Audiohobby.pl

Słuchawki wokółuszne 250-350zł

Dimol

  • 11 / 1471
  • Nowy użytkownik
13-04-2020, 13:35
Cześć! Tak jak w temacie - szukam słuchawek wokółusznych w przedziale cenowym 250-350zł. Słuchawki do ekstremalnego metalu. Wykorzystywane źródła dźwięku to najprostsza zintegrowana dźwiękówka, może w przyszłości jakaś zewnętrzna, telefon. Do tej pory korzystałem z Takstar Pro 80 v2. Nie mam porównania do innych, ale raczej byłem z nich zadowolony. Niestety, dziś, po 5 latach użytkowania, dokonały żywota - połamały się plastikowe elementy, jedna słuchawka odpadła. Jak wyglądają propozycje słuchawek do ciężkiej muzyki w podanym przedziale cenowym?

@Edit: Dostałem propozycję ISK HD9999, co sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 13-04-2020, 16:25 wysłana przez Dimol »

-Pawel-

  • 4724 / 5495
  • Ekspert
13-04-2020, 16:30
Kolejna podróbka AKG. Swoją drogą to ciężko jest coś wybrać co ma grać bezpośrednio z karty dźwiękowej, choćby nawet miały kosztować 20tys zł. W takiej sytuacji lepiej już pobawić się w dokanałówki, albo kupić stare poczciwe CAL! i cieszyć się dźwiękiem ;-)

Dimol

  • 11 / 1471
  • Nowy użytkownik
13-04-2020, 16:43
Kolejna podróbka AKG. Swoją drogą to ciężko jest coś wybrać co ma grać bezpośrednio z karty dźwiękowej, choćby nawet miały kosztować 20tys zł. W takiej sytuacji lepiej już pobawić się w dokanałówki, albo kupić stare poczciwe CAL! i cieszyć się dźwiękiem ;-)

Podróbka, czy nie - nie jestem znawcą, fanatycznym audiofilem, nie muszę wycisnąć 120%. Z Takstarów byłem zadowolony, więc szukam czegoś podobnego. Takie same ciężko dorwać nówki, może gdzieś zalegają na magazynie albo u kogoś w szafie, ale nie wiem jak wygląda sytuacja na rynku - może można dorwać coś lepszego/wygodniejszego za tą cenę, albo to samo taniej? Może dla znawców wszystko poniżej 20k, bez zewnętrznej karty dźwiękowej i 4 przedwzmacniaczy brzmi badziewnie, jednak chciałbym jak najlepiej wydać te pieniądze, dlatego też tutaj kieruje swoje pytanie :) Ewentualnie informacja czego unikać.

AUDIOTONE

  • 9389 / 5829
  • Ekspert
13-04-2020, 16:53
W tej cienie (do 250zł) to już mamy np. oryginały AKG 240, tylko nie wiem czy podejdą czy te 55ohm będą ok.
« Ostatnia zmiana: 13-04-2020, 16:58 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Karol

  • 2011 / 4320
  • Ekspert
13-04-2020, 18:05
Może dla znawców wszystko poniżej 20k, bez zewnętrznej karty dźwiękowej i 4 przedwzmacniaczy brzmi badziewnie, jednak chciałbym jak najlepiej wydać te pieniądze, dlatego też tutaj kieruje swoje pytanie :) Ewentualnie informacja czego unikać.

Moim zdaniem, elektronika to najbardziej wymagający gatunek muzyczny dla słuchawek.
Jeżeli słuchawki dobrze zagrają elektronikę, to z reszta gatunków też sobie poradzą, równie dobrze jak nie lepiej.
Paweł dał Ci tylko do zrozumienia, jak ciężko jest znaleźć słuchawki, dobrze grające elektronikę, na dodatek prosto z karty zintegrowanej. Stąd ta kwota 20tys zł. Bardzo słusznie robisz, szukając następcy w segmencie niedrogich słuchawek.
Pytałeś czego unikać? Unikaj drogich słuchawek, bo na integrze, grają przeważnie gorzej od tych tańszych.
Jesteś w dobrej sytuacji, bo Twoje wymagania co do dźwięku, nie są zbytnio wygórowane.
Według mnie, wszystko co mieści się w cenie 250-350 zł, o konstrukcji wokół usznej, powinno je spełnić.
Zatem pozostaje skupić się na wyglądzie. Jak znajdziesz takie, które Ci się podobają to bierz i powinno być dobrze. :)
@Dimol, przyjrzyj się słuchawkom firmy Superlux, preferując te z jak najniższą impedancją, (poniżej 60Ω).
Mieszczą się nawet poniżej pułapu cenowego jaki zakreśliłeś. Można je kupić w cenie 80-150 zł.
A może po prostu odkupić Tekstary? Moim zdaniem są ładniejsze od Superluksów. :)
Niemniej co byś nie kupił, życzę Ci abyś był przynajmniej równie zadowolony, jak ze słuchawek Takstar Pro 80 v2. :-)
« Ostatnia zmiana: 13-04-2020, 20:13 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4724 / 5495
  • Ekspert
13-04-2020, 19:56
Może dla znawców wszystko poniżej 20k, bez zewnętrznej karty dźwiękowej i 4 przedwzmacniaczy brzmi badziewnie, jednak chciałbym jak najlepiej wydać te pieniądze, dlatego też tutaj kieruje swoje pytanie :)
Może się trochę nie zrozumieliśmy. Jak Karol słusznie zauważył, również i moim zdaniem to nawet słuchawki za 20 tys nie zagrają dobrze z karty dźwiękowej. Chodzi o to, aby nie wydawać gotówki na marne, za takie 300-500zł można kupić masę słuchawek, które z karty dźwiękowej nie zechcą zagrać, a można i takie, które zagrają fenomenalnie. Spróbuj CAL! albo Superlux i będziesz na pewno zadowolony ;-) Do metalu bardzo dobrym wyborem mogą również okazać się legendarne Koss Porta Pro. Ewentualnie jeśli zechcesz poszukać jakichś używek to czasami za około 300-400zł można trafić Sennheisery HD 380 Pro i te również będą bardzo dobrze brzmiały już z komputera, sam słucham sporo metalu i mogę je szczerze polecić.
« Ostatnia zmiana: 13-04-2020, 19:59 wysłana przez -Pawel- »

Alucard

  • 2551 / 3598
  • Ekspert
13-04-2020, 20:21
Moim zdaniem, elektronika to najbardziej wymagający gatunek muzyczny dla słuchawek.
Jeżeli słuchawki dobrze zagrają elektronikę, to z reszta gatunków też sobie poradzą, równie dobrze jak nie lepiej.
Szkoda że tak mało osób to wie i zabijają elektronikę dzień w dzień kiepskimi słuchawkami. Osobiście znam tylko dwie pary które naprawdę dobrze grają elektro. Reszta zawodzi mniej lub bardziej.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Dimol

  • 11 / 1471
  • Nowy użytkownik
14-04-2020, 18:01
Dzięki wszystkim za dyskusję! Tak jak sugerujecie, zastanawiam się nad kolejnymi Takstarami, namierzyłem nawet jedne, ale jeden mankament - czy 5 lat życia przy codziennym używaniu 6-12 godzin to dobry wynik? Pytam całkiem poważnie, to były moje pierwsze słuchawki droższe niż 20zł. Rozleciały się na boku, w plastikowym "pojemniczku" w którym znajduje się prowadnica którą regulujemy "wysokość", nie chciałbym żeby kolejne tak umarły :( . Jeśli nie one, to co? Czytam, przeglądam Wasze propozycje, znajduje informacje, że np Takstar Pro82 to przepaść (w negatywnym sensie) w porównaniu do Pro80, Superluxy też raczej przegrywają z Pro80. Zakładając, że potencjalnie mógłbym kupić w przyszłości jakąś dźwiękówkę - w co polecacie pójść? ISK HD9999 (32Ω), AKG K240 (55Ω), CAL (32Ω) czy Takstar Pro80 v2 (60Ω + moja niepewność co do konstrukcji)? Superluksów nie mogę wytypować, Koss Porta Pro nie przemawiają do mnie, a Sennheisery Hd 380 Pro wykraczają znacznie poza budżet, a używki są w niepewnym stanie. Przepraszam za męczenie i dopytywanie, ale zawsze mam problem z kupnem czegoś droższego niż 50zł - godziny szperania po internecie i pisania postów :) .

Alucard

  • 2551 / 3598
  • Ekspert
14-04-2020, 21:06
Paweł dobrze radzi, CAL! i rura. Do telefonu to nawet można podpiąć.  Nie ma co wymyślać. Jak się jest ambitnym to można trochę drożej i inaczej. Używane DT990 Beyerdynamic i IFI iDSD LE Nano. Te ifi chodzą za grosze używki na allegro, podpinasz to kablem USB tylko do kompa i tyle. Taki mini DAC/AMP w jednym.  Jakby dźwięk z innej strony zaatakować to Grado SR80e używki. I tu obojetnie czy telefon czy te IFI.  Ale to nauszne. Metal grają i nie tylko. W sumie każde z tych trzech nowy smartfon pociśnie ale z telefonu będzie bardziej płasko i sucho. Dzisiaj słuchałem na moim Huwaei mate 10 z Grado SR80e. Spokojnie starcza basu do wszystkiego, góra nie charczy. Tylko trochę sucho i bezbarwnie ale da się żyć.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Dimol

  • 11 / 1471
  • Nowy użytkownik
15-04-2020, 08:07
@Alucard: Telefon też jest wymogiem, tak jak wspomniane w pierwszym poście.

Panowie, czekam jeszcze na jakiś komentarz do mojego ostatniego postu plus jeszcze jedno pytanie - znalazłem informację, że HyperX Cloud to Pro 80 w innej obudowie. Czy może ktoś potwierdzić/zanegować? I kwestia cenowa, tutaj mam przykładową ofertę (mam nadzieje, że nie łamię regulaminu) allegro kropka pl/oferta/sluchawki-hyperx-cloud-silver-nauszne-kingston-9149156240 , 280zł, a jedyną ofertę jaką mam na używki Pro 80 (podobno stan sklepowy) to 300zł.

Alucard

  • 2551 / 3598
  • Ekspert
15-04-2020, 12:12
Wszystkie 3 wymienione z telefonu zagrają spokojnie, wiem bo sprawdzałem. Najlepiej chyba używki Beyery DT990 w wersji