Audiohobby.pl

Oscyloskopy analogowe i cyfrowe.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
02-12-2023, 16:08
Temat ten dotyczyć będzie tylko oscyloskopów, niczego innego!

Na początek polecam coś z swojego warsztatu czyli RIGOL DS1054Z. Jest to 4 -kanałowy oscyloskop cyfrowy o paśmie 50MHz. I częstotliwość próbkowania 1 GSa/s dla jednego kanału, włączenie kolejnego kanału powoduje spadek szybkości próbkowania do 500 MSa/s, a przy trzech działających kanałach prędkość ta jest równa już tylko 250 MSa/s. Mnogość funkcji, także jako częstotliwościomierza i zaawansowanego multimetru, bardzo łatwa obsługa, czynią ten model naprawdę przyjaznym użytkownikowi . Wyjścia/wejścia to LAN i USB. USB pozwala zgrywać zżuty ekranowe , i modyfikować oprogramowanie jak i zapisywać nasze pomiary. Duży, wyraźny wyświetlacz jest czytelny. Bardzo szeroka gama oprogramowania dostępna w internecie daje nam szerokie pole do popisu. Ja po upływie gwarancji zrobiłem mu mały upgrade... do modelu 1104Z ;-) Wiązało się to z wgraniem softu poprzez USB i odblokowało wszystkie funkcje i zwiększyło pasmo do 100MHz ;-) Same plusy, cała procedura dostępna u Dave na EEV blog-u  https://www.eevblog.com/forum/

Poniżej zdjęcia po rozpakowaniu, dane techniczne i już po wgraniu nowego softu od DS1104Z ;-)
« Ostatnia zmiana: 02-12-2023, 17:38 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
02-12-2023, 17:35
Fajny :)
  Ja to mam budżetowego Uni-t   ---   jest spoko w zasadzie dla takiego mierniczego jak ja.   Ale gdyby jego 25MHz  zastąpić na 50 albo stówkę to byłoby cacy i trzeba wniknąć czy to możliwe jest.    Przydałby się do obczajania co jest grane we wzmakach D  hehehe

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
02-12-2023, 17:40
Fajny :)
  Ja to mam budżetowego Uni-t   ---   jest spoko w zasadzie dla takiego mierniczego jak ja.   Ale gdyby jego 25MHz  zastąpić na 50 albo stówkę to byłoby cacy i trzeba wniknąć czy to możliwe jest.    Przydałby się do obczajania co jest grane we wzmakach D  hehehe

Wklej Roberto foto  ;-)
Niech ludzie wiedzą o czym mówimy.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
03-12-2023, 16:36
Spoko :)

jmaciek

  • 389 / 4836
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2024, 22:18
Jedno zmartwienie w życiu z głowy - dzięki Wojtek! Na razie to tylko mogę powiedzieć, że ładny jest :) .
Najważniejsze, że Młody zadowolony, zaraz coś tam podłączył i już coś zaczęło biegać i rysować po ekranie.
Nawet starał mi się wytłumaczyć co ja tam widzę no ale będzie musiał jeszcze kilka razy abym załapał i ogarnął.
Przyznał też, że myślał, że jako stare dziadki będziemy go namawiać na jakiś wiekowy rosyjski kineskopowy oscyloskop :) - a tu wpada mu RIGOL DHO814.
I już się pyta, kiedy będziemy głowice ustawiać :) - będę musiał wejść na strych i odkurzyć jakiegoś decka bo chyba już od paru lat nie trzymałem żadnego w ręku...

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
08-01-2024, 09:25
Maćku cieszę się że nowy Rigol się spodobał. Podejrzewam że to jedna z najlepszych obecnie budżetowych konstrukcji na rynku, oczywiście o takich parametrach.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.