Audiohobby.pl

Obecnie produkowane i dostępne kasety magnetofonowe.

JaKub92

  • 1822 / 5450
  • Ekspert
27-06-2020, 20:55
Dramat :(
Jakiś czas temu na jednej z popularnych grup magnetofonowych na "mordoksiążce", profil "Taśmy Szpulowe Kasety magnetofonowe RTM" reklamował kasetę RTM Fox. Znając wcześniej opinię Wojtka, odezwałem się w komentarzach i opisałem tą kasetę, podsumowując tym, że nie nadaje się do użytku w magnetofonach kasetowych. Oczywiście autor postu uniósł się fochami, a kiedy poczuł się przytłoczony argumentami, usunął post (lub po prostu zablokował go dla mnie). Ale szlag człowieka trafia, jak widzi, że reklamują mu nienadający się do użytku (i w tym przypadku wcale nie tani!) produkt. Takie rzeczy trzeba więc komentować na forach...
Załóżmy, że ktoś, kto dopiero zaczyna zabawę z magnetofonem, kupuje takie kasety, nie znając wcześniej żadnych innych. I co?... Szybko się takiemu osobnikowi odechce, bo stwierdzi, że kaseta jednak nie gra... Tylko taka szybka myśl z mojej strony.
A te ATRy okazują się dużo gorsze, jak mówisz :(
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

siwy

  • 658 / 2577
  • Ekspert
27-06-2020, 21:35
Dobrze prawisz Jakubie, tylko ciekawe czemu potrafili zrobić całkowicie dobrą taśmę do magnetofonów szpulowych, a takie barachło do kasetowych.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

JaKub92

  • 1822 / 5450
  • Ekspert
27-06-2020, 22:44
Jeśli chodzi o RTM Fox, to tak, jak mówił Wojtek - w tej kasecie siedzi taśma do magnetofonu szpulowego, co nawet napisali na okładce kasety, więc z prostego powodu (inne parametry taśmy) nie nadaje się do używania w magnetofonie kasetowym. Albo to było umyślne partactwo, oby tylko coś sprzedać jak najmniejszym kosztem, albo popełnili wielką gafę...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
27-06-2020, 23:09
Jakoś przez skóre czułem ze to będzie wyjątkowe gówno . . . . w porównaniu do normalnych taśm.
Dlatego Nano ma branie jak wędkarz na jeziorku w pełni.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
27-06-2020, 23:18
Jakoś przez skóre czułem ze to będzie wyjątkowe gówno . . . . w porównaniu do normalnych taśm.

RTM Fox jest taśmą nową produkowana obecnie i jest poniżej przeciętnej owszem, ale jedyną możliwą alternatywą innych lepszych, starszych taśm "porządnych kaseciarskich firm". Ale jak zabraknie zapasów TDK D czy SONY HF i nawet Maxell-a UR to na istniejących na portalach aukcyjnych pozostanie nam niestety RTM lub ATR może Chiny, bo tam także się dużo dzieje. Ale to kiedyś kupię i protestuję.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5450
  • Ekspert
27-06-2020, 23:22
Ale jak zbraknie zapasów TDK D i SONY HF i nawet Maxell-a UR istniejących na portalach aukcyjnych to pozostanie nam niestety RTM lub ATR może Chiny, bo tam także się dużo dzieje.

Tylko jeśli zostaną same takie RTM i ATR to po co w ogóle kupować, skoro do nagrywania się to nie nadaje? Chyba, że na jamnikach...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

artekk

  • 1694 / 5850
  • Ekspert
27-06-2020, 23:49
Nó cóż, liczyłem na jakiś cud, bo sam miałem zamiar zakupić te ATR'y na próbę, niestety nadzieja matką głupich.
Dziękujemy Wojtku za poświęcenie i ten "oświaty kaganek" :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
27-06-2020, 23:55
a tak naprawdę to ile taśm używacie tak na co dzień , bo ja może z 10 tak na testy nagrywania na deckach do naprawy, a normalnie do posłuchania już czasu nie mam  . . . .  a z tego co widać to zapasy macie na lata świetlne  . . . bo przecież kaseciaków do dobrego odsłuchu i tak się nie produkuje.
Wszytko ma swoje granice i czas  . . . . .  a czas nam ucieka niestety.

