Audiohobby.pl

Walkman kasetowy

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
24-09-2023, 14:04
Od wczoraj zacząłem pomału grzebać w elektronice bo jesień idzie i se padało....... no i takiego zmodziłem.
Założyłem pasek testowy, niestety deczke za gruby ale działa, coś szura tam ale ....działa, więc walcman sprawny....
Posłuchałem i dosyć dobrze brzmi na dobrych słuchawkach i dobrze nagrane kasety.

Ale szukam klapki na baterie do niego bo nie mam....... no i by się przydało do kompletu.

Tede

  • 74 / 407
  • Użytkownik
25-09-2023, 16:27
Od wczoraj zacząłem pomału grzebać w elektronice bo jesień idzie i se padało....... no i takiego zmodziłem.
Założyłem pasek testowy, niestety deczke za gruby ale działa, coś szura tam ale ....działa, więc walcman sprawny....
Posłuchałem i dosyć dobrze brzmi na dobrych słuchawkach i dobrze nagrane kasety.

Ale szukam klapki na baterie do niego bo nie mam....... no i by się przydało do kompletu.

Gdybyś kiedyś potrzebował klapki do niektórych modeli RQ-SX...  to z chęcią pomogę .

Tede

  • 74 / 407
  • Użytkownik
29-10-2023, 20:19
tede ..


nie masz szans

A jednak się myliłem.Powiedziałem sobie ze już nic nie kupię z walkmanów, ale jak zobaczyłem na znanym portalu O.. ten egzemplarz w perfekcyjnym stanie wizualnym mimo że stan techniczny nie znany to nawet się nie zastanawiałem.Akurat taki wala się na części więc ryzyka wielkiego nie było zwłaszcza że nie mógł być zużyty skoro taki stan.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
30-10-2023, 07:53
tede ..


nie masz szans

A jednak się myliłem.Powiedziałem sobie ze już nic nie kupię z walkmanów, ale jak zobaczyłem na znanym portalu O.. ten egzemplarz w perfekcyjnym stanie wizualnym mimo że stan techniczny nie znany to nawet się nie zastanawiałem.Akurat taki wala się na części więc ryzyka wielkiego nie było zwłaszcza że nie mógł być zużyty skoro taki stan.
Stan wizualny rewelacyjny, ale się ładnie trafiło, były w komplecie te słuchawki?
Jak brzmieniowo, daje radę?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Tede

  • 74 / 407
  • Użytkownik
30-10-2023, 15:49
Tak słuchawki w zestawie,plus taki że brak etui a najważniejsze że nie był do niego włożony bo by zostały ślady na srebrnej farbie.Co do brzmienia to już kiedyś takiego miałem więc działa tak samo.Czy się trafiło to nie wiem bo przepłaciłem za niego,może i są tańsze ale w tym stanie to rzadkość dlatego wylądował u mnie.Kiedyś kupiłem takiego z zagranicy który był w podobnym stanie,ale przed wysyłką ktoś go włożył do pokrowca i do mnie już nie trafił idealny.
Jak na tamte lata pewnie jakościowo  było OK,ale taki plastikowy Sony WM-B39 lepiej brzmi od niego i wiele innych tańszych.Nie kupiłem go by na nim słuchać bo mam inne od tego,ale może 2 razy w roku go włączę by mechanizm się nie zastał.A w między czasie wymienię wszystkie kondensatory na nowe bo tymczasowo wlutowałem z demontażu .Pierwszej generacja TPS-L2 bez napisu "Walkman" tylko z naklejką miała żywotniejszą elektronikę bo użyli tantali a nie elektrolitów,mechanicznie identyczny.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
09-01-2024, 08:28
Chłopy-  takie pytanie małe :)
   Kiedyś, dawno temu, miałem w łapach walkmana (tak tak- wiem że walkman to tylko sony ale wszystkie małe zwykło tak się nazywać)
  No więc miałem kontakt z takim -zdaje się że to była AIWA :)   Bardzo mała - dosłownie rozmiar ciutek większy niż pudełko na kasetę.
Rewelacyjnie zbudowana w/g mnie-  najfajniejszy tego typu magnetofon jaki widziałem.
Miało to nawet autorewers  i pamiętam że głowica wraz z rolkami była zamontowana na klapce.   Głowica nie była obrotowa tylko czterośladowa -  jak w nakamichi hehehehe.
     Co to był za model?   

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
09-01-2024, 08:59
Na pewno Walkman
Weź popatrz co może znajdziesz....

https://www.hifi-archiv.info/Aiwa/

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
09-01-2024, 09:18
Oooo  właśnie :)  Dzięki

To musiała być Aiwa  z serii HS-P7  -  być może HS-U7 

Tede

  • 74 / 407
  • Użytkownik
04-03-2024, 19:20
Prawie zlikwidowałem kolekcje odtwarzaczy Panasonic na tej mechanice gdzie sprawnych w 100% jest już poniżej 10 a miałem tej serii chyba wszystkie modele w prawie każdym kolorze.Przez ok 20 lat trzymałem oryginalne części zamienne ale ich sporo zostało i wszystkich nie zużyłem.
Jeśli komuś potrzebna pomoc w naprawie lub jakaś część do tej mechaniki z rocznika 1995-2004 to mogę oddać. (nie wliczając elementów które naturalnie się popsuły jak: paski i rolki i części które ze starości się rozpadły) Elementy obudowy także się znajdą ale do mechanizmu wszystkiego już nie mam.Proszę pisać na priv jeśli coś konkretnego lub tu na forum bo znam ten mechanizm na pamięć.