Audiohobby.pl

Taśmy do magnetofonów szpulowych.

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
06-09-2023, 22:21
"Aż jestem ciekawy czy ten magnetofon masz dobrze skalibrowany?"- kupiony nie grzebany w elektronice przeze mnie.
Tyle co w  środku zobaczyłem jak wyglądała japońska myśl techniczna w tamtych czasach, bo jedyny wcześniej szpulowiec za młodu to był  ZK140 lampowy- hehehehe....
To znaczy że źle nagrywa, wymaga ewentualnej regulacji-?
Podczas nagrywanie do danej prędkości zmieniałem ustawienia przełącznika Equalizera.Głowica magnetofonowa
przeczyszczona oraz rozmagnesowana.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
07-09-2023, 08:11
Na szpulowcach się aż tak nie znam, mam jednego, AKAI GX-77, i on aż takich różnic nie dawał przy zmianie prędkości.
Były wyraźnie słyszalne różnice, ale to nie to co u Ciebie.
Tak stary magnetofon jak Twój nie grzebany nie jest chyba jakimś punktem odniesienia.
Wręcz przeciwnie ...
Ale to moje zdanie, więcej przegrzebałem kaseciaków no i akurat żaden, nawet nie grzebany, nie działał poprawnie.
W dodatku żaden nie był nawet w połowie tak stary jak Twój szpulowiec.
Ale o kalibracji R2R nic nie wiem, nie wiem też o tym jak jest z taśmami testowymi itd ...

Dlatego aż tak się dziwię, ale uznaj to za opinię laika w temacie szpulowców - możliwe, że możesz zignorować moje wpisy tutaj :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
07-09-2023, 10:37
Nie jest punktem odniesienia dla innych magnetofonów. Jest bardziej jako ładny eksponat w pokoju ,czasami coś ponagrywam  aby się nie zestarzał z nie działania-:)))

Nie  wiem czemu są tak słyszalne różnice w tych nagraniach, może ta taśma magnetofonowa tak się nagrywa-?
Może tak działa właśnie ten układ  "Crosfield -Head ?

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
07-09-2023, 23:18
Odebrałem nie dużą paczkę z taśmami.
To co dotyczy taśm szpulowych proszę pisać w odpowiednim temacie...
Drugi raz już scalam "nowe tematy" dotyczące taśm szpulowych w tym tygodniu.
Proszę o porządek na forum ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.