Audiohobby.pl

Czy najdrożej znaczy najlepiej > przetwornik wysokotonowy.

cin157

  • 2243 / 5099
  • Ekspert
26-05-2013, 17:21
Aż miło popatrzeć jaki zachwyt głośnikami spełnia się w temacie DIY. Sam wiem że dobre i różnego rodzaju głośniki mają znaczenie nawet dla odsłuchu złymi wzmacniaczami, a przeważnie takie złe wzmacniacze są sprzedawane.
Ale jak piszę o dobry wzmacniacz jest trudno i tylko dokładnie samemu zrobiony może zasilić tak dobre głośniki, którymi się interesujecie.
Ogólnie to tylko dobry wzmacniacz z wysoką jakością napędza każdy jeden głośnik i nie ważne za jaką cenę, bo jak pisze i lipną jakością wzmacniacza jest lepiej słychać dobrymi głośnikami i tylko dlatego dyskusje na temat jakości głośników mają zawsze jakiś sens.
Dlatego wtrąciłem się i pokazałem dwie wersje wzmacniaczy P36W/0.5R i P18W/1R. Są one niewygodne do zasilania kolumn głośnikowych i wymuszają większy koszt dla wielu głośników w kolumnach, ale aby mieć normalną i najwyższą jakość to innej drogi do wysokiej jakości nie było i niema.
Na schemacie jest też wzmacniacz dla dziecięcego pokoju P4W4R i dla dobrych i lekkich kolumn głośnikowych na koreańskich TV szerokopasmowych i nie małych eliptycznych głośnikach.

fakamada

  • 1066 / 5397
  • Ekspert
26-05-2013, 18:19
nie wierzę :)

almagra

  • 11514 / 5548
  • Ekspert
26-05-2013, 19:01
Tak,tak,to jest właśnie to.

Robertinus

  • 15 / 5811
  • Nowy użytkownik
24-08-2015, 22:10
witam
posiadam kolumny na ER18rnx i 27TBC/G i jestem zadowolony ale chciałbym spróbować SEASA DXT, czy moze mi ktoś powiedzieć czy jest sens i na czym polega róznica (po za tubką) między tymi góśnikami
  Też nurtuje mnie to pytanie.
Zacząłem tworzyć SR71 Zapha i zastanawiam się czy nie zmienić tweetera na DXT. Mam pudła BR o poj. 16 litrów i szukam jakiejś dobrze opracowanej zwrotnicy dla Seasów ER18RNX i 27DXT.