Audiohobby.pl

Stare telewizory z "duszą".

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
06-06-2020, 13:29
IMO: To musiał być jakiś Neptun
Podświetlane sensory miał 427:

Neptun 427 był czarno-biały, a tamten TV był kolorowy. Z kolei takie same sensory jak 427 ma właśnie Jowisz :)
Pokazałem wujkowi to zdjęcie i skojarzył (naprawiał go nie raz), że to prawdopodobnie był Blaupunkt i rzeczywiście jak poszperałem w necie, to rzeczywiście wzorniczo jest bardzo zbliżony do starych Blaupunktów, ale takiego samego niestety nie znalazłem :(

Ale kontynuując odnośnie Jowisza:
Wczoraj przyszły brakujące moduły. Musiałem wymienić na nich wszystkie kondensatory, bo albo rozlane, albo urwane nóżki, a jak sprawdzałem testerem, to połowa z nich np. zamiast pojemności 10 uF miała około 30 uF, a niektóre np. 150 nF ;) Zamontowałem moduły i dalej to samo... :( Jedynie regulacja jasności zaczęła teraz działać...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
06-06-2020, 17:10
Po odłączeniu głowicy UHF i wpięciu się sygnałem AV do modułu luminancji, sygnał jakby "odblokował" się, ale ewidentnie ma problem z synchronizacją poziomą. Kiedy wyłączę kasetę, jest śnieg z modulatora magnetowidu. Nie chcę zapeszać, ale już chyba bliżej niż dalej do końca jego reanimacji ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
06-06-2020, 20:06
tylko moge patrzec   i trzymac  lapska   ...
cos niesamowitego

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
06-06-2020, 21:05
pomału pomału i będą z niego jeszcze "ludzie" hehe :)
Jakubie także trzymam kciuki.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Radmar

  • 1138 / 5868
  • Ekspert
07-06-2020, 12:43
Pełen podziwu jestem Jakubie jak Ci to idzie wszystko w dobrym kierunku.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
07-06-2020, 14:27
Dzięki :) Ale prawda jest taka, że bez pomocy wujka oraz zdalnej pomocy jednego kolegi, sam bym do tego nie doszedł. Ale w końcu nie można umieć wszystkiego od razu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
23-07-2020, 13:55
Przed chwilą wyjąłem z paczkomatu :) Fabrycznie nowy moduł programatora, z papierami. Za 10 zł grzechem było nie wziąć, skoro już mam Jowisza :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

bsw

  • 513 / 4903
  • Ekspert
23-07-2020, 17:06
Szkoda tylko że nie ma już w eterze nic do zaprogramowania...

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
23-07-2020, 17:20
Wystarczy podłączyć magnetowid przez wejście antenowe :) Ale fakt, szkoda, że nic nie jest już nadawane w analogu...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Zmelmag

  • 1280 / 1727
  • Zmelmag
23-07-2020, 18:58
rany, czytam i nie wierze, ale jestescie kozaki, mam od chyba 7 lat funaja i wiecej telewizora nie kupie, nie ma co ogladac po prostu, klamia, pierdola albo jedno i drugie (najczesciej). ew jakie programy przyrodnicze i czy prosta popularna "nauke"(powierzchowne poslizgi po teoriach spiskowch :-)) dla ludu.


aleeeeee, moze kupie sobie jakiegoś "starucha" do prywatnej krypty audiofilskiej, doloze do tego fałhaesa i bede oglądać filmy sprzed 30 lat, bez tych świńskich rzecz jasna, wtedy tez nie oglądałem ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
23-07-2020, 21:44
Jakubie zdobycz "pierwyj sort", czekam z niecierpliwością aż Jowisz zagada. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
23-07-2020, 22:32
rany, czytam i nie wierze, ale jestescie kozaki, mam od chyba 7 lat funaja i wiecej telewizora nie kupie, nie ma co ogladac po prostu, klamia, pierdola albo jedno i drugie (najczesciej). ew jakie programy przyrodnicze i czy prosta popularna "nauke"(powierzchowne poslizgi po teoriach spiskowch :-)) dla ludu.


