Audiohobby.pl

Kenwood KX-990SR

zoon

  • 24 / 742
  • Użytkownik
29-07-2023, 12:30
Trudne to, jak nie za wolno to za szybko. Nie wiem w co wkladam srubokret, przez ten plastik i gume, nie wiem jak to pokretlo wyglada 

A, jedna rzecz: licznik i tak biegnie szybciej niż powinien, czy po wlasciwym ustawieniu licznik powinien wskazywac wlasciwy czas zgodny z opisem?
« Ostatnia zmiana: 29-07-2023, 13:13 wysłana przez zoon »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
29-07-2023, 14:43
nie wiem jak to pokretlo wyglada
Poszukaj w internecie jest setka takich zdjęć jak wygląda potencjometr montażowy (tzw. podkówka) w stabilizatorach obrotów silnika.
Najpierw ustaw poprawne obroty, a potem się zastanawiaj nad licznikiem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

zoon

  • 24 / 742
  • Użytkownik
01-08-2023, 16:42
Ok, udalo sie, ale licznik leci za szybko. No i jak tylko wlacze decka to glosne buczenie jakby slychac, niby nie od dolnika tylko od duzych rolek. Mam kx1100 dla porownania to duzo ciszej chodzi

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
01-08-2023, 20:13
No i jak tylko wlacze decka to glosne buczenie jakby slychac, niby nie od dolnika tylko od duzych rolek.
W głośnikach słychać buczenie, podczas odtwarzania?

Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

zoon

  • 24 / 742
  • Użytkownik
01-08-2023, 20:15
Nie, buczy deck po włączeniu. Gdzieś z rejonów silnika, tak jakby jakiś mechanizm ciezko chodzil.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
01-08-2023, 23:17
Nie, buczy deck po włączeniu. Gdzieś z rejonów silnika, tak jakby jakiś mechanizm ciezko chodzil.
Tak samo było przed regulacją prędkości? Silnik powinien kręcić się płynnie i wszystkie koła pasowe także. Obejrzyj dokładnie, A może jest problem z talerzykami pod którymi jest sensor od licznika. Kolega Nano robił dokładne fotki na pierwszej stronie i widać w którym miejscu się one znajdują pod każdym z talerzyków. Muszą być wyczyszczone IPĄ i być sterylnie czyste bo licznik będzie "szaleć". Także i odbłyśniki (miejsca odbijające "światło" z sensora) pod talerzykami trzeba wyczyścić dokładnie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

zoon

  • 24 / 742
  • Użytkownik
02-08-2023, 11:14
Tak samo bylo przed regulacja.  Sorry za upierdliwosc ale dla mnie to kompletna nowosc i troche czarna magia ;)

Fotki obejrzalem i troche mnie to przeraza,,,,moze to buczenie  to tarcie albo co.....obadam. Robie to w wolnych chwilach wiec dlatego mi sie to tak slimaczy.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
02-08-2023, 20:13
Nie śpiesz się tylko rób zdjęcia by potem dobrze poskładać wszystko w całość.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

older

  • 1 / 146
  • Nowy użytkownik
02-12-2023, 19:07
Witam, moj pierwszy post na tej stronie.
Dostalem taki deck tydzien temu. Po serwisie.
Wszystko dziala pieknie, ale grzeje sie mocno i mnie wiecej po godzinie ciaglej pracy zaczyna wydzielac zapach, ktory mi kojarzy sie z lutowaniem. Przez te 7 dni uzywania zapach chyba traci na intensywnosci. Obudowa jest ciepla, kaseta po wyjeciu tez jest przyjemnie ciepla. Nie narzekam, w domu zimno, dodatkowy piecyk nie zaszkodzi, ale nie jestem pewien, czy to normalne, czy powinienem sie martwic, ze lada chwila padnie?
Na zdjeciach widac co bylo wymienione, to jest zrodlo temperatury.

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
02-12-2023, 20:25
Czy inne kasety magnetofonowe też grzeją  się przy odtwarzaniu/nagrywaniu-?
Trochę za mało pasty termoprzewodzącej na środkowym elemencie który jest z tą blaszką na  śruby mocujące.
Na forum są specjaliści od naprawy magnetofonów i pewno pomogą i dobrze doradzą-bo tutaj tak właśnie jest-:)))


« Ostatnia zmiana: 02-12-2023, 20:29 wysłana przez Wojciech7 »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
03-12-2023, 02:22
Oj tutaj to ktoś dopiero "rzeźbę ....zastosował", wkręty jak to meblościanki..... bardzo to wygląda źle. (optycznie). Co tam się stało z tym zasilaniem, że takie cuda trzeba było zaimprowizować. Owszem grzeje się trochę ten zasilacz ale bez przesady. Jak się mocno grzeje, to albo jest coś nie tak, albo element jest o niewystarczających parametrach i pracuje na granicy wytrzymałości. Trzeba pomierzyć napicia itp i porównać z serwisówką.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
03-12-2023, 08:47
Nie spotkałem sprzęta aby kasety się nagrzewały mocno.
Widać ze ten element nie jest oryginalny, zamiennik musi mieć parametry nie mniejsze niż oryginał ZWŁASZCZA W SEKCJI ZASILANIA.
Do 990 nie ma schematu, 880G ewentualnie,
Ten sprzęt jest na 220V , 240V może powodować wieksze grzanie ale nie kaset.

