Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
08-06-2023, 09:52
Hej :)
  Z tymi ESP-9  biorę na przetrzymanie bo trochę focha strzelili po mojej propozycji cenowej  heheheheh
 Oczywiście proponowałem cenę mieszczącą się w zakresie który whero2 określił-  tak mniej więcej w połowie zakresu.
   W tym czasie jednak zakupiłem takie bieda elektrostaty :)   Elektrety SR 40  razem  z SRD4 i muszę stwierdzić że jednak STAX idzie w dobrym kierunku jeżeli chodzi o moje gusta. 
 Zakurzone wszystko paskudnie było ale już wszystko doprowadzone do porządku.
    Jest malutkie ale -

Sprawa dotyczy lekkiego brumienia-  bardzo cichego które usłyszałem na tych słuchawkach gdy przełączałem źródła we wzmacniaczu.
Słuchawki na głowie- kabel sobie wisi i kołysze się a brumienie jest modulowane tym dyndającym się kablem :)
 Czy to spowodowane obecnością transformatorów w pobliżu ?   W końcu to cała wieża i trochę tego w okolicy jest.  Czy może obecnością kabli zasilających?    Idą jak mi pasowało a nie jestem z tych co to podstawki pod kable dają :)
 Dotyczy to tylko tych słuchawek i w żadnym innym przypadku nie słyszałem jeszcze brumu  ze swojego sprzętu.
    Można to jakoś ogarnąć?   Chociaż tak jak wspomniałem- da się je usłyszeć tylko gdy nie ma sygnału i jest ciche-  ale mnie wnerwia :(

ed:
 Zdążyłem trochę zbadać sprawę na własną rękę i przydźwięk pochodzi od wzmacniacza jak mi się zdaje.   Słuchawki podłączone pod fajny wzmak klasy D który zasilany jest impulsowcem milczą absolutnie jeżeli chodzi o brumienie.   
  Jest druga sprawa- najpierw myślałem że to powiązane ze sobą a jednak to dwa różne zjawiska.
      Gdy w takiej ciszy sygnałowej manipuluje się kablem to to słychać psia kość.   Jakby wszelkie szurania kablem> mikrofonowały :(
Takie to zniekształcone mikrofonowanie heheh-  przekształcone na ciche trzaski- szum-  jak przesypywanie piasku.
    Da radę z tym coś?
Czy ten kabelek oryginalny już tak ma? Czy ew.  kombinować nad czymś hand made ekranowanym solidnie
« Ostatnia zmiana: 08-06-2023, 12:18 wysłana przez pień »

ductus

  • 1247 / 4840
  • Ekspert
20-07-2023, 09:44
Koledzy, miłośnicy Staxa! Jest wielka strata dla zainteresowanych kupnem Staxa - dystrybucja przechodzi niestety w inne ręce. Pan Sebastian zakończył współpracę z japońsko-chińską firmą i wydaje się, że winę ponoszą Chińczycy.
Co do postu u góry - moja rada - sprzedaj te elektrety i idź w elektrostaty. Dźwiękowo będzie to duża poprawa.   

Gustaw

  • 3856 / 3316
  • Administrator
20-07-2023, 11:20
Śmiem wątpić w to, że inny dystrybutor napędzi firmie sprzedaż.
Firma musi promować się, przede wszystkim, globalnie a tego niestety w przypadku STAX-a nie widzę.

wiktor

  • 2503 / 5895
  • Moderator Działu Słuchawki
20-07-2023, 13:54
Panowie z Chin, którzy de facto podejmują decyzje za Stax Japan, po prostu dali przedstawicielstwo innej polskiej firmie. Nie bacząc na to, co przez 20 lat Pan Sebastian Kienitz zrobił dla Stax, dla entuzjastów słuchawek i dla nas. Sama forma wypowiedzenia umowy w mojej ocenie jest niedopuszczalna, pozbawiona elementarnych zasad w biznesie, a w gruncie rzeczy nieetyczna.

A dlaczego... otóż nowi chińscy panowie nawet nie powiadomili dystrybutora z 20-letnim stażem w Stax. Podmienili na swojej stronie www adresy polskiego sprzedawcy. To skandal, że info o zerwaniu porozumienia dotarło najpierw od klientów, a oficjalna wiadomość później. Edifier zrobił tak również w innych krajach.

No cóż, życie to nie romans. Czas pokaże co stanie się z dystrybucją słuchawek. Moim zdaniem marka, jakość usług przedsprzedażowych, kompetencja i dostępność są kluczem do sukcesu.

Bardzo dziękuję za wspaniałą współpracę, Panie Sebastianie. Powodzenia.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5287
  • Ekspert
20-07-2023, 15:35
Ogromna strata dla nas i dla Staxa.
Przykra wiadomość, styl akcji skandaliczny.

Również dołączam się do podziękowań pod adresem Pana Sebastiana!
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
20-07-2023, 17:43
A kto bedzie teraz nowym dystrybutorem Staxa w Polsce, jesli mozna wiedziec ?

ps. a juz znalazlem, Audio Klan widze jest obecnym, polskim przedstawicielem Staxa, widac bardzo chcieli i aktywnie naciskali, a w efekcie wykolegowali dotychczasowego z dystrybucji.
« Ostatnia zmiana: 20-07-2023, 17:47 wysłana przez pastwa »

ductus

  • 1247 / 4840
  • Ekspert
20-07-2023, 19:12
Tak, to skandal co zrobili bez uprzedzenia Chińczycy. Mamy ogromną inflację, jesteśmy akurat po wątpliwej pandemii, a firma chińska ma wielkie wyobrażenia na temat obrotów niszowego produktu. Zobaczymy, czy po roku nie wrócą do pana Sebastiana. Jemu wielkie dzięki za wzorowy serwis i to co dawał nam ponad to - ludzkie, życzliwe, indywidualne traktowanie klientów.
To była dystrybucja z wielką klasą!

Gustaw

  • 3856 / 3316
  • Administrator
21-07-2023, 14:39
Obstawiam, że jeżeli będzie wzrost sprzedaży to będzie on marginalny. Od mieszania w tym samym kotle zupy nie przybędzie. Słaby ten styl zmiany dystrybutora. Taki...hmmm...." środkowo-azjatycki".
« Ostatnia zmiana: 21-07-2023, 14:42 wysłana przez Gustaw »

Ged

  • 1715 / 5897
  • Ekspert
21-07-2023, 23:35
Coś niewyobrażalnego ! Bardzo mi przykro :( Stax był w Polsce promowany z mega klasą przez Pana Sebastiana. Dużo wody w Wiśle upłynęło od czasu gdy pierwszy raz słuchałem 007 u niego. Obrażam się trochę na Audioklan. Zresztą w Białymstoku to stoi wyłącznie low-low-end w audio :(

lok

  • 432 / 5898
  • Zaawansowany użytkownik
22-07-2023, 13:37
Ciekawe jak taka zmiana dystrybutora wpłynie na politykę cenowa marki.
Mam wrażenie ze pod tym dystrybutorem ekskluzywność marki Stax spadnie.
Szkoda dystrybutora. Szkoda ze zmiana dystrybutora jak zrobiona bez klasy. Ciekawe czy na AVS posłuchamy Staxa.

whero2

  • 275 / 2060
  • Zaawansowany użytkownik
23-07-2023, 11:06
Ciekawe jak taka zmiana dystrybutora wpłynie na politykę cenowa marki.
Mam wrażenie ze pod tym dystrybutorem ekskluzywność marki Stax spadnie.
Szkoda dystrybutora. Szkoda ze zmiana dystrybutora jak zrobiona bez klasy. Ciekawe czy na AVS posłuchamy Staxa.
ciekawi mnie jakie będzie podejście nowego dystrybutora do edukacji klientów odnośnie użytkowania i utrzymania słuchawek / remedi ewentualnych problemów ~ nagle obsługa się (chyba) znacznie powiększyła w ilości osób ale lata doświadczenia zniknęły

Gustaw

  • 3856 / 3316
  • Administrator
24-07-2023, 01:00
Chyba, że właściciel obrał inną drogę dla STAX-a. "Bardziej premium"

https://www.headphonesty.com/2022/12/review-edifier-stax-spirit-s3/

STAX SPIRIT embodies the spirit of craftsmanship of STAX to produce state-of-the-art Audio products.               
       S3 is the first in a series of high-end headphones under the STAX SPIRIT product line of Edifier.
« Ostatnia zmiana: 24-07-2023, 01:04 wysłana przez Gustaw »

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
24-07-2023, 14:55
Dopoki beda zalaczali manual od Staxa to klienci sie sami doedukuja, a problemy to wiadomo, wysylka do Japonii i duza cierpliwosc wymagana.