Audiohobby.pl

Znaleziska na Allegro, Ebay-u etc.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
14-02-2023, 18:45
Z INNEGO TEMATU FORUM..........
siostro mam zawał .....albo śmiech połączony ze łzami... ktoś to kupuje.......
https://audioplaza.pl/products/29814-cardas-clear-beyond-phono-din-2xrca-kabel-gramofonowy-1-50m-salon-poznan

Doskonałe ekranowanie i zaawansowana geometria zawieszenia powietrznego zaowocowały zwiększeniem średnicy zewnętrznej przewodu do 0.511 ”

A wiecie jaką mam geo zawieszenia po 4 puszce ?
« Ostatnia zmiana: 14-02-2023, 18:48 wysłana przez Hammer »

Karol

  • 2003 / 4295
  • Ekspert
14-02-2023, 21:13
Z INNEGO TEMATU FORUM..........
siostro mam zawał .....albo śmiech połączony ze łzami... ktoś to kupuje.......
https://audioplaza.pl/products/29814-cardas-clear-beyond-phono-din-2xrca-kabel-gramofonowy-1-50m-salon-poznan

Doskonałe ekranowanie i zaawansowana geometria zawieszenia powietrznego zaowocowały zwiększeniem średnicy zewnętrznej przewodu do 0.511 ”

A wiecie jaką mam geo zawieszenia po 4 puszce ?

:-)))
Dlaczego nie. Czasami taki kabel się przydaje.

Mój niestety nie jest zawieszony, tylko leży na podłodze i dlatego nie musi aż tak dobrze wyglądać.
Chociaż XLR-y są całkiem ładne, błyszczące i kolorowe, a sprężynki wręcz powalają.
Dlatego też niestety to musiało kosztować. Za wygląd trzeba płacić.
Za same komponenty z dostawą (nie licząc kosztów wykonania), musiałem beknąć całe 66zł.
Sześćdziesiąt sześć (szatańskie cyferki) i pewnie tylko dlatego, wszystko gra jak diabli. ;)

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
14-02-2023, 22:08
Ale to już jest wersja z dopłatą ?   Bo tam chyba DIN na końcu jest hehe.
  No chyba że za prosty się nie liczy.
No ale kabel mógłby być ładniejszy :)

Karol

  • 2003 / 4295
  • Ekspert
14-02-2023, 23:21
...
No ale kabel mógłby być ładniejszy :)

Zgadzam się. Teraz i ja widzę swój błąd. Następnym razem zrobię niebieski. ;)

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
15-02-2023, 07:10
Rozumiem, że we wtyczkę DIN wchodzi kabel 2x para w ekranie? Bo jeśli jest inaczej, to jest to namiastka XLR, zewnętrznie wygląda jak on, a taki nie jest. Nawet jeśli wchodzi tam 4x w ekranie.
 Pytam, bo nikt nie napisał, że to kabel zbalansowany.

Karol

  • 2003 / 4295
  • Ekspert
15-02-2023, 08:43
Rozumiem, że we wtyczkę DIN wchodzi kabel 2x para w ekranie? Bo jeśli jest inaczej, to jest to namiastka XLR, zewnętrznie wygląda jak on, a taki nie jest. Nawet jeśli wchodzi tam 4x w ekranie.
 Pytam, bo nikt nie napisał, że to kabel zbalansowany.

@ArturP, to nie jest kabel zbalansowany.
Urządzenie z wejściem DIN-5 jest mocno leciwe. Tam nie ma nic zbalansowanego.
Zamiast XLR-ów mogły by być tu wtyki 2xRCA, gdyby w konwerterze sygnału (i zarazem regulacji głośności) były takie wyjścia.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
15-02-2023, 08:48
No weś :)  Zbalansowany?   Takie trudne słowo choroba i trza sprawdzić co ono znaczy :(
  Kabel ma być ładny i na poduszkach magicznych-  no na tym co chłopaki tam wyżej napisali.   Kurna takie fajne widziałem co to jak
wonsz  (wąż?  )  co to jak wonsz wyglądają :)