zoon

  • 24 / 742
  • Użytkownik
02-01-2024, 20:01
No coz, witam w nowym roku :D Wracam, bo pan 990SR postanowil sie znowu zbiesic i znowu przestal grac. Tzn przewija a przy wlaczaniu otwarzania w dowolnym kierunku slychac tylko zaskok mechanizmu i tyle. Nie buczy jak wczesniej. Rozkrecilem i chcialem wyjac caly mechanizm z kieszenia ale nie wiem jak to zrobic, odkrecilem wszystkie srubki i powinienem te ramke z silnikami i pozytywka wypchnac do srodka? Od spodu mi zawadza.

Przy okazji zagladalem tam i gdy dotknalem srubokretem do silnika (nie krecacego sie, bo sie nie uruchamia, ten z szerokim paskiem) to przy dotknieci...iskrzyl, takie malutkie iskierki. Moze to jakies zwarcie?

Ogolnie chcialbym wyciagnac te "kasetke" z glowicami silnikami itp ale nie wiem jak to zrobic.. wykrecilem srubki mocujace od spodu i od gory i dalej dumam. Wiem ze ktos to skladal i powinienem to zrobic odwrotnie ale nie mam pojecia jak....

zoon

  • 24 / 742
  • Użytkownik
02-01-2024, 20:07
Jakbyś przeczytał wcześniej to sypią się w nich kondziorki i mogą być przyczyną dziwnych zachowań, ale nie jest to mantrą.
Przeczytalem calosc, co prawda spora czesc w niezrozumialym dla mnie jezyku ( :D ) no i poczulem sie teraz taki maly i bezdradny, ze nie wiem.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
02-01-2024, 22:20
Aj tam nie ma schematu----

https://ia902303.us.archive.org/19/items/manual_KX990SR_SM_KENWOOD/KX990SR_SM_KENWOOD.pdf

Mechanizm łatwo wyjąc :)  śrubki wykręcone to nie pchać do środka bo się zahaczy.  Otworzyć najpierw kieszeń-  po zdjęciu szybki oczywiście-  zdecydowanym ruchem do góry.   Po otworzeniu kieszeni łapiemy łapą- macką -  co tam mamy.
(mogą być tylko cztery wkrtęty po rogach mechanizmu albo ew. 6 bo jeszcze dwa na dole dostępne z zewnątrz-  różnie z Kenami bywa :)
I obracamy góra mechanizmu do przodu- tak jakby > wykręcamy do siebie.   Jeżeli coś haczy to patrzymy  :)   Łatwiej wylezie przy dodatkowym pochyleniu w prawo.    Najpierw musi się zamek -blokada od kieszeni zmieścić , przeleźć przez tą dziurę w której siedzi.

ed:   A to co śmierdzi i grzeje to na bank ten element przykręcony blachą.  Ktoś wsadził pierwszy z brzegu albo już był na zdechnięciu. Prawie w każdym Kenie tak zrobione ale bez blachy na łbie hehehe.   To chyba stabilizator jest-  no nie wiem bo u mnie nigdy nie grzało i nie spojrzałem na to nawet dokładnie.   Znaczy grzeje troszkę ale >element< i okolica blachy mają - bo ja wiem-  ze 40 stopni?
  Jakoś tak-  stan lekkiej gorączki u dziecka .
--- bardziej może się grzać trafo jeżeli nie przestawione na 240 V  -  też różnie z Kenwoodami bywa -  mgą mieć przełącznik na wkrętak albo nie -  zlutowane na krótko.    Ale nawet gdyby był na 220  to chaty by nie ogrzał i przy dotknięciu nie parzył :)   W sumie trochę mógłby pachnieć -  ale to raczej dla wrażliwego nosa -  albo psiego.
 Co do napięć to prawie na 100%  jestem pewien że trafo wypasione i ma komplet uzwojeń na różne napięcia-   opieram się na swoich kenwodach-  chyba nawet na 110V  idzie zasilać

ed2:    Ja tam po kolei jadę ze swoimi i dzisiaj 5010  też przepucowałem-  ale już mi się zdjęć nie chciało robić.
     Jutro złapię 4520  a on ma chyba dokładnie taki sam mechanizm-  bez DD  tylko na silniczku zwykłym.    Zrobię foty co i jak i wkleję- oczywiście w temacie o 4520 :)   Rozwalę do serwisu wszystkie motorki hehehehehe
« Ostatnia zmiana: 02-01-2024, 22:54 wysłana przez pień »