Audiohobby.pl

Lutownice stacjonarne, przenośne.

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
13-11-2023, 22:45
Jeśli chodzi o lutownice do elektroniki i cyfrówki to ten test jest sensowny, bo rożne szpeja się naprawia i jak
kogoś stać to ok, groty T12 robią robotę super.
Jednak na czasy dzisiejsze cena nie jest wygórowana, a jak widać stosunek jakości do ceny ...... bardzo dobra.
Oczywiście są tańsze z innym systemem grotów, ale po wielu rozmowach z specami groty z integrowaną grzałką dla amatora to super sprzęt
To procentuje jak się ma co do roboty.
Kiedyś myślałem że taka za 30 zł wystarczy, ale jak syn uszkodził switche w padzie to jednak trzeba było się zaopatrzeć w porządny sprzęt, bo byle czym się nie opędzi nowoczesnych płytek..
Tak samo robienie recapingu nawet w prostym kaseciaku to przyjemność seryjnego lutowania.

&t=2s

Jeśli ten gościu jest zachwycony to ja nie mam pytań....
No chyba że ktoś mnie przekona do innej tańszej....

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
16-11-2023, 10:03
Znalazłem ciekawostkę i warto na to zwrócić uwagę.

whero2

  • 275 / 2059
  • Zaawansowany użytkownik
16-11-2023, 10:08
ostatnio szukałem dla siebie czegoś i chwyciłem st-2150d ~ ceny są zachęcające

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
02-12-2023, 15:07
Ja z czystym sumieniem mogę polecić HAKKO FX-888D, podstawowy model z szerokiej oferty stacji lutowniczych. Występuje w dwóch kolorach niebiesko-żółtym i srebrnym. Stacja posiada też cyfrowy wyświetlacz temperatury. Ma możliwość zapamiętania kilku wybranych temperatur. Napięcie na grzałkę to 26V i moc grzałki to 65W.
Jakość wykonania całości jest bardzo dobre, jeśli mamy do czynienia z oryginalną stacją HAKKO.
Trzeba uważać na podróbki, nie mające nic wspólnego z tą firmą.

https://hakko.co.uk/product/fx-888d-digital-soldering-station-blue-yellow/

Poniżej moja lutownica i zdjęcia rozróżniające podróbkę od oryginału.

Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.