Audiohobby.pl

Audiofilski odtwarzacz 4K Ultra HD

Chaos

  • 844 / 4987
  • Ekspert
17-12-2023, 18:09
Od dłuższego czasu rozważam zakup sprzętu pod 4K: player + projektor + amplituner + brakujące do 5.1 głośniki. Wybór na rynku jest dosyć duży i z grubsza wiem już co chcę. Wyjątek stanowi jednak odtwarzacz. Wszyscy korzystają ze streamingu i kategoria nośnikowych playerów zanika. Ja w dodatku mam jeszcze wymagania audio bo musi to być napęd czytający SACD i DVD-Audio. Przybyło mi niedawno sporo wydań z dobrą muzyką w formacie wielokanałowym i to właśnie one są najważniejszym impulsem do takiego komplikowania sprawy. Dla samego obrazu wybrałbym pewnie Panasonica UB9000 ale on nie czyta SACD i DVD-A. Taki pakiet ma Pioneer UDP-LX500 ale już go chyba nie ma w sprzedaży a poza tym to dość wiekowy sprzęt i nie wiem czy nie byłby za wolny. Namnożyło się za to ostatnio różnych chińczyków (Magnetar, Reavon) które wszędzie są reklamowane i właśnie dlatego wzbudzają moją nieufność...
Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z takim sprzętem? To będzie moje pierwsze 4K w domu więc uwagi na temat obrazu też są mile widziane. Odtwarzacz ma czytać dźwięk wielokanałowy i przez HDMI przesyłać strumieniem do amplitunera. Musi mieć jednak dekodowanie 2.0 bo ma też służyć jako awaryjny odtwarzacz stereo, podłączony analogowo do Denona PMA-1500AE.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
18-12-2023, 11:22
A nie myślałeś o jakimś "starszym" OPPO ? Coś typu 203 lub 205? Bo to chyba całkiem przyzwoity bluray. Ja osobiście jadę na starym panasie 900 i mi wystarcza do 4K.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Chaos

  • 844 / 4987
  • Ekspert
19-12-2023, 00:10
Od OPPO zaczęły się moje marzenia o audiofilskim odtwarzaczu wideo. To co prawda chińczyk ale ze świetnymi referencjami. Ich się już jednak od dawna nie produkuje a używki chodzą w cenie nówek. Jeśli ktoś z forumowiczów miałby do sprzedania za rozsądne pieniądze takiego UDP-203 lub 205 to ja chętnie przytulę bo tak od kogoś obcego kupić się chyba nie odważę. Podejrzewam jednak że nie znajdzie się desperat który pozbędzie się takiego cacuszka.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
19-12-2023, 11:23
To fakt, ceny za 203 lub 205 "lekko" odstraszają. ;-)
Na ebayu UK jest używka 203 w rozsądnej cenie w kartonie...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Chaos

  • 844 / 4987
  • Ekspert
19-12-2023, 23:21
Dzięki za cynk AUDIOTONE . Na razie jednak się nie odważę. Niedawno chwaliłem się swoim combo VHS/DVD/HDD. Dopiero jednak za drugim razem udało mi się trafić ładną i sprawną sztukę. Pierwszą kupiłem właśnie na ebayu.uk i to była porażka. Sprzęt był tak zmasakrowany że bałem się go podłączyć do gniazdka. Na szczęście ebay zwrócił mi 100% kasy. Oppo kosztuje znacznie więcej i wolę nie ryzykować. Z zasady staram się kupować nowe sprzęty o ile są jeszcze produkowane.

Chaos

  • 844 / 4987
  • Ekspert
25-12-2023, 15:51
Na zdjęciach szuflada Magentara UDP800. Wycięcie na płytę jest na styk a sama tacka nie wysuwa się do końca. Kładąc na niej dysk trzeba bardzo uważać i robić to precyzyjnie żeby go sobie nie zniszczyć. Taki ciasny mechanizm mam w swoim tanim LG BD550 i zawsze się denerwuję przy ładowaniu płyty. Reavony też mają tego typu tackę. Nie wiem dlaczego konstruktorzy "lepszych" odtwarzaczy uznali że użytkownik nie dba o swoje płyty. Dla mnie moja kolekcja muzyki i filmów ma dużo większą wartość niż sprzęt więc tego typu mechanizm ładowania powoduje dyskwalifikację modelu.