Swoją drogą, naprawdę czasami pojąć nie mogę kto na takie opisy łapie za kasę i odlatuje :)   Gościu co to na ebaju taką magię opyla ma tysiące sprzedaży i 100% pozytywa.   Czytałem właśnie kilka stron drobnego druku opisującego wspaniałości i zawiłości ich najnowszego wzmaka.  Jaka to genialna ekipa, tchnęli absolutnie nowe i powalające brzmienie.  Wzmak kosztuje jedynie coś około 10 tys euro.
Przy czym absolutnie nowe i genialne to jedyne >precyzyjne<  cokolwiek mówiące słowa :)
Ze zdziwieniem czytam -  że jakiś extra odkrywczy blok-  jakimiś tam literkami opisany-   typu:  AZMC  bierze sygnał z CMPD  i dzięki algorytmowi NAHUY  tworzy bezprecedensową scenę kontrolowaną jeszcze dodatkowo na wyjściu przez PISTA
   A to kurna taka zwykła dosyć anlaga którą kiedyś w Philipsie nazywali tembr-blok,  tak jak i w innych zresztą.
Ja p....  co ja tam robię?  Wysiadam
hahahahahahaha

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
15-02-2023, 09:02
Im większy syfon zrobią Ci z głowy tym większy stopień zniewolenia.
Starożytni egipcjanie kabelków nie mieli a muzyka grała ....czary........
I pamiętaj... to tylko dla Twojego dobra !

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
15-02-2023, 09:11
Dla swojego dobra to ja wolę polegać na sobie :)  Nawet jeżeli chodzi o wyciśnięcie pryszcza na d....
  No i w sumie też kabel zlutowałem którym się pochwalę hehehehe
Wprawdzie nie jest zbalansowany  ale to co na obrazku to naprawdę jeden kabel jest-  taki  Wonsz Wielogłowy
ciekawe ile by kosztował gdyby go odpowiednio zawiesił



całość jest zmontowana z elementów wyselekcjonowanych z produktów wielu krajów !   Generalnie konstrukcja jest oparta na wtyczce din niemieckiej !   Biały din ze względu na specyfikę pochodzi z niederlandów  a rca są japońskie :)   Kabel smierdzi na jakiś niemiecki.
Oczywiście cyna nie pochodzi ze złóż w uciśnionej afryce tylko jest z recyclingu :)
Tak więc spoko można nalepkę Eco walnąć i coś o ochronie klimatu dodać.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2023, 09:18 wysłana przez pień »

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
15-02-2023, 13:12
no i nie ma zaawansowanej geometri zawieszenia.... Matrix, po prostu Matrix.....zawijają to w sreberko z napisem Milka....

bsw

  • 513 / 4903
  • Ekspert
15-02-2023, 14:04
Oczywiście cyna nie pochodzi ze złóż w uciśnionej afryce tylko jest z recyclingu :)
Tak więc spoko można nalepkę Eco walnąć i coś o ochronie klimatu dodać.

To jest cyna bezołowiowa - zatem spełnia normę RoHS a ponadto dodatek srebra zapewnia skuteczną ochronę przed wampirami...
« Ostatnia zmiana: 15-02-2023, 14:16 wysłana przez bsw »

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
15-02-2023, 16:43
Taak, a te trytki i taśma to jeszcze z zapasów sowieckiej armii z lat '50? ;););)

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
15-02-2023, 17:47
A nie,  koło sowieckiej armii nawet nie leżało-  prędzej można dorobić legendę że trafiejne z wehrmachtu, ale to też nie prawda.
Trytki są z lidla-  czyli pewno chińskie a taśmę przywiozłem z albionu.  Prawdziwa izolacyjna -mięciuśka - silikonowa- audiofilska taśma.   Nawet ładnie pachnie a nie jak to badziewie co wszędzie po sklepach się wala;   Kabel zlutowany według nowoczesnej technologii BTMP
Noooo
  (bo tak mi pasowało )

bsw

  • 513 / 4903
  • Ekspert