Audiohobby.pl

Najbardziej muzyczny, synergiczny etc kabel coax w Twoim systemie.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
24-04-2024, 10:31
 Mam taki jeden kijowy kabel.  Najchętniej to bym zrobił eksperyment i nagrał dźwięk :)
   Ten kabel ujawnił swoje właściwości podczas prac DIY -  łączenie dac-a  ze źródłem.    Najpierw myślałem że coś zdechło na amen, że coś źle podłączyłem itp.  a okazało się że kabelek.
  Nie chodzi o to że dźwięk jest jakiś zamulony, utracił szczegóły itp....    Trudno mi to w sumie opisać ale można sobie wyobrazić że:
dźwięk został zmodulowany piłą tarczową -heheheheh- 
 Dlaczego tak z nim jest to zielonego pojęcia nie mam i mierząc go wszystko jest OK jakby.   Być może same wtyczki-  takie tłuste i wyglądające na dobre ale może jakieś pojemności tworzą?   Naprawdę pomysłu nie mam co z nim.
 Każdy inny w jego miejsce i problemy znikają.
No i jeszcze spostrzeżenie -  ale tutaj odkrywczy nie jestem-   im mniej gniazdek, konektorów, puszek itp.   po drodze tym lepiej.
   A wlutowanie na krótko jeżeli jest możliwe :)   Bankowo zastąpi najlepsze konektory-  choćby w azocie chłodzone i kryptonitem pokryte za kupę siana hehehehe
   Taniochę chińską również z powodzeniem zastąpi.

ed:    druga sytuacja gdy zauważyłem zmianę w dźwięku-  ale już można powiedzieć że z tych pozytywnych.   To kiedyś trzeba było w biurze zrobić fajne audio :)   Kolumny w dziesięć minut zrobił kolega z kartonów- głośniki wprawione fachowo na taśmę klejącą a uprzednio wyjęte z drzwi jakiegoś citroena który szedł na żyletki.   Ja podłączałem dac-a  i nie było czym w sumie.    Ale nawinął się kawałek zwykłego telefonicznego kabla.
Dosyć długi i ciąć było szkoda- poszedł więc w całości- w miejscach połączeń fachowo skręcony do kupy.   No i było WOW-   dźwięk anielski :)
« Ostatnia zmiana: 24-04-2024, 10:42 wysłana przez pień »