Audiohobby.pl

Obecnie produkowane i dostępne kasety magnetofonowe.

PhantomLord

  • 420 / 2264
  • Zaawansowany użytkownik
18-05-2021, 20:14
RTM Fox C90 już droższe... :

No to na tym etapie w ogóle nie widzę sensu w ich kupowaniu. Podstawowy typ I za takie pieniążki to już jest kompletne nieporozumienie.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
22-05-2021, 21:29
Spis kaset obecnie dostępnych i produkowanych na świecie w/g. forum TH :
http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=90671
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

siwy

  • 658 / 2599
  • Ekspert
18-06-2021, 00:03
Teraz może ja w końcu napiszę kilka słów na temat kaset z obecnej produkcji, które dotarły do mnie dzięki uprzejmości Wojtka. Trochę to trwało, za co przepraszam.

Jest to moja opinia i może się ktoś z nią nie zgodzić.

Magnetofony użyte do testu : Kenwood KX - 9010, Aiwa  XK - 007, Nakamichi LX - 5.

Żródło - Marantz CD - 63 MK2 KJ-Signature.

Dac - Hegel HD10

1 Utwór - Echoes z albumu - Voices - Vangelisa.
2 Utwór - Over The Rainbow z albumu - My One And Only Thrill - Melody Gardot.

Wszystkie kasety Kenwood skalibrował bez problemu.

ATR C - 60 Normal Master i Cassette C - 90 MDS, to jakaś pomyłka, brak rozbiegówki ( co można jeszcze przeboleć ) duże szumy własne, słaba dynamika, dla mnie nie są do zaakceptowania.
ATR - 60 Prochrome, następny wynalazek, którego nie da się słuchać, dynamika po nagraniu spadła o -3dB, dzwięk zlany, wycofany, brak rozbiegówki.

RTM FOX C - 60, także zaniżony poziom zapisu o jakieś 2dB, dzwięk nijaki, bez przyjemności słuchania.

Maxelle UR - 90 nagrywają bardzo fajnie jak na zwykłe żelazówki, można je porównać do starych Maxelli, których mam kilka, nawet tych z Media Markt, kupionych kilka lat temu.

Dla porównania nagrałem te same utwory na starych kasetach TDK D - 60, TDK AR - 90, Emtec FEI - 90 i tu jeszcze raz potwierdza się moja opinia o byle jakim produkcie jakim są kasety ATR i FOX.

Wygląd kaset i wykonanie, to już rzecz gustu, mi się nie podobają.
Maxelle, gdybym nie miał innych, to bym kupił, ale na szczęście nie muszę.
« Ostatnia zmiana: 18-06-2021, 00:13 wysłana przez siwy »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

Jan61

  • 206 / 3747
  • Aktywny użytkownik
18-06-2021, 14:31
Maxelle, gdybym nie miał innych, to bym kupił, ale na szczęście nie muszę.
No właśnie, to dobra puenta w kontekście "wielce oczekiwanego" powrotu kasety, przyzwoitej jakości :)
Janusz

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
18-06-2021, 21:36
Zdzisławie dzięki za opis i wrażenia z odsłuchu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
19-06-2021, 21:48
To teraz Arturo ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5473
  • Ekspert
24-06-2021, 17:40
Super, Zdzichu, dzięki za opinię. Jak dotąd wszystkie są zbieżne ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
24-07-2021, 22:10
No i wszystko jasne wodzu.
  Jest źle i będzie ---gorzej
trzeba kupować taśmy z aukcji muzealnych.

Destroyer

  • 331 / 1305
  • Zaawansowany użytkownik
25-07-2021, 12:05
Koledzy, dam dobrą radę. Z używanych kaset które kupujemy, najlepsze technicznie i najmniej zużyte są te, na których nagrana jest muzyka klasyczna. Bo kto słucha takiej muzyki np. w samochodzie i urządzeniach przenośnych w których mechanizmy nie są najlepszej jakości i potrafią "uwalić" taśmę. Niedawno kupiłem ponad 200 kaset w ciemno, widząc w opisach nagrania Bacha, Mozarta, Beethovena i innych. Wszystkie te Tedeki SA 90 z 1983r i późniejsze są w doskonałym stanie. Taśmy bez zagniotów, pofalowań i wzdłużnych rys. Jak nowe i tylko raz nagrane. Kupowane z muzyką popularną a szczególnie hitowe zespoły i składanki to już towar z inną jakością i czasami nie wart więcej niż 1zł/szt.
« Ostatnia zmiana: 25-07-2021, 12:08 wysłana przez Destroyer »
St.

m701

  • 355 / 2567
  • Zaawansowany użytkownik
25-07-2021, 15:25
Nie tylko muzyka klasyczna, ale wszelkiego rodzaju archiwizacja robiona na kasetach, raz coś nagrane i szło na półeczkę, kwestia dobrego trafienia, i idzie kupić za grosze.
Mirek

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
25-07-2021, 15:35
Ja ogłoszę akcję zbierania taśm pośród rodziny i znajomych.  Skuszę piwem czy coś i może się co znajdzie.
  Ale gdy przypomnę sobie jak oddałem w dobre ręce  biednych potrzebujących swoje BASF-y gdzie były całe rakiety nie rozpakowane nawet, to mnie teraz .....................
To były tanie taśmy, kupowane gdzieś tam w OBI lata temu, gdy już era magnetofonów przemijała i te taśmy pchali za grosze- byle to wypchać z magazynów.
A teraz za jedną na ebayu trza wyłożyć więcej jak za kilka sztapli kiedyś tam;
 (a le człowiek był młody i do tępej pały nawet nie przyszło że zatęskni do taśmy, nie wspomnę o gramofonie)

--teraz na wszelki wypadek trzeba będzie zakonserwować starego laptopa z nagrywarką i kupić trochę CD
« Ostatnia zmiana: 25-07-2021, 15:48 wysłana przez pień »

PhantomLord

  • 420 / 2264
  • Zaawansowany użytkownik
26-07-2021, 18:30
Koledzy, dam dobrą radę. Z używanych kaset które kupujemy, najlepsze technicznie i najmniej zużyte są te, na których nagrana jest muzyka klasyczna.
Stanisławie jak najbardziej się zgadzam. Tak jak piszesz - kasety z muzyką klasyczną, a do tego elegancko opisane czy z jakąś ładną okładką wykonaną chałupniczo to prawie że gwarancja jakości :-D.
Też jak widzę muzykę klasyczną to biorę w ciemno i nigdy się nie zawiodłem.

Dodam tylko, że często też kasety "z numerami" potrafią być w dobrym stanie, niezależnie od muzyki. Ja to sobie tłumaczę w ten sposób, że jak ktoś sprzedaje kasety z kolekcji z numerami 423 czy 674 to mając tyle kaset małe jest prawdopodobieństwo, że wszystkie je zajeździł ;-).
Przynajmniej sam mając kilkaset taśm nie słucham w kółko jednej :-P.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
29-07-2021, 12:11
No więc moja akcja  zbierania kaset spotkała się z odzewem.  Znajomy obiecał kilka kaset z bajkami które onegdaj kupił dla swojej pociechy.  No i pociecha jest już dorosła od dawna i słuchać raczej już nie będzie.
Druga osoba to moja mama>  Przecież ja mam pełno kaset!!!  Są w piwnicy!!
  Łaaaaa- lecę- grzebię no i taśmy są ale VHS i fakt że sporo.  Moja mama miała kiedyś zajwkę na filmowanie i kręciła wsio jak leci.  Jeszcze taką dwuczęściową kamerą.  Ten tornister z magnetowidem i bateriami to ją przewracał prawie.
 Taaa, pamiątki znaczy.   
Ale magnetowidu nie ma bo za duży klamot był i go wywaliła na śmieci.
Fajnie, są filmy ale nie ma na czym obejrzeć a kamera gdzieś przepadła.
OK
Jest za to prawdziwy Walkman i to z DBX-em nawet !!!
Ale nie ma ani jednej kasetki.   Bo mamie się przypomniało że wyj.......  je razem z magnetowidem na śmieci bo to zajmowało cały karton.
Który potrzebny był na jakieś szmatki- które mole już zresztą op...........
   No masakra!
Chorym dzisiaj
Poza tym much mi do domu skądeś nalazło. Zabiłem ich tłum cały aż roz.... się muchobijka.   Powiesiłem lepa a one go mają w d........
lata chmara cała a żadna się nie przylepiła :(

ed:    Czy taśmy magnetowidowe różnią się jakoś od taśm audio? W sensie czy ich formuła nadawałby się do magnetofonu gdyby je pochlastał odpowiednio
« Ostatnia zmiana: 29-07-2021, 12:25 wysłana przez pień »

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
31-07-2021, 23:57
Sam po sobie, nie szkodzi :)
Kolega przyniósł obiecane taśmy-  z bajkami.
  Siedzimy do tej pory, pijemy piwo i słuchamy bajek.
Benjamina Blumchena. Najpierw urodziny, potem Benjamin na Urlopie, Benjamin rolnik, podróżnik itd......
Świetnie zrealizowane nagrania, słuchowiska z odpowiednią oprawą dźwiękową itd....   Mistrzostwo po prostu.
Benjaminowi głosu udziela Edgar Ott
Otto - Frank Scharf
Mały słonik - Carsten Zachariae
Słonica Christine Schnell
I wiele innych głosów
 Nagrania z 1980-81-82
Zwykłe taśmy żelaziaki, pewno jaka Agfa albo Basf.  Czterdzieści lat po nagraniu a dźwięk urzekający w dalszym ciągu.
  Uwierzyć wprost nie mogę i dziwię się sam sobie że zapomniałem jak to było.
Benjamin nam się skończył, bierzemy się za Maxa i Moritza

chorazy3

  • 1479 / 1590
  • Ekspert
12-01-2022, 18:14
Taka nowość, niemiecka firma. Wyprodukowana w UK. Ale skąd taśma?
Dostępna na Allegro.
Chyba kupię z ciekawości.

https://www.media-range.com/en/products/packaging_accessories/accessories/index.pmode/modul,detail,2961/index.pmode
« Ostatnia zmiana: 12-01-2022, 19:07 wysłana przez chorazy3 »
Paweł