Audiohobby.pl

B-215

Stanis

  • 94 / 5645
  • Użytkownik
29-07-2020, 12:59
Witam.
Na tym leśnym wygnaniu zaszalałem żeby coś się zaczęło dziać i wpompować sobie nieco adrenaliny do krwiobiegu. Myślę że trafiła się okazja którą nie jeden z Was Koledzy, nie przepuściłby.
To słynny Revox B-215. Co do jakości dźwięku to opinie i zdania są podzielone. Ale tak naprawdę to nikt z nas nie słyszał takiego grającego zaraz po wyjściu z fabryki. Teraz po tak długim czasie jego muzykalość mogła zmienić się na jego niekorzyść, co dopiero ocenię( i nie tylko ja) jak ten egzemplarz trafi na mój domowy regał. Dodatkową atrakcją to zestaw 10-ciu zafoliowanych kaset dołączonych do sprzętu, pilot i oryg.instrukcja obsługi wraz z dowodem wykonania przeglądu serwisowego za nie małą kasę. To wszystko od pierwszego właściciela za 735 CHF.
Fascynujący jest w tym decku mechanizm. Kiedyś przeczytałem w necie że może pracować bez przerwy przez okres 50-ciu lat. Align to też funkcja która skalibruje taśmę w całości oprócz azymutu. Muszę się przyznać że bardziej od samego magnetofonu interesowały mnie kasety,których nigdy nie miałem i nie widziałem na oczy. Miałem już dwie szt. tego B-215 i mile je wspominam. Więc poszedłem na całość...)) Niestety, coś z mojego stada odpadnie. Już w NAD-zie 6340 nie zrobię podświetlenia kasety. C-4 też będzie cieszył inne oko niż moje. BX-125E także. Takie życie...))
Poniżej oryg.opis oferty sprzedawcy:
This Revox B215 Cassette Deck is technically as well as optically in superb condition.

It was completely overhauled in 2006 by Mr. Di Benedetto "Revox in Perfection" in Regensdorf/Zürich. It has been used very little since then.

A Revox B208 remote control, the owner’s manual and the AC power cord are included.

I'm also including 10 TDK MA-XG90 cassettes (NOS).

The B215 is designed for 100-240V 50/60Hz. It is set now at 240V.

Although I don't have the original cardboard case, it will be thoroughly and safely boxed.

Revox B215 - demo:   

It is a nice short YouTube demo. It is not my video, the B215 you see is not the one I'm selling.

Wybaczcie moją nieskromność ale nie wytrzymałem żeby się trochę nie pochwalić.

« Ostatnia zmiana: 29-07-2020, 13:54 wysłana przez Stanis »
Stach

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
29-07-2020, 13:32
Stanisławie kolejna piękna maszynka Ci się trafiła, do tego w super stanie. Za taką cenę także bym sie nie zastanawiał z zakupem zbyt długo. Do tego pilot, instrukcja i te TeDeKi na dokładkę. Tak mechanizm tam jest wybitny.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Stanis

  • 94 / 5645
  • Użytkownik
29-07-2020, 13:56
Stanisławie kolejna piękna maszynka Ci się trafiła, do tego w super stanie. Za taką cenę także bym sie nie zastanawiał z zakupem zbyt długo. Do tego pilot, instrukcja i te TeDeKi na dokładkę. Tak mechanizm tam jest wybitny.
Mała poprawka: nie eu tylko CHF. A to jednak różnica.
Stach

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
29-07-2020, 14:22
Stanisławie kolejna piękna maszynka Ci się trafiła, do tego w super stanie. Za taką cenę także bym sie nie zastanawiał z zakupem zbyt długo. Do tego pilot, instrukcja i te TeDeKi na dokładkę. Tak mechanizm tam jest wybitny.
Mała poprawka: nie eu tylko CHF. A to jednak różnica.

W dalszym ciągu to około 616 pandów. To dobra cena. U nas B-215 chodzą po okolicach 1k. Pandów. Czyli sporo.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Stanis

  • 94 / 5645
  • Użytkownik
29-07-2020, 15:06
Wojtku, czy te MA-XG są w jakiejś specjalnej obudowie z aluminium, ceramicznej czy takiej normalnej? Nigdy takiej nie miałem.
Stach

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
29-07-2020, 16:31
Wojtku, czy te MA-XG są w jakiejś specjalnej obudowie z aluminium, ceramicznej czy takiej normalnej? Nigdy takiej nie miałem.
Te zielonkawe MA-XG z ostatniego wypustu mają obudowę ponoć ceramiczno-kompozytową. Jedno jest pewne kaseta i sama taśma jest bardzo dobra. To jeden z najlepszych metali.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Radmar

  • 1138 / 5890
  • Ekspert
29-07-2020, 17:53
Gratuluję Staszku, świetny zakup. I te wszystkie dodatki.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

Destroyer

  • 331 / 1305
  • Zaawansowany użytkownik
14-04-2021, 22:51
Z ponad półrocznym opóźnieniem dotarł wreszcie do mnie wyczekiwany B-215.
Deck był w 2007r.serwisowany przez specjalistę ze Szwajcarii.Wszystkie kondensatory zostały wymienione na niebieskie Panasoniki.Całość została ponownie zestrojona do ustawień fabrycznych.Rolki też wymienione.Urządzenie w stanie absolutnie kolekcjonerskim.Jak napisał sam właściciel, magnetofon był b.mało używany i przede wszystkim szanowany.Widać też to doskonale na czole głowicy.Otoczka lica ze szczelinami jest żółtego koloru co świadczy o prawie zerowym wytarciu powierzchni.Miałem wcześniej dwa egzemplarze tego urządzenia i tak zachowanych głowic nie miały.W jednym z nich było nawet widać gołym okiem ubytki.
Przede wszystkim chciałbym opisać wrażenia dźwiękowe tak jak potrafię. Brzmienie tego egzemplarza jest zupełnie inne niż te które słyszałem w poprzednich dwóch deckach. W tamtych dźwięk był dość nijaki, chłodny i bez wyrazu.Wysokie były mało wyraziste i oszczędne.Średnica mało wciągająca chociaż wokale potrafiły czasem zadziwić. Ogólnie dźwięk wydobywający się jak spod grubego koca. Obecny egzemplarz jest dźwiękowo zupełnie niepodobny do poprzednich. Średnica doskonale wybrzmiewa, góra perlista i soczysta, bas b. bogaty i zróżnicowany. Kolega Dzeus uznał że brzmieniowo sięga wysoko i do Tandberga 3014A już mu b.mało brakuje. I tu potwierdza się stara prawda, że wymiana krytycznych elementów w tak leciwych sprzętach daje zaskakująco dobre wyniki.Sądzę że egzemplarze które opuszczały fabrykę grały podobnie ale później czas robił swoje.
Kiedy po raz pierwszy uruchomiłem go, zauważyłem że taśma dość często zatrzymywała się przy przewijaniu a licznik wyłączał się.Wystarczyło poruszyć kasetą i włączyć przewijanie i wszystko działało, ale za chwilę był ten sam objaw.Podejrzewałem że gdzieś może być zimny lut.Okazało się że za kasetą w tylnej ściance są dwa czujniki z mikrostykami.Wystarczyło zmyć je IPĄ i problem się rozwiązał.
Mechanika w tym urządzeniu jest doskonała.Gdzieś czytałem że silniki wraz z oprzyrządowaniem mogą pracować bez przerwy przez ok.50 lat.Takie rzeczy jak pasy,gumowa oponka do idlera tutaj nie występuje.Kupiłem go aby podziwiać ten mechanizm. A tu taka niespodzianka!!?? Do tej mechaniki dołożono mi doskonały dźwięk...)) No i jeszcze coś, o czym wszyscy wiedzą, którzy przeczytali pierszy wpis w tym temacie.
Polecam i życzę wszystkim podobnych połowów. Chętnych do posłuchania, zapraszam. 
« Ostatnia zmiana: 14-04-2021, 22:54 wysłana przez Destroyer »
St.

artekk

  • 1694 / 5873
  • Ekspert
14-04-2021, 23:24
Stasiu, nie rób apetytu :) W sumie myślałem o pozbyciu się swojego, a może po prostu trzeba go odświeżyć ?
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Destroyer

  • 331 / 1305
  • Zaawansowany użytkownik
14-04-2021, 23:35
Stasiu, nie rób apetytu :) W sumie myślałem o pozbyciu się swojego, a może po prostu trzeba go odświeżyć ?
Arturo, jak nie wierzysz to przyjedź i posłuchaj.Mariusz i Dzeus to potwierdza. Zapraszam...))
St.

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
15-04-2021, 08:30
kur.....dlaczego  mi ten deck przypomina   numeryczny kalkulator  sharpa  :-)
deck ech  nie moja bajka
wazne ze wam sie podoba ...  i to jest najwazniejsze ...  gratulacje


zeby zostac w tym przedzile cenowym  to rzuce tylko tak


tak dla mnie  to ten revox duzo gorzej gra niz dragon
chodzi o odsluch
juz nawet nie mowi o nagrywaniu ,,,tu przegrywa od razu
to moje zdanie


nigdy ich osobiscie nie posiadalem ... 

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
15-04-2021, 08:45
Stanisławie piękna maszyna, gratuluję ustrzelenia w tak dobrym stanie.
Arturo może warto było by zrobić recap... sprzęcior ma swoje lata. W większości przypadków pomaga, ale nie zawsze... coś o tym wiem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ckloss

  • 47 / 5452
  • Użytkownik
20-09-2021, 11:03
Ma ktoś takiego na sprzedaż?