napędzał je z niepozornego systemu. Wzmacniacz Musial Fidelity a źródłem był DVD Panasonica (Sic!) a pomimo tego grało to świetnie.

Klipsch Heresy I to kawał historii audio a do tego świetny, w pewnym aspektach, dźwięk i dlatego te kolumny mają u mnie "dożywocie" :-)
« Ostatnia zmiana: 08-01-2021, 21:35 wysłana przez Gustaw »

Zmelmag

  • 1280 / 1755
  • Zmelmag
09-01-2021, 14:25
Gustaw, kolumny juz wiesz ze masz dobre, teraz pora zmienic JB na chocby glendronacha 12-ke ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
09-01-2021, 16:11
Gustaw, kolumny juz wiesz ze masz dobre, teraz pora zmienic JB na chocby glendronacha 12-ke ;-)

Włączyłem w sofcie upsampling co wygładziło te narowiste wysokie w Heresy ale walnięcie i szybkość zostało.
Wiadomo. Brakuje dołu ale gitary, wokal itp bez zarzutu.

"glendronacha 12-ke"
No co ty!?! 177 zł? To 50% ceny niektórych komponentów NAD ;-)))

JB dostałem w prezencie i "darowanemu koniowi ....." :-)
« Ostatnia zmiana: 09-01-2021, 16:19 wysłana przez Gustaw »