aleeeeee, moze kupie sobie jakiegoś "starucha" do prywatnej krypty audiofilskiej, doloze do tego fałhaesa i bede oglądać filmy sprzed 30 lat, bez tych świńskich rzecz jasna, wtedy tez nie oglądałem ;-)

W telewizji nie oglądam ani propagandy politycznej, ani programów, w których to reklama jest przerywana filmem. Oglądam dużo filmów i do tego mam pakiety Canal+, HBO i jeszcze inne typu AMC, TNT, Paramount, często też oglądam dokumenty o zbrodniach i zaginięciach, a takie lecą na ID, CBS Reality, Crime&Investigation... A telewizja publiczna zeszła na psy, to jest fakt.
A taki starszy telewizor jak najbardziej polecam ;) Kwestia upolowania takiego w dobrym stanie (chodzi głównie o kinol, bo resztę zawsze jakoś idzie zrobić) i w razie czego możliwości naprawienia sobie.

Jakubie zdobycz "pierwyj sort", czekam z niecierpliwością aż Jowisz zagada. :)

Tego modułu na razie nie montowałem, bo on akurat w moim Jowiszu działa, ale fakt, już niecodzienna zdobycz w takim stanie :)
A ja już z kolei tracę cierpliwość do niego hehe ;) Siedziałem dziś jeszcze z 2-3 godziny i dłubałem, czepiałem się pierdół... Ale dalej nic :( W każdym razie - nie odpuszczę. Kilka miesięcy polowałem na ten TV, żeby pojawił się gdzieś w okolicy (a tutaj gość mi powiedział, że kineskop jest prawie nowy, bo niedługo po jego wymianie telewizor zdechł i został zastąpiony innym), później wieeele godzin poświęcone na naprawy i sporo wymienionych części, ale to wszystko jest opisane już wcześniej. Więc głupotą byłoby teraz z niego zrezygnować, żeby tylko stał niesprawny i nieużywany.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

bsw

  • 513 / 4903
  • Ekspert
23-12-2020, 10:00

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
30-12-2020, 00:32
Na Jowiszu już prawie da się oglądać, dzięki pomocy kolegi (który mam nadzieję, że wkrótce do nas dołączy) :) . Do zrobienia pozostała jeszcze geometria (zniekształcenie poduszkowate, którego nie idzie wyregulować), oraz małe problemy z synchro. Miałem nadzieję ogarnąć to jeszcze przed świętami, ale musiałem ewakuować się z domu na 2 tygodnie, żeby nie mieć kwarantanny :/ A Jowisz zaświecił tak pięknie, że aż chce się coś obejrzeć... :D Kinol zdrowiutki, bez defektów i ma piękne kolorki :) Jednak poprzedni właściciel raczej nie skłamał mówiąc, że był w nim wymieniony kineskop na nowy, po czym coś siadło i telewizor został odstawiony na lata.
« Ostatnia zmiana: 30-12-2020, 00:35 wysłana przez JaKub92 »
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
30-12-2020, 00:47
A będąc na "wygnaniu" przez tą całą "krawantannę", kupiłem bardzo łądną "Czajkę" C280D. Patrząc na wnętrze tego telewizora, jest to po prostu Elektron (co sugeruje nawet oznaczenie modelu), pod nazwą "Czajka". Przy zakupie poprzednia właścicielka mówiła, że został przywieziony z Ukrainy. Jest bardzo ładnie zachowany, sprawny, oraz ma nawet dorobione sterowanie pilotem! Niestety sam kinol jest chyba w stanie agonalnym :( Próbowałem podregulować, ale z marnym efektem...
« Ostatnia zmiana: 30-12-2020, 00:51 wysłana przez JaKub92 »
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub