Audiohobby.pl

Przywracanie do życia Sanyo RD-250 :)

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
26-11-2020, 23:19
Nie wiem jak tam jest rozwiązany napęd  tzn. przewijanie. Czy za pomoce gumiastego idlera czy na zębatkach. Jeśli idler gumiasty to trzeba wymienić lub go wyczyścić i "odświeżyć". Dlatego możesz mieć problemy z tzw. przewijaniem. Także smarowanie talerzyków, może smar się zastał. One muszą się obracać w miarę luźno, po oczywiście zwolnieniu hamulców (gumowych elementów które są dociskane sprężyną na froncie mechanizmu).
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Bercik

  • 57 / 1333
  • Użytkownik
27-11-2020, 07:03
Gumiasty idler, działa tylko w trybie play. Przewija na zębatkach. Cześć mechanizmu zatrzymuje się podczas przewijania, jak jakiś mechanizm, jak w napędzie samochodu że jedno koło zatrzymasz, a drugie działa.
Te elementy które się zatrzymują, to na nich się skupię na początku, zobaczymy.

 W sumie fajna zabawa, nawet się jeszcze nie wkurzam :))

Myśle że z waszą pomocą, ogarniemy temat.
Nic pilnego, robię to dla swojej satysfakcji i sentymentu do tego złomu :)) przy okazji ucząc się pokory przy tym i cierpliwości.
Taki sprzęt do treningu :)

A czasami o pomoc poproszę jak czegoś nie będę rozumiał „jak to działa”.

Teraz dopiero w niedziele będę walczył.

Znośnego weekendu Panowie :))

Bercik

  • 57 / 1333
  • Użytkownik
14-12-2020, 16:38
Czołem Panowie.
Niestety brak czasu i problemy techniczne trapiące mój komputer, uniemożliwił mi publikację postów. :(
Publikuje zdjęcia mechanizmu.
Zostało wszystko wyczyszczone, nasmarowane co trzeba, oraz dzięki cennym radom Audiotone, nawet silnik wrócił do pełnej sprawności :)
Przyszły nowe paski wszystkie, niestety głowicy nie udało się zdobyć :( Nie wysłali...
Może kiedyś coś się uda zdobyć, aczkolwiek ta obecna, gra bardzo dobrze :)
Poniżej fotki :)

Deck działa w pełni sprawnie i cieszy moje oko :)

...a problemem okazał się malutki łobuz wielkości łebka od gwoździa :)
pierwsze zdjęcie jest na nim

Bercik

  • 57 / 1333
  • Użytkownik
14-12-2020, 16:45
Reszta zdjęć:

Bercik

  • 57 / 1333
  • Użytkownik
14-12-2020, 16:50
więcej zdjęć

Bercik

  • 57 / 1333
  • Użytkownik
14-12-2020, 16:54
i dalej :)

Bercik

  • 57 / 1333
  • Użytkownik
14-12-2020, 16:55

No i pierwszy filmik z działania :)

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
14-12-2020, 16:59
Cieszę się że udało Ci się przywrócić do życia ten magnetofon. Który napewno przywróci Ci wiele wspomnień , jak pisałeś wcześniej ;)
Dziękuję za opis i zdjęcia.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Bercik

  • 57 / 1333
  • Użytkownik
14-12-2020, 17:12
Cieszę się że udało Ci się przywrócić do życia ten magnetofon. Który napewno przywróci Ci wiele wspomnień , jak pisałeś wcześniej ;)
Dziękuję za opis i zdjęcia.

Co do wspomnień... łezka się zakręciła, nie powiem. Tyle nocy przed radiem przy tym decku, jest nostalgia :)
Byłeś bardzo pomocny co do tego silnika, działa jak trzeba.
Dziękuję również Nano, bez Nada nie było by zabawy z tym.

No i dziękuję, że wybiliście mi z głowy tego Denona, ale już mi wtedy nie pasowało, że gra jakoś płasko.
Nawet to Sanyo go zjada :)

Ps.
Obroty i skos głowicy ustawione na komputerze, nie mam oscyloskopu, ale jest raczej jak trzeba :)
Dziękuje wszystkim którzy pomogli i zmotywowali, szczególnie mojego syna, gdyż zmotywował mnie do naprawy tego złomka - dzięki Kubuś :) Ma 16 lat, a zamiłowanie do takich gratów, ma po mnie :) Jestem dumny! :)
Wierzcie lub nie, ale szesnastolatek woli słuchać winyla i kasety niż wszechobecnego "pliku".

Następnym razem mam zamiar nagrywać co robię i będę wrzucał w formie filmu, łatwiej będzie dochodzić co jest :)

Trzymajta się Panowie i do następnego, następnej naprawy :)

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
14-12-2020, 18:16
Z głowicą to różowo nie będzie, ja kupuje ostatnio na placu decki na części, tylko że po przyjściu do domu i przetarciu szmatą jest ładnie, potem włączam i piknie gra no to jak tu wyciąć głowice i resztę do kosza . . . . zal przecież ..... ale jak się znajdzie jakiś złom z ładną głowicą to dam znać jak nie zapomnę.

Bercik

  • 57 / 1333
  • Użytkownik
29-12-2020, 20:30
Z głowicą to różowo nie będzie, ja kupuje ostatnio na placu decki na części, tylko że po przyjściu do domu i przetarciu szmatą jest ładnie, potem włączam i piknie gra no to jak tu wyciąć głowice i resztę do kosza . . . . zal przecież ..... ale jak się znajdzie jakiś złom z ładną głowicą to dam znać jak nie zapomnę.
Witaj, pamiętasz o mnie? :) Tak tylko się przypominam, jakby co :)

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
29-12-2020, 21:14
a nie, zapomniałem kontakt zrób na Pw, na razie susza.

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
04-01-2021, 11:22
piekne  fotki
waw    no   poogladam sobie
ale byl syf ...
fajny  duuzy mechanil mozna  oagrnac szybko co i jak
swietnie