Audiohobby.pl

Kenwood KX-990SR

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
02-01-2024, 23:27
Jeszcze jedna uwaga, przy elemencie grzejącym się nadmiernie trzeba posprawdzać kondensatory elektrolity....w sumie wszystkie jakie tam są, niesprawny jakiś może to też powodować.

Jako zamiennik dla elementy uszkodzonego można zastosować taki sam lub inny, ale o lepszych parametrach mocy, napięć, prądów itd.
Tranzystory o zbyt dużym współczynniku wzmocnienia ( dużej różnicy ) też mogą powodować nieciekawe efekty

Niestety, jak nie kumasz elektroniki nawet w podstawie predysponującej do samodzielnej naprawy toto szkoda Twojego czasu, oddaj sprzęt do dobrego punktu.
Jak już pisałem, stare Kenwoody z tych linii mają kondziorki, które trzeba przebadać i wymienić jakby co, głównie w liniach zasilania.

Kupowanie starego sprzęt wiąże się najczęściej z tym że trzeba mu zrobić od razu serwis, aby uzywać długo i szczęśliwie.

p.s.

Po co wyciągasz mechanizm, jak pali się w zasilaczu?

zoon

  • 24 / 742
  • Użytkownik
03-01-2024, 12:26
Nie wiem czy sie grzeje czy pali, po prostu nagle przestal grac i cos tam przegladam. Wczesniej w temacie ktos mi radzil przejrzec pozytywke, wiec mysle sprobuje. Zadnego zakladu nie mam w poblizu, zajmujesz sie moze takimi sprawami? Z checia skorzystam

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
03-01-2024, 12:30
Wszyscy tutaj to amatorzy i wiedze czy praktykę zdobywamy ucząc się od siebie wzajemnie,

zoon

  • 24 / 742
  • Użytkownik
03-01-2024, 13:32
Patrzac na foty w tym temacie to widze fachowców :) No tak, szkoda mi go zostawic, bo jednak fajnie gral. Znacie jakis dobry serwis?

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
03-01-2024, 16:41
Ja tam nie chcę źle pisać bo jest paru dobrych fachowców warsztatowców usługowych.   Ale ja ich nie znam :(
   Inni zaś to może i gdzieś się reklamują ale to są fuchowcy  a nie fachowcy.   Oddanie im sprzętu jest równoznaczne z wywaleniem go przez okno na ruchliwą ulicę-  żeby coś rozjechało.   Z dwojga to, wywalenie przez okno taniej wychodzi i oszczędza nerwy oraz kasę.
    Jeżeli sam się nie nauczysz to marne szanse żeby sprzęt zagrał należycie.
       Hammer ma rację-  tutaj każdy to amator ale zakręcony na tą robotę.

ed:   może uderz do RS-a ?  Za pytanie w gębę nie da :)
« Ostatnia zmiana: 03-01-2024, 16:45 wysłana przez pień »

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
03-01-2024, 18:08
Patrzac na foty w tym temacie to widze fachowców :) No tak, szkoda mi go zostawic, bo jednak fajnie gral. Znacie jakis dobry serwis?
Odłóż go na szafe i podepnij jakiś tańszy prostszy  do używania, albo do naprawy.
Ten Kenwood jest trochr skomplikowany, jak jeść nie woła to poczeka.