Audiohobby.pl

Stare telewizory z "duszą".

JaKub92

• 753 / 4200
  • Ekspert
06-06-2020, 13:29
IMO: To musiał być jakiś Neptun
Podświetlane sensory miał 427:

Neptun 427 był czarno-biały, a tamten TV był kolorowy. Z kolei takie same sensory jak 427 ma właśnie Jowisz :)
Pokazałem wujkowi to zdjęcie i skojarzył (naprawiał go nie raz), że to prawdopodobnie był Blaupunkt i rzeczywiście jak poszperałem w necie, to rzeczywiście wzorniczo jest bardzo zbliżony do starych Blaupunktów, ale takiego samego niestety nie znalazłem :(

Ale kontynuując odnośnie Jowisza:
Wczoraj przyszły brakujące moduły. Musiałem wymienić na nich wszystkie kondensatory, bo albo rozlane, albo urwane nóżki, a jak sprawdzałem testerem, to połowa z nich np. zamiast pojemności 10 uF miała około 30 uF, a niektóre np. 150 nF ;) Zamontowałem moduły i dalej to samo... :( Jedynie regulacja jasności zaczęła teraz działać...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

• 753 / 4200
  • Ekspert
06-06-2020, 17:10
Po odłączeniu głowicy UHF i wpięciu się sygnałem AV do modułu luminancji, sygnał jakby "odblokował" się, ale ewidentnie ma problem z synchronizacją poziomą. Kiedy wyłączę kasetę, jest śnieg z modulatora magnetowidu. Nie chcę zapeszać, ale już chyba bliżej niż dalej do końca jego reanimacji ;)

nano

• 7349 / 3706
  • Ekspert
06-06-2020, 20:06
tylko moge patrzec   i trzymac  lapska   ...
cos niesamowitego

AUDIOTONE

• 4193 / 4553
  • Moderator
06-06-2020, 21:05
pomału pomału i będą z niego jeszcze "ludzie" hehe :)
Jakubie także trzymam kciuki.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Radmar

• 1059 / 4617
  • Ekspert
07-06-2020, 12:43
Pełen podziwu jestem Jakubie jak Ci to idzie wszystko w dobrym kierunku.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

JaKub92

• 753 / 4200
  • Ekspert
07-06-2020, 14:27
Dzięki :) Ale prawda jest taka, że bez pomocy wujka oraz zdalnej pomocy jednego kolegi, sam bym do tego nie doszedł. Ale w końcu nie można umieć wszystkiego od razu.

JaKub92

• 753 / 4200
  • Ekspert
23-07-2020, 13:55
Przed chwilą wyjąłem z paczkomatu :) Fabrycznie nowy moduł programatora, z papierami. Za 10 zł grzechem było nie wziąć, skoro już mam Jowisza :)

bsw

• 107 / 3652
  • Aktywny użytkownik
23-07-2020, 17:06
Szkoda tylko że nie ma już w eterze nic do zaprogramowania...

JaKub92

• 753 / 4200
  • Ekspert
23-07-2020, 17:20
Wystarczy podłączyć magnetowid przez wejście antenowe :) Ale fakt, szkoda, że nic nie jest już nadawane w analogu...

Zmelmag

• 836 / 476
  • Zmelmag
23-07-2020, 18:58
rany, czytam i nie wierze, ale jestescie kozaki, mam od chyba 7 lat funaja i wiecej telewizora nie kupie, nie ma co ogladac po prostu, klamia, pierdola albo jedno i drugie (najczesciej). ew jakie programy przyrodnicze i czy prosta popularna "nauke"(powierzchowne poslizgi po teoriach spiskowch :-)) dla ludu.

aleeeeee, moze kupie sobie jakiegoś "starucha" do prywatnej krypty audiofilskiej, doloze do tego fałhaesa i bede oglądać filmy sprzed 30 lat, bez tych świńskich rzecz jasna, wtedy tez nie oglądałem ;-)

AUDIOTONE

• 4193 / 4553
  • Moderator
23-07-2020, 21:44
Jakubie zdobycz "pierwyj sort", czekam z niecierpliwością aż Jowisz zagada. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

JaKub92

• 753 / 4200
  • Ekspert
23-07-2020, 22:32
rany, czytam i nie wierze, ale jestescie kozaki, mam od chyba 7 lat funaja i wiecej telewizora nie kupie, nie ma co ogladac po prostu, klamia, pierdola albo jedno i drugie (najczesciej). ew jakie programy przyrodnicze i czy prosta popularna "nauke"(powierzchowne poslizgi po teoriach spiskowch :-)) dla ludu.

aleeeeee, moze kupie sobie jakiegoś "starucha" do prywatnej krypty audiofilskiej, doloze do tego fałhaesa i bede oglądać filmy sprzed 30 lat, bez tych świńskich rzecz jasna, wtedy tez nie oglądałem ;-)

W telewizji nie oglądam ani propagandy politycznej, ani programów, w których to reklama jest przerywana filmem. Oglądam dużo filmów i do tego mam pakiety Canal+, HBO i jeszcze inne typu AMC, TNT, Paramount, często też oglądam dokumenty o zbrodniach i zaginięciach, a takie lecą na ID, CBS Reality, Crime&Investigation... A telewizja publiczna zeszła na psy, to jest fakt.
A taki starszy telewizor jak najbardziej polecam ;) Kwestia upolowania takiego w dobrym stanie (chodzi głównie o kinol, bo resztę zawsze jakoś idzie zrobić) i w razie czego możliwości naprawienia sobie.

Jakubie zdobycz "pierwyj sort", czekam z niecierpliwością aż Jowisz zagada. :)

Tego modułu na razie nie montowałem, bo on akurat w moim Jowiszu działa, ale fakt, już niecodzienna zdobycz w takim stanie :)
A ja już z kolei tracę cierpliwość do niego hehe ;) Siedziałem dziś jeszcze z 2-3 godziny i dłubałem, czepiałem się pierdół... Ale dalej nic :( W każdym razie - nie odpuszczę. Kilka miesięcy polowałem na ten TV, żeby pojawił się gdzieś w okolicy (a tutaj gość mi powiedział, że kineskop jest prawie nowy, bo niedługo po jego wymianie telewizor zdechł i został zastąpiony innym), później wieeele godzin poświęcone na naprawy i sporo wymienionych części, ale to wszystko jest opisane już wcześniej. Więc głupotą byłoby teraz z niego zrezygnować, żeby tylko stał niesprawny i nieużywany.