Audiohobby.pl

Pioneer CT-W650R

JaKub92

  • 1822 / 5478
  • Ekspert
12-01-2021, 14:34
Takiego brudasa wczoraj przywlokłem. Leżał sobie na jednej "graciarni" i żal go było zostawić... Za niewielkie pieniądze, więc stwierdziłem, że warto go wziąć nawet jako dawcę. Ogólnie okazał się "żywy". Oba mechanizmy ruszyły po chwili zająknięcia i zaczął odtwarzać.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5478
  • Ekspert
12-01-2021, 14:38
Panel przedni brudny jak fix. Poszedł pod prysznic. Jest dość niewygodny w demontażu, bo płytka wyświetlacza nie ma odpinanych złączek :(
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5478
  • Ekspert
12-01-2021, 14:42
Mechanizmy na szczęście jeszcze dwusilnikowe. Głowice i rolki w niezłej kondycji. Paski o dziwo też nie najgorzej się trzymają. Szkoda, że nie ma już blachy za kołami zamachowymi - taki widok zawsze trąci lekką tandetą... Ale ogólnie nie jest źle.
Niestety przycisk otwierania prawej kieszeni jest ułamany (trzecie foto) :(
Na dziś to tyle, bo muszę powoli szykować się do pracy.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

nano

  • 9079 / 4984
  • Ekspert
12-01-2021, 14:57
mam dobre wspomninia z dwukastowcow  pioneera
czytam wiec  i ogladam super


echt ach tak  obudowa twardy wredny plastik  no tak


ostatnie fotka jak lezacy  kalasznikow
« Ostatnia zmiana: 12-01-2021, 15:24 wysłana przez nano »

JaKub92

  • 1822 / 5478
  • Ekspert
20-01-2021, 12:36
No i maszyna już praktycznie skończona. Jedynym bólem jest w zasadzie tylko ten ułamany przycisk otwierania jednej kieszeni. Na razie przełożyłem go do kieszeni nagrywającej (tak nawet podpowiedział mi Wojtek), bo patrząc po stanie głowic, kieszeń odtwarzająca ma nieco większy przebieg, więc troszkę więcej pomęczę tą nagrywającą. Drugą oczywiście mogę otworzyć, poprzez wciśnięcie przycisku np. śrubokrętem, ale tak czy inaczej, będę musiał taki znaleźć.

Panel przedni umyty (efekt końcowy nie jest zły - lepiej, niż się spodziewałem).

Obydwa mechanizmy Wyczyszczone, naoliwione łożyska kół zamachowych, założone nowe paski i magnetofon zaczął chodzić jak burza. Prawy mechanizm miał jedynie problem z silnikiem i obroty trochę pływały, ale na szczęście wystarczyło go wyczyścić i naoliwić łożyska. Po tym, jak ręką odjął. Ustawiłem skosy głowic w obu mechanizmach (były kręcone), oraz prędkości przesuwu taśmy (w obu kierunkach odtwarzania są jednakowe!)
PB Level jest OK, więc nie ruszałem. Nagrywanie tylko sprawdziłem z Auto BLE i bez - nagrywa ładnie i równo, więc także nie kręciłem.

Minusem jest (jak pisałem na początku) to, że magnetofon jest dość niewygodny w serwisowaniu, ze względu na rodzaj złączek, a żeby wyjąć mechanizmy, trzeba niestety zdjąć panel przedni, a żeby go zdjąć - trzeba odpiąć praktycznie wszystkie złączki. I co woła o pomstę do nieba - taśmy łączące wyświetlacz z płytą główną nie są na złączkach, tylko wlutowane na stałe, więc aby całkowicie zdemontować panel przedni, trzeba odkręcić płytkę wyświetlacza, co również jest dość niewygodne...
Kolejnym minusem jest brak zdejmowanych osłon kieszeni, a to jednak bardzo utrudnia czyszczenie toru prowadzenia taśmy.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2021, 12:48 wysłana przez JaKub92 »
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5478
  • Ekspert
20-01-2021, 12:56
Fajnie wyglądają te wizualizacje działania AUTO BLE, ale z drugiej strony, zajmują na wyświetlaczu dość sporo miejsca, a nie są specjalnie potrzebne. Zaleta czy wada?.. To już raczej kwestia gustu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
20-01-2021, 19:02
pamiętam te cudaki jak były a sprzedaży, akurat pracowałem wtedy w salonie Pioneera.... to magia co miała przyciągać wzrok jaka to zajeb...... technika jest ......., wiesz Sony i Technics takich wtrysków nie miały.

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
20-01-2021, 19:04
Będziesz mieć Jakubie nareszcie przewijarkę do kaset :)
A wyświetlacz to fakt mogli coś innego wstawić zamiast tych niepotrzebnych wodotrysków np. dłuższe wskaźniki a nie ruchomych tylko 8 punktów. Ale niema co narzekać  :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5478
  • Ekspert
21-01-2021, 11:35
Wskaźnik jak na 2-kaseciaka średniej klasy i tak jest niezły, ale fakt, zamiast tych "falek", mógł być większy.
A będzie fajny też jako "kopiarka", bo sporadycznie potrzebuję coś przegrać z kasety na kasetę, a zanim WX220 będzie nadawała się do kopiowania kaset, czeka mnie nad nią jeszcze sporo roboty :(
No i szkoda, że nie ma odtwarzania szeregowego, o czym pisałem już tutaj, albo na Signalu - nie pamiętam... Bo czasami przydaje się taka "zmieniarka" kasetowa ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

nano

  • 9079 / 4984
  • Ekspert
21-01-2021, 11:51
jak ju tak gadamy o  dwukasetowcach 
nie wiem czy sie zgodzicie
ale  ja zuwazylem ze  zawsze jak


uzyje dwukrotnej predkosci przegrywania to  mam lepsze kopie  na kasetach/tasmach






AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
21-01-2021, 13:01
jak ju tak gadamy o  dwukasetowcach 
nie wiem czy sie zgodzicie
ale  ja zuwazylem ze  zawsze jak


uzyje dwukrotnej predkosci przegrywania to  mam lepsze kopie  na kasetach/tasmach
Czyli jest coś nie tak. Ponieważ tak nie powinno być, korektę charakterystyki zapisu z wiekszą prędkością załatwiają "specialne" części toru audio. Które trzeba skalibrować po kalibracji normalnej prędkości. Różnic nie powinno być żadnych. To tak w skrócie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4984
  • Ekspert
21-01-2021, 14:09
rozumiem
..
ale mialem juz pare   dwuglowicowcow
i chyba mi  juz  glowa zle odbiera  muze


moglbym dac glowe  ze  zawsze tak mam 
dwukrotna szybkosc  i  jest kaseta  joaksciowo lepiej  przegrana ,,,


ale nie chce na ten temat dyskutowac
to moje osobiste wrazenie
ktroe  jest  moze  zle
czyli wycofuej sie z tematu

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
21-01-2021, 14:18
Nie zrozum mnie źle Nano ;)
Ja to widzę tak :
Polepszenie jakości owszem powinno być słyszalne ale jak nagramy np. Na magnetofonie co ma 9.5cm/s. I na nim odtworzymy ten materiał. Aczkolwieg nigdy się nie spotkałem z słyszalnym polepszeniem jakości po nagraniu na x2 a potem normalnym odsłuchwaniu. Przeważnie jak pisałem wcześniej są podkówki do regulacji tzw. "Eq x2", nie zawsze oczywiście tylko w lepszych dwukaseciakach. W zwyklych niema możliwości regulacji tej wartości i parametry  zapisu x2 są ustawione na sztywno. To są moje wiadomości i to co wyczytalem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5478
  • Ekspert
21-01-2021, 15:08
Zgadzam się z Wojtkiem. Przy większej prędkości kopiowania, nie powinno wystąpić coś takiego, jak "polepszenie" jakości nagrania, a kiedy się tym bawiłem w różnych magnetofonach, najczęściej zauważałem, że jest wręcz przeciwnie.

Mam jeszcze ponad godzinkę wolnego czasu przed pójściem do pracy, to bawię się w przegrywanie. Fajnie robi kopie. Nic nie obcina, nic nie dodaje. Ogólnie posłuchałem go trochę i powiem to, co na początku - myślałem, że dźwiękowo będzie gorzej. Może i jest to takie "bezpłciowe", Pioneer-owe granie, ale jak na dwukaseciaka jest nieźle. W tej chwili robię sobie składankę lubianych przeze mnie kawałków eurodance z różnych, oryginalnych kaset i taka muzyka chodzi na nim fajnie. Trochę rocka i metalu też na nim posłuchałem i też w uszy nie kole.

I jeszcze muszę go pochwalić za kulturę pracy. Mechanizmy miękko i cicho przełączają funkcje, a właśnie obawiałem się, że będą chodzić jak sieczkarnia.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
21-01-2021, 17:54
Gdzieś mi leżą takie kopiarki i jak pamiętam to dźwiękowo może nie są specjalnie, mechanizmy w wyższych modelach były właśnie w miarę kulturalne.
Niektóre serie miały wady wyświetlaczy bo wyblakały, a te z autoble już całkiem sobie fajnie radziły podobnie jak 1 kasetowe.
C od ulepszania dźwięku moze po prostu masz jakąś kasetę co podbija pasmo? choć w sumie po kalibracji nie powinno występować.
« Ostatnia zmiana: 21-01-2021, 17:57 wysłana przez Hammer »