Audiohobby.pl

JVC KD-A33

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
01-02-2021, 18:03
Klasyka magnetofonu, wskaźniki wychyłowe, podstawowe funkcje i przełączniki.
Na się wkładać kasetę i ma grać.
Jak widać przyjechał bez osłonki na zew gałkę, odkleiło się i spadło ....... szkoda.
A już mam nowe pokrętła,o tym później.
W miarę czysty, bez uszkodzeń, włącza się.

Play chodzi , przewijanie w prawo idzie , w lewo nie bardzo.
No i czemu nie wiem, coś się ślizga.

Parę godzin musiał pochodzić, parę kaset odtworzyć i nagrać aby dojść do siebie elektrycznie i dźwiękowo.
Waga sprzętu jak dobrej klasy wzmacniacza...... po co takie budowali, po prostu stal ze stalą wszędzie ........
Otwarłem w środku, myszy zdechłej nie ma to zamknąłem....widok na mechanizm poraził me oczęta......stal wieczna jest!
Wskaźniki ma piękne, duże i pracujące od góry.
Przełączniki ma trochę pogięte, ale ze są stalowe! to di się je wyrównać.
Aby sprawdzić skos głowicy trza odkręcić czołówkę... a i tak muszę ją umyć to zrobię to.
Jedynie co mnie martwi to raczej pasmo przenoszenia nie jest cudowne, ma spory spadek na średnie ostre i wysokie, może to tylko pojemności do wymiany są, bo ze starości prędkość silnika była zdrowo za mała.
Pewnie leżał ze 30 lat w szafie .

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
01-02-2021, 18:14
A teraz niespodziewanka.
Poszperałem w szpejach i znalazłem pokrętła współosiowe chyba od Grundiga 7500 jak pamiętam.
Minimalnie mniejsza średnica, system osi się zgadza, ale wypusty są za długie i wycięcia -wskazania są przestawione.

Najpierw dociąłem wypusty, coś tam pilnikiem doszlifowałem i wchodzą elegancko.
Teraz wskaźniki położenia........palnik gazowy i udało się odkleić osłonki alu, a następnie ponownie przykleić w nowe miejsce, aby wskazania pokrywały się z wyrysowaną skalą.
I jak widać wyszło piknie, na siłę można powiedzieć że jest różnica do oryginału, ale ten 1 mm średnicy nie robi różnicy.
Dalsze prace wkrótce, czyli czołówka do mycia i zobaczymy czemu w lewo coś się ślizga.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
01-02-2021, 22:59
Jazda dalej, wieczorem była sexowna sesja zdjęciowa połączona z exploracją.
Do najważniejszych spraw należało wyprostowanie ramion przełączników, pooglądanie co tam w kondensatorach piszczy i takie małe tamtaramtam ..... po tym wszystkim okazało się że deck dalej działa...

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
01-02-2021, 23:03
Jak widać niestety kondensatorki niektóre proszą się o wymianę i nie ma bata będzie trzeba to zrobić.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2021, 23:06 wysłana przez Hammer »

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
01-02-2021, 23:11
Przełączniki prościutkie, głowica piękna , rolka będzie do wymiany przy okazji wymiany paska bo sprawdzałem i już lekko za luźny jest.
Pompka za szybko puszcza kieszeń .......do przeglądnięcia co tam puszcza.
Zasilanie przestawione na 240V, a trafo potężne ...japońskie......
Solidna konstrukcja na lata....
« Ostatnia zmiana: 01-02-2021, 23:16 wysłana przez Hammer »

nano

  • 9079 / 4986
  • Ekspert
02-02-2021, 09:07
tak tylko skrobne 
b b  lubie  ten magnetofon  ma kopa  jak  w NAD   pieknie gra


a na marginesie
czesi do niego mozne  zdobyc z  niedocenionego


BASF D-6234