Audiohobby.pl

NAD 6340

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
12-01-2023, 10:13
akurat tam w tym miejscu powinien być smar i cały pasek się upieprzy smartem..... a jeśli smaru nie ma to powinien być.....

chorazy3

  • 1460 / 1567
  • Ekspert
12-01-2023, 10:21
Po wymianie pasek można wytrzeć patyczkiem z IPA a smar tam nowy dołożyć.
Paweł

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
12-01-2023, 11:06
Taaa, a może przy okazji coś nasmarować jak się rozbierze.... kółko funkcyjne, oś capstana itd......przeciąganie to nie jest dobry pomysł, jak pasek założysz to usmaruje już koło zamachowe i silnika potem lipa z pęedkościami.

Matys

  • 13 / 442
  • Nowy użytkownik
12-01-2023, 20:10
Dzięki za porady. Niestety problem chyba grubszy, bo pasek sobie siedzi, ale silnik tylko przez moment po włączeniu się obraca. Potem cisza. Coś pewnie w elektronice.

Matys

  • 13 / 442
  • Nowy użytkownik
12-01-2023, 20:19
Odbojnik tez jakiś umęczony

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
31-12-2023, 13:32
Powrócę do ostatniego 5340 jaki przyjechał z tej Szwecji czy Danii , naprawa kieszeni i pina jednak muisiała być zrobiona od nowa bo samo klejenie tego pina do blokowania kieszeni po prostu odpadła.
Cyjanopan na szybko przetrzymał może z pół roku.
Miałem więcej czasu to zrobiłem to w końcu jak Enki nakazał....raz a porządnie.

Tego bolca wraz z kieszenią nawierciłem i osadziłem na kleju i wraz z klejem do modeli Tamiya, temat opisany w dziale Serwis kieszeni.

Trzyma to jak głupi się płotu i przeżyło to już sporo trzaśnięć drzwiami z kasetą.
Przy okazji porządna kalibracja zapis odczyt, wcześniej rolka poszła do zmiany na nową, pasek jaki był wcześniej rozpadł się i dałem jest nowy.
Po testach ładnie to gra, rozgrzało się .
Wkurzały mnie wskaźniki i co ? okazało się ze używając kasety serwisowej poziomu odczytu, sygnału z generatora, da się ustawić je równiutko, trochę to trwało w ciemnościach aby diody zapalały się równo na 0dB, ale efekt bardzo zadawalający jest, sprawdziłem na innych pieczołowicie ustawionych deckach i równomierność jest "wzorowa"

Jak ktoś ma taki magnetofon to tak...badziewny wygląd z plastykową czołówką, badziewny licznik mechaniczny, wyświetlacz na diodach jak w starym ZRK, kieszeń której kultura pracy nie obowiązuje....... a jak się wyjmie mechanizm to śmiechem zabija.......wiele walkmanów ma bogatszy, tutaj prostota jest tak daleko posunięta że bodajże po odkręceniu 5-6 śrubek rozpada się na czynniki pierwsze, chassi z pstrokatej blachy, brak plastykowych wklejek
Ale ... to nawet b. dobrze gra.
I to jest C.U.D.