Audiohobby.pl

Dubbingi TVP do filmów i seriali na taśmach szpulowych

Hushland

  • 1 / 595
  • Nowy użytkownik
09-09-2022, 20:19
Mam prośbę do osób hobbystycznie kupujących i przeglądających nagrania na taśmach szpulowych zakupionych na aukcjach internetowych. Od wielu lat staram się dojść do filmów i seriali aktorskich z polskim dubbingiem wykonanym na zlecenie TVP za komuny. Niestety problem z dubbingami TVP był taki, że był to dubbing tylko na jedną emisję. Później takie nagranie było zagrywane bieżącymi audycjami, bo powtórka po kilkuletniej przerwie była już z lektorem.

Jedyną możliwością aby do czegoś dojść to trafić na nagranie VHS lub taśmy szpulowej nagrane podczas pierwszej emisji. Wiem, że w latach 70. i 80. ludzie nagrywali samą ścieżkę dźwiękową filmów i seriali emitowanych w TVP. Mi samemu udało się trafić na takie nagrania z TVP z lat 70.

Dla większości takie nagrania pewnie są bezwartościowe, ale dla mnie są cenne. Sam nie mam fizycznej możliwości aby przeglądać taśmy szpulowe, dlatego proponuję odkupienie taśmy szpulowej, lub jej kopii, jeśli są na niej nagrane ścieżki dźwiękowe z polskim dubbingiem do filmów lub seriali aktorskich nagranych z TVP do 1989 roku.

Proponuję 200 zł za jeden odcinek serialu, i 400 zł za film, pod warunkiem, że są nagrane w całości i nie zawierają ubytków. Nagranie musi zawierać napisy końcowe gdzie jest wymieniana lista realizatorów polskiego dubbingu pracująca nad danym odcinkiem lub filmem. Nie może to być też nagranie na taśmie szpulowej nagrane na żywo z głośnika telewizora gdzie słychać wszystko co się dzieje w pokoju. Dźwięk musi być wyprowadzony kablem z telewizora do magnetofonu szpulowego. Raczej bywało tak, że jak ktoś nagrywał sam dźwięk na taśmie szpulowej to nagranie było w całości, razem z napisami końcowymi.

Nawet pojedynczy odcinek serialu z polskim dubbingiem jest dla mnie cenny. Jeśli ktoś przesłuchuje dużo taśm szpulowych, to pewnie kiedyś na coś trafi.

Podaję mojego maila do kontaktu:
dezerter_poczta@op.pl