Audiohobby.pl

Philips N-4512

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
12-08-2022, 11:26
Na giełdzie, gdzie je nabywałem sprzedawał je pewien sympatyczny gość z Kijowa - zapalony radioamator i przywoził je właśnie dla swoich kolegów krótkofalowców.
Dobrze mówił po polsku i sprzedawał trzy rodzaje tych przewodów - cienkie o zewn. średnicy 1,8 mm, grubsze ok. 3,5 mm średnicy oraz nie pamiętam już o jakiej średnicy takie gdzie ekran to była bardzo giętka miedziana rurka niesrebrzona z rdzeniem srebrzonym w teflonowej izolacji.

On mówił, że to z magazynów wojskowych jest z zaopatrzenia serwisowego stacji radarowych i że dobrze sprawdzają się w paśmie do 10 GHz :)

Najbardziej mikrofonowały te najcieńsze - no ale jak nikt nie uderza w kable niczym to myślę, że nie ma problemu.

Piszę to żebyś wiedział skąd ewentualnie jakieś syfy mogą wyjść w pomiarach jeśli kabel dotyka np. wibrującej jakiejś części.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
13-08-2022, 06:33
Dzięki Krzychu za fajny wpis.
 Zastosowałem jeszcze kilka "patentów" prosto z "radiówki", ale te są nie do chwalenia się, nie narażając się na memy w internetach. ;) Jakbym je tu przedstawił, to napewno niedługo zamiast o "nosaczach",  "januszach" i "mirkach" czytali byście o takich "arturach", a tego chciałbym uniknąć.
Wracając do kabelków, to stosuję ten 2,5mm, bo ma tylko 63pF/m. Bardzo ciężko można spotkać ekranowany, pojedynczy przewód o tej pojemności. Nawet nowoczesne kable mikrofonowe mają ją większą (tej średnicy), bo istnieją też o mniejszej pojemności, ale są nie do przyjęcia mechanicznie.
 Przewody, o podobnej średnicy, w moich zbiorach mają trochę większą pojemność, te cieńsze też, więc zostałem przy tym. Niebagatelnym też jest srebro i ilość tego przewodu u mnie.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
15-08-2022, 07:57
Tak z ciekawości :)    Co tam z tą gitarką w drutach było że głos straciła ?   
--magnetofon pewnie ktoś szturchnął i przewrócił na twarz- co ?   No bo jak inaczej wbić obie osie?  Heh

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
03-09-2022, 21:55
Wracam powoli do napinaczy. Dziś z paczkomatu odebrałem kółka.
Nie mam pojęcia jak sobie poradzić z zeszlifowaniem tej tulejki z 5,96mm średnicy zewnętrznej na 5,03mm średnicy w środku łożyska. Mogę jeszcze wstawić rurkę fi 5mm/3mm. Szerokość wewnętrzna kółka to 6,49mm czyli idealnie pod szerokość taśmy 1/4" (od 6,30mm do 6,40mm). Wysokość ca. to 8,60mm, a średnice, wewn.: 12,00mm, zewn.: 18,03mm.
Ps'y: Wpadł mi do głowy ciekawy pomysł, by poradzić sobie z tą tulejką. Jak widać jest ona ścięta wewnątrz. Poprostu zeszlifuję śrubę fi 3mm z jednej strony i zablokuję dodatkowo nakrętkami.
« Ostatnia zmiana: 04-09-2022, 00:04 wysłana przez ArturP »

Marek-41

  • 391 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2023, 19:16
W serwisie Akai na ul, Dolnej w Warszawie jest do kupienie Philips N-4504 w idealnym stanie, po pełnym serwisie za zaledwie 600 zł. Oglądałem ten magnetofon. Ma pięknie dorobione chromowane dźwignie przełączników i głowice w idealnym stanie. Jesli ktoś jest chętny to podaje tel.Proszę dzwonić wcześnie rano;22 851 11 94
Marek-41

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
26-10-2023, 11:07
Po ponad półrocznym nieużywaniu filipka, zdarzył mi się taki psikus. Otóż nie działa prawy silnik, jeszcze nie otwierałem go, ale spodziewam się, że coś się zes..........o w elektronice, choć nic nie śmierdzi ze środka. Lampki świecą, pozostałe silniczki kręcą, hamulce działają doskonale, ale to tylko tak bez otwarcia bebechów.
Zobaczymy po niedzieli, bo wtedy będę miał trochę czasu na takie tam.