JaKub92

  • 1822 / 5450
  • Ekspert
28-06-2020, 00:09
Ja w większości słucham muzyki z kaset. Nawet kiedy coś robię w domu, lub koło domu, więc cały czas coś się kręci w którymś magnetofonie...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

siwy

  • 658 / 2577
  • Ekspert
28-06-2020, 06:36
Ja w większości słucham muzyki z kaset.

U mnie jest tak samo i dlatego zrobiłem sobie większy zapas kaset.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

PhantomLord

  • 420 / 2242
  • Zaawansowany użytkownik
29-06-2020, 08:28
Dzięki Wojtku za testy. Przyznam szczerze aż mi zęby cierpły przy tym piszczeniu.
Tragedia i syf, a szkoda.

Nie potrafię zrozumieć powodu wypuszczenia takiego czegoś na rynek. Przecież nie mogą liczyć, że ktoś kto jest zainteresowany kupnem kaset magnetofonowych to kompletny dyletant z jamnikiem...

Hammer, a tak w nawiązaniu do Twojej wypowiedzi to ja też słucham głównie kaset + winyli i w zasadzie codziennie, a w weekendy to już po kilka ładnych sztuk. Tak więc te kilkaset kaset jest u mnie w ciągłym obiegu, a zapasy są na przyszłe albumy, które dopiero się pokażą :).
Oczywiście wszystko jest kwestią gustu i jak kto ma czas wolny poukładany, ale nieposiadanie TV sporo pomaga w słuchaniu muzyki, bo czasu więcej ;). Chociaż też przyznam, że ostatnio nie mam tyle wolnego, żeby sobie wieczorem album lub dwa wysłuchać tak po prostu siedząc i słuchając, nic więcej.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
29-06-2020, 08:47
Przeczytałem sobie ten test co zrobił ten gość z tego linku co wkleiłem wcześniej i sądzę że końcowy test chromówki będzie już gwoździem do trumny kaset ATR.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
29-06-2020, 19:11
Jak obiecałem dziś zrobiłem testa chromówki o "szumnie brzmiącej nazwie" : ATR ProChrome Master Cassette Tape "LIMITED EDITION".
Poniżej uczyniłem test kalibracji jak z taśmą żalazową:



Spróbowałem coś nagrać jakiś materiał muzyczny na tą chromówkę i nie dało się tego normalnie wykonać. Taśma ulega pełnemu nasyceniu już przy poziomie -5dB. Każda wartość powyżej -5dB jest nagrana z okrutnym przesterem.
Krótko pisząc taśma jest wadliwa! Nie nadająca się do żadnego nagrania chyba że przy poziomie -10dB z "pikami" do -5dB. Moim zdaniem jeszcze gorsze niż żelazówki z ATR-a.

Na koniec podsumowanie,  będzie krótkie:

Odradzam zakup. Strata czasu, pieniędzy i w ogóle jestem na nie co do kaset firmy ATR.

Jak można wypuścić coś takiego na rynek.... brak słów.
« Ostatnia zmiana: 29-06-2020, 20:01 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
30-06-2020, 10:11
Ktoś z obecnych na tutejszym forum miał styczność z kasetami NAC (ferro master C456 lub studio master 799 i Audio Pro 731)?
« Ostatnia zmiana: 30-06-2020, 10:13 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5450
  • Ekspert
30-06-2020, 15:13
Dobrze, Wojtku, że opublikowałeś test na YT. Dzięki Tobie wiele osób nie wkopie się w zakup tego "wynalazku", zrobionego na wzór kasety magnetofonowej...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub