Audiohobby.pl

Znaleziska na Allegro, Ebay-u etc.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5287
  • Ekspert
17-10-2023, 21:48
RetroTape - przekonałeś mnie, nie kupuję tego Dragona ;)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Gustaw

  • 3856 / 3317
  • Administrator
17-10-2023, 23:40
Nawiązując do Dragona. Osobiście bez wahania wolałbym 30 magnetofonów za powiedzmy 900 zł (w tych pieniądzach można kupić wiele wysokich modeli magnetofonów różnych firm) niż takiego jednego. Jaki by on nie był, nie warto i jak sądzę nikt tyle nie zapłaci. Opis zresztą wcale nie zachęca, a raczej odstrasza, bo człowiek myśli ile to już osób grzebało w tym sprzęcie i co tam za cuda wianki są w środku ;)

To tak często nie działa. Jeżeli ktoś chce kupić taki magnetofon, dysponuje odpowiednim funduszem to kupi bez zmrużenia okiem. Dlaczego? Bo chce konkretnie ten model a nie 30 innych. Kupuje markę, legendę, historię firmy a nie sprzęt audio nawet za cenę wyższą od rynkowej. Co decyduje? Impuls. Zwyczajnie znam takie osoby.
« Ostatnia zmiana: 17-10-2023, 23:43 wysłana przez Gustaw »

RetroTape

  • 454 / 806
  • Zaawansowany użytkownik
18-10-2023, 00:23
Wyraziłem jedynie swoją opinię, jako osoby zakręconej na punkcie takich sprzętów. Czemu tak uważam ? Bo Dragon to nadal tylko bardzo stary magnetofon, który z każdą minutą jest jeszcze starszy i może się w każdym momencie nieodwracalnie zepsuć (co jest więcej niż prawdopodobne w tym modelu), a z legendy zostanie jedynie bezużyteczny grat, na który będzie można popatrzeć z wyrzutem, że nie działa. Zresztą dla jednego legendą będzie NAD 6100 (około 900 zł) dla drugiego Smok, a trzeciego jeszcze coś innego.

Ja lubię poznawać różne konstrukcje, mechanizmy, wyświetlacze, przyciski, wzornictwo, rozwiązania tych samych rzeczy przez poszczególne firmy, to jest prawdziwa zabawa. Nie mogę zbyt długo patrzeć na jedno urządzenie. Wielką frajdę sprawiały mi najniższe modele z katalogów Yamahy, Technicsa czy JVC. Brzmienie nie jest nawet specjalnie ważne, choć lubię gdy dobrze zagra. Dlatego zdecydowanie wolę te 30 magnetofonów, przynajmniej nie osiwieję jak padnie głowica czy serwis pochłonie 8k ;)

Destroyer

  • 335 / 1314
  • Zaawansowany użytkownik
18-10-2023, 09:33
RetroTape - przekonałeś mnie, nie kupuję tego Dragona ;)
Taki przysłał mi żabojad i wmawiał mi że to przez transport. Natychmiast odesłałem. Gdyby nie szło przez paypal to nigdy bym nie odzyskał 1500 eu.
St.

chorazy3

  • 1486 / 1599
  • Ekspert
18-10-2023, 10:10
Kurcze Stanisławie ale horror!
Te taśmy Bowdena w wysokich Nakamichi z classic dość często się uszkadzają w czasie transportu. Jeden rzut kuriera i mamy ułamane plastikowe mocowania mechanizmu, który wtedy zgniata taśmę.
Paweł

Wojciech7

  • 1500 / 1097
  • Ekspert
18-10-2023, 12:30
RetroTape - przekonałeś mnie, nie kupuję tego Dragona ;)
Taki przysłał mi żabojad i wmawiał mi że to przez transport. Natychmiast odesłałem. Gdyby nie szło przez paypal to nigdy bym nie odzyskał 1500 eu.

 Chyba więcej  bym osiwiał  i może przybyło nie planowanych lat kalendarzowych w takiej sytuacji-:(((

Wojciech7

  • 1500 / 1097
  • Ekspert
18-10-2023, 12:37
Nie jestem zakręcony na magnetofon Nakamichi . Moją legendą są magnetofony  kasetowe Pionieer i od nich zacząłem 
audio-hobby-:)))

Destroyer

  • 335 / 1314
  • Zaawansowany użytkownik
18-10-2023, 14:32
Kurcze Stanisławie ale horror!
Te taśmy Bowdena w wysokich Nakamichi z classic dość często się uszkadzają w czasie transportu. Jeden rzut kuriera i mamy ułamane plastikowe mocowania mechanizmu, który wtedy zgniata taśmę.
Niemożliwe żeby w transporcie. Zapakowany był pancernie.Szkielet zbity z drewnianych listew. Elektronika też nie działała. Francuzik przy korespondencji jakoś nieszczerze pisał ale liczyłem że wszystko będzie ok. Był najtańszy na aukcji z "kup teraz" no i oczywiście to zauroczenie mnie zgubiło....))
St.

Destroyer

  • 335 / 1314
  • Zaawansowany użytkownik
18-10-2023, 14:34
RetroTape - przekonałeś mnie, nie kupuję tego Dragona ;)
Taki przysłał mi żabojad i wmawiał mi że to przez transport. Natychmiast odesłałem. Gdyby nie szło przez paypal to nigdy bym nie odzyskał 1500 eu.

 Chyba więcej  bym osiwiał  i może przybyło nie planowanych lat kalendarzowych w takiej sytuacji-:(((
Ja niestety jestem ryzykant....))
St.

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
18-10-2023, 14:56
no to chyba żal bo 1500 to teraz ... mało

chorazy3

  • 1486 / 1599
  • Ekspert
18-10-2023, 15:20
Ja też jestem ryzykant i czasem kupuję pomimo pewnych znaków, że coś może być więcej niż tylko "paski do wymiany" z nadzieją że będzie fajny sprzęt.
Dobrze, że Ci się udało odzyskać pieniądze.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2023, 15:23 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

Destroyer

  • 335 / 1314
  • Zaawansowany użytkownik
18-10-2023, 17:33
no to chyba żal bo 1500 to teraz ... mało
To nie było teraz. Jakieś 5 l. temu.
St.

artekk

  • 1694 / 5881
  • Ekspert
18-10-2023, 23:43
Taka taśma to nie jest jakiś wielki problem. Wystarczy wzmak za grosze i z selektorami wejść lub nagrywania  i mamy dawcę, przy odrobinie szczęścia nawet więcej niż jednej takiej taśmy. Nawet gdy jest zakuta inaczej można przerobić, dremelek w dłoń i naprzód.

W Dragonie jest tylko jeden problem - głowica odczytująca, reszta jest do ogarnięcia. Niedawno miałem zdezelowanego Dragona, wyeksploatowanego, zero napisów na klawiszach, dodatkowo po strzale w transporcie, mechanizm wpadł do wnętrza decka, mocowania oberwane, kieszeń połamana i wiele innych niespodzianek włącznie z jakimiś przeróbkami. Ale głowice były ok, osiągał pasmo na wszystkich rodzajach taśmy ponad 20kHz na -20db bez wysiłku, równe w dwóch kanałach. Resztę udało się odbudować, i koniec końców magnetofon zagrał bardzo dobrze, bez kompleksów przed zadbanymi sztukami. W&F poniżej 0,02% JIS zupełnie od niechcenia. To są naprawdę twarde maszyny.

Choć trafił się też taki, wizualnie 7/10, mechanicznie nawet sprawny, a pasmo przenoszenia 6kHz na odczycie i wszystko jasne, pozamiatane. Zostanie dawcą, chyba że uda się znaleźć głowicę. Ale znajomy dał 800 euro, wiec może nawet przepłacić za głowicę i tak będzie korzystnie. Tylko musi ją znaleźć.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Wojciech7

  • 1500 / 1097
  • Ekspert
10-11-2023, 18:53
Może znajdą się co kupią za taką cenę i będą zadowoleni z posiadania takiego sprzętu audio.