Audiohobby.pl

Audio do TV 2.0 czy 2.1

microb1987

  • 131 / 5800
  • Aktywny użytkownik
19-03-2021, 07:51
Cześć.
Nie było mnie tu ze 100 lat.
Ale do brzegu.
Z towarzyszką małżonką podjęliśmy "wspólną" decyzję, że moje 90 litrowe "lodówki" mają się wyprowadzić z salonu...
Ale, że to ja noszę spodnie w domu, to zmuszony jestem sobie radzić...

O co mi chodzi:
- głośniki (kolumny) mają być kompaktowe, małe podstawki, z dźwiękiem jak z wielkich pudeł
- mają być tanie
- biorę pod uwagę 2 małe satelitki i sub, który mogę wrzucić za tv
- biorę pod uwagę zestaw diy, w zasadzie tylko i wyłącznie gotowe projekty. Stolarkę bez problemu ogarnę, ale projektowanie to nie moja bajka.

Pomocy.
Podrzućcie proszę jakies gotowe rozwiązania.

P.S.
Sygnał wychodzi z TV światłem a dalej jest fiio D3 Taishan i w tej chwili tranzystor 2x3,5w.
Nowy zestaw chcę napędzić z tpa 3116, bo jest tani, a ja i tak nie mam możliwości na audiofilskie odsłuchy (2 maluchów...)
« Ostatnia zmiana: 19-03-2021, 07:54 wysłana przez microb1987 »

Karol

  • 2002 / 4295
  • Ekspert
25-03-2021, 17:27
Nie wiem czy rozważałeś, czy dopuszczasz taką opcję.
Gotowym rozwiązaniem do TV jest soundbar, albo po polsku listwa głośnikowa.
Bardzo często jest to rozwiązanie połączone z osobnym subwooferem.
Soundbar POLK Magnifi Max SR i Samsung HW-Q70T, to tylko taki przykład na przykład.
Możesz poszukać czegoś o lepszej jakości, czy większych możliwościach.
Ja swojego czasu kupiłem sobie Samsung HW-MS6500 z wbudowanym subem. Bywa, że słucham na nim muzyki z telefonu. :)

microb1987

  • 131 / 5800
  • Aktywny użytkownik
30-03-2021, 12:05
Hej.
Dzięki za namiar.
Zatrzymałem się w czasach, kiedy soundbary nadawały się do zbierania kurzu.
Ale przyjrzę się konstrukcjom o których wspomniałeś.

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
19-04-2021, 12:27
Soundbar ma jedną zaletę nad osobnymi zestawami. Nie wiem czy każdy ale spora cześć obsługuje komendy CEC coś tam. Dzięki temu można sterować jego głośnością wykorzystując pilot od TV.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Zmelmag

  • 1280 / 1727
  • Zmelmag
12-09-2021, 21:14
Witaj, jesli potrzebiujesz glosnikow do ogladania wiadomosci wszelakich z Polski i calego swiata nic nie moze sie rownac ze starym dobry niemieckim radioodbiornikiem z 1933 roku. Ten glosnik to majstersztyk pod tego typu repertuar. Glosy politykow, ekspertow oraz mentorow - DJ calej tej imprezy nabieraja odpowiedniej powagi.

W przypadku innych sprzeciorow polecam puscic sobie w tle hymn polnocnokoreanski ale to nie to samo :-)

https://collection.cooperhewitt.org/objects/18621891/
https://banbye.pl polecam :-)