Audiohobby.pl

Kenwood KX-7050

SAnd

  • 48 / 356
  • Użytkownik
29-10-2023, 20:48
Nie poszedł na części, jest już sprawny, od kilku dni przygrywa w domu. Później napiszę więcej o nim i o mojej rutyniarskiej wtopie z tym deckiem

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
07-12-2023, 16:14
Część rozrywkowa teraz :)  Żadne tam ebaye i inne takie gdzie wszystko działa idealnie od profesjonalnych płynów hehehehe
   U mnie nie działa :(
 Może kto ma jaką metodę żeby to poprawić bez rozdłubywania mechanizmu na kawałki ?

RetroTape

  • 454 / 804
  • Zaawansowany użytkownik
07-12-2023, 17:17
Mostek głowic nie podnosi się do końca, zacząłbym od wymiany paska napędowego, możliwe że ślizga się na kole zamachowym i nie ma ono odpowiedniej siły aby prawidłowo go podnieść.

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
07-12-2023, 17:31
a wyczyść sobie styki rodzaju taśmy i czujnik kaset u góry......

SAnd

  • 48 / 356
  • Użytkownik
07-12-2023, 21:50
To Keenwood?
Na milion % pasek od silnika koła funkcyjnego. Miałem to samo w swoim 7050. Pasek wyglądał na dobry ale w ostatniej fazie nie dawał rady zabezpieczyć mostka.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
07-12-2023, 22:18
To jest Kenwood i na dodatek ta paskuda straszna 7050 hehehehehe.    No ta jego morda mnie odrzuca za każdym razem, chociaż to dobry magnet w sumie jest.
   Ponieważ chyba ze dwa lata odstał, zapomniałem co tam w nim piszczy.  Dzisiaj go zdjąłem z szafy bo mam pewien plan co z nim zrobić i właśnie taki zonk wylazł.
    W każdym razie diagnoza słuszna była  :)  -  pasek zdechł-  a pamiętam że nowy wstawiałem.   Jest już ok.  chociaż najdłużej trwało poszukiwanie woreczka z paskami.   Normalnie aż wq.......   dostałem bo za każdym razem gdy potrzebny jakiś to ja nieodmiennie tego zapasu poszukuję.   Normalnie tabliczkę zrobiłem i szufladkę na nie przeznaczyłem.
  ---a na to zakichane kółko to ja się patrzyłem i byłem przekonany że kręci poprawnie.   Dopiero po waszej sugestii markerem kreskę zrobiłem i zobaczyłem że w kulki leci :(
 
« Ostatnia zmiana: 07-12-2023, 22:20 wysłana przez pień »

SAnd

  • 48 / 356
  • Użytkownik
07-12-2023, 22:44
Fakt, do pięknych nie należy, te obrzydliwe przyciski... ale wyświetlacz jest fajny i do tego bardzo dokładny i dynamiczny. Według mnie gra lepiej niż Denon 700 i 800, nagrywa dość poprawnie ale ta automatyka od kalibracji to o kant d... niby kalibruje wszystko, pokazuje że skalibrowane ale tylko na porządnych kasetach dobrze nagra. Autokalibracja od Sony działa lepiej, co ma skalibrować to skalibruje a na śmieciu wywali błąd - i tak ma być. Co do zachowania się mostka tak jak na Twoim filmie to też godzinami szukałem przyczyny. Pasek pod naciskiem wydawał się napięty, więc go wykluczyłem, szukałem rozwiązań w mechanizmie. Rozbieranie składanie i tak do upadłego. Wreszcie pomyślałem, a co mi szkodzi, zmienię pasek i ... bingo. Ale to pikuś, jak już pasek funkcyjny założyłem, złożyłem wszystko do kupy to  kolejny zgrzyt. Magnetofon ledwie ciągnie taśmę... co u licha? I znowu szare komórki dymią - o co kaman? Aż przypadkiem palcem odciągnąłem lewą rolkę... gra :D
Co było? Otóż w ostatnim czasie za dużo miałem do robienia magnetofonów z autorewersem... no i założyłem pasek główny na koła zamachowe jak do autorewersu - w efekcie lewa rolka ciągnęła w przeciwną stronę.... hehe

P.S.
Może by tak poprosić AUDIOTONE by te ostatnie wpisy przeniósł do tematu KENWOOD KX-7050 ?
« Ostatnia zmiana: 07-12-2023, 22:50 wysłana przez SAnd »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
07-12-2023, 23:15
A to sens oczywiście ;-)
Załatwione.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
09-12-2023, 21:41
Fakt, do pięknych nie należy, te obrzydliwe przyciski... ale wyświetlacz jest fajny i do tego bardzo dokładny i dynamiczny. Według mnie gra lepiej niż Denon 700 i 800

Czy gra lepiej od Denona nie wiem bo nie mam Denona hehehehe.   Nie no spoko-  gra ładnie-  nawet bardzo ładnie.
Przyciski-  zgadam się.  Wyświetlacz spoko-   ale tylko wtedy gdy na niego patrzeć centralnie.    Rozdłubywałeś przecie to wiesz jaki tam tunel, można powiedzieć>  tunelllllllllllllllllllll   i na końcu światełko.  Trochę z boku i światełko znika.   Nie wiem też dlaczego mu wstawili czerwoną szybkę skoro luminofor świeci na zielono w zasadzie.    Białego z tego nie zrobili a tylko ściemnili-  w moim egzemplarzu świeci tak sobie,  wskazanie na >słabo.
Nie wiem czy tak wszystkie mają czy w moim wyświetlacz już na zdechnięciu.   Pozostałe Keny walą po oczach jak na sterydach a ten taki niemrawy jakiś.
  Ale ma za to guzik że go można całkiem wyłączyć hehehehe.   I ma jeszcze drugi fajny guzik podpisany   A<>B    czy jakoś tak.
Fajny bajer jak dla mnie bo ja czasami zawezmę się na jakiś utwór i w kółko słucham.    A np.  9010  tego nie ma -  co mnie wprawiło w osłupienie bo to chyba topowiec firmy ten 9010.   Wogóle to on taki jakiś mało bajerzasty ten 9010 jak gramofon bez automatyki-  albo chociaż półautomatyki. 
   Pewnie ma ładnie grać :) a nie bajerować,  taki   dla audiofila jakigo co to każdy bajer traktuje jak herezję.