Audiohobby.pl

Technics RS-T80R

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
13-04-2020, 19:53
80-tka było najwyższym modelem z lat 1986-89.
Jak na tamte lata to wypas niesamowity. A mamy "quick revers" w obu kieszeniach do tego nagrywanie także w obu kieszeniach, dbx, Dolby B i C, ładne wskaźniki. Na dokładkę brzmi to bardzo dobrze jak na kopiarkę. Chyba nawet powiedział bym że lepiej niż RS-TR555 a to już wyróżnienie. Tylko te proste jedno silnikowe mechanizmy nie pasują do całości.
Kilka zdjęć poniżej posiadanej kiedyś 80-tki:
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5478
  • Ekspert
13-04-2020, 21:31
Jedna z najfajniejszych "kopiarek" Technics'a, jeszcze z dobrze brzmiącej serii. Kiedyś dopadnę i ten model :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
13-04-2020, 22:53
Kilka dodatkowych zdjęć środka :
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Krzysztof_zdrojek

  • 48 / 1893
  • Użytkownik
11-04-2021, 20:51
Witam panowie
Nabyłem nie tak dawno tą kopiarkę rs t 80 r ale niestety nie ma rewersu, nie działa. Może któryś z Was podpowiedziałby co może być nie tak??

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
11-04-2021, 20:57
Witam panowie
Nabyłem nie tak dawno tą kopiarkę rs t 80 r ale niestety nie ma rewersu, nie działa. Może któryś z Was podpowiedziałby co może być nie tak??
W obu kieszeniach rewers "uwalony" ?
Tutaj Nano rozbebeszał podobną ale skromniejszą 60-tkę może coś Ci wpadnie w oko ponieważ mechanika chyba identyczna. Moja 80-tka była sprawna więc nic nie grzebałem...

http://audiohobby.pl/index.php?topic=13688.0

Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Krzysztof_zdrojek

  • 48 / 1893
  • Użytkownik
11-04-2021, 22:08
Witam panowie
Nabyłem nie tak dawno tą kopiarkę rs t 80 r ale niestety nie ma rewersu, nie działa. Może któryś z Was podpowiedziałby co może być nie tak??
W obu kieszeniach rewers "uwalony" ?
Tutaj Nano rozbebeszał podobną ale skromniejszą 60-tkę może coś Ci wpadnie w oko ponieważ mechanika chyba identyczna. Moja 80-tka była sprawna więc nic nie grzebałem...

http://audiohobby.pl/index.php?topic=13688.0



tak w obu padł rewers, był w naprawie i było wszystko OK
po kilku włączeniach zauważylem że nie przerzuca na drugą stronę

nano

  • 9079 / 4984
  • Ekspert
11-04-2021, 23:07
no  to niby prosty mechanizm..ale jak sie okazuje w rekach Janusza mozna duzo sknocic..uwazac trza przy skladaniu...
padl ci autorevers...w ktorym kierunku ???  jaka kieszen..??  te dwie  w tym samym kierunku ???

Krzysztof_zdrojek

  • 48 / 1893
  • Użytkownik
11-04-2021, 23:13
no  to niby prosty mechanizm..ale jak sie okazuje w rekach Janusza mozna duzo sknocic..uwazac trza przy skladaniu...
padl ci autorevers...w ktorym kierunku ???  jaka kieszen..??  te dwie  w tym samym kierunku ???

obie kieszenie padły w obu kierunkach

nano

  • 9079 / 4984
  • Ekspert
11-04-2021, 23:15
powoli....czyli  play dziala w obu kierunkach osobno........tylko sam.autorewers ..nie ??
« Ostatnia zmiana: 11-04-2021, 23:25 wysłana przez nano »

Krzysztof_zdrojek

  • 48 / 1893
  • Użytkownik
11-04-2021, 23:39
powoli....czyli  play dziala w obu kierunkach osobno........tylko sam.autorewers ..nie ??

Tak
Taśma dochodzi do końca i nie przerzuca na drugą stronę
Rewers nie reaguje na żaden z przycisków

nano

  • 9079 / 4984
  • Ekspert
11-04-2021, 23:47
pomysl na sokojnie....dzialalo wsio poprawnie....i nagle..dwie kieszenie nagle sie na raz   zapsuly..tak na raz ??? oby dwie ???

Krzysztof_zdrojek

  • 48 / 1893
  • Użytkownik
12-04-2021, 00:14
pomysl na sokojnie....dzialalo wsio poprawnie....i nagle..dwie kieszenie nagle sie na raz   zapsuly..tak na raz ??? oby dwie ???

Może zacznę od początku
Kupiłem z uszkodzoną lewą kieszenią i w lewej nie działał PLAY
Sprawdziłem DECK w domu i oprócz tej usterki nie stwierdziłem nic więcej ( revers był sprawny w obu kieszeniach )
Oddałem do naprawy i w obu kieszeniach wymienione zostały kółka zębate w lewej wyglądało to fatalnie w prawej wyłamany jeden ząb
Wymienione zostały: paski od licznika ,sprzęgła i główny 2 nowe zębatki to w lewej kieszeni
W prawej nowa zębatka i pasek główny
Po tej wymiana lewa kieszeń trochę nie ma siły przy przewijaniu do początku taśmy ale to zależy też od kasety jedną dowija bez problemu a z inną potrafi samą końcówkę zostawić niedowiniętą.Z prawą kieszenią nie ma problemu jeżeli chodzi o Play i przewijanie
W obu natomiast nie działa revers ale jak do mnie przyjechał po naprawie ale tu nie jestem pewien bo mało czasu miałem na sprawdzenie wydaje mi się że revers był OK
Dopiero wieczorem następnego dnia zauważyłem że nie przełącza na drugo stronę , pomyślałem ze któryś z przycisków nie jest włączony ale tu sie okazało że taśma nie reaguje na żaden z przycisków
Próbowałem przestudiować instrukcję ale ciężko to idzie z tłumaczem internetowym
To by chyba było na tyle

nano

  • 9079 / 4984
  • Ekspert
12-04-2021, 07:40
po naprawie ale tu nie jestem pewien
--------------

bardzo niedobrze  bo nie wiesz  ech ,,,
niech pomysle


w dwoch autorever walnal
to jak wjechanie w dziure samochodem i dwie opony   pyk poszly
prawie niemozliwe
..

moze bylo tak od razu po naprawie i jest zle poskladany tylko   ech 

zrob  film i pokaz 
wrzuc go na  upload server
np.  https://easyupload.io/
tak to nie ma sensu
do smierci  bedziemy pisac
« Ostatnia zmiana: 12-04-2021, 08:03 wysłana przez nano »

Krzysztof_zdrojek

  • 48 / 1893
  • Użytkownik
12-04-2021, 10:41
pomysl na sokojnie....dzialalo wsio poprawnie....i nagle..dwie kieszenie nagle sie na raz   zapsuly..tak na raz ??? oby dwie ???

Może zacznę od początku
Kupiłem z uszkodzoną lewą kieszenią i w lewej nie działał PLAY
Sprawdziłem DECK w domu i oprócz tej usterki nie stwierdziłem nic więcej ( revers był sprawny w obu kieszeniach )
Oddałem do naprawy i w obu kieszeniach wymienione zostały kółka zębate w lewej wyglądało to fatalnie w prawej wyłamany jeden ząb
Wymienione zostały: paski od licznika ,sprzęgła i główny 2 nowe zębatki to w lewej kieszeni
W prawej nowa zębatka i pasek główny
Po tej wymiana lewa kieszeń trochę nie ma siły przy przewijaniu do początku taśmy ale to zależy też od kasety jedną dowija bez problemu a z inną potrafi samą końcówkę zostawić niedowiniętą.Z prawą kieszenią nie ma problemu jeżeli chodzi o Play i przewijanie
W obu natomiast nie działa revers ale jak do mnie przyjechał po naprawie ale tu nie jestem pewien bo mało czasu miałem na sprawdzenie wydaje mi się że revers był OK
Dopiero wieczorem następnego dnia zauważyłem że nie przełącza na drugo stronę , pomyślałem ze któryś z przycisków nie jest włączony ale tu sie okazało że taśma nie reaguje na żaden z przycisków
Próbowałem przestudiować instrukcję ale ciężko to idzie z tłumaczem internetowym
To by chyba było na tyle



Ok ale około 19 dopiero bo jestem w pracy teraz

Krzysztof_zdrojek

  • 48 / 1893
  • Użytkownik
12-04-2021, 18:47
pomysl na sokojnie....dzialalo wsio poprawnie....i nagle..dwie kieszenie nagle sie na raz   zapsuly..tak na raz ??? oby dwie ???

Może zacznę od początku
Kupiłem z uszkodzoną lewą kieszenią i w lewej nie działał PLAY
Sprawdziłem DECK w domu i oprócz tej usterki nie stwierdziłem nic więcej ( revers był sprawny w obu kieszeniach )
Oddałem do naprawy i w obu kieszeniach wymienione zostały kółka zębate w lewej wyglądało to fatalnie w prawej wyłamany jeden ząb
Wymienione zostały: paski od licznika ,sprzęgła i główny 2 nowe zębatki to w lewej kieszeni
W prawej nowa zębatka i pasek główny
Po tej wymiana lewa kieszeń trochę nie ma siły przy przewijaniu do początku taśmy ale to zależy też od kasety jedną dowija bez problemu a z inną potrafi samą końcówkę zostawić niedowiniętą.Z prawą kieszenią nie ma problemu jeżeli chodzi o Play i przewijanie
W obu natomiast nie działa revers ale jak do mnie przyjechał po naprawie ale tu nie jestem pewien bo mało czasu miałem na sprawdzenie wydaje mi się że revers był OK
Dopiero wieczorem następnego dnia zauważyłem że nie przełącza na drugo stronę , pomyślałem ze któryś z przycisków nie jest włączony ale tu sie okazało że taśma nie reaguje na żaden z przycisków
Próbowałem przestudiować instrukcję ale ciężko to idzie z tłumaczem internetowym
To by chyba było na tyle



Ok ale około 19 dopiero bo jestem w pracy teraz



wysłałem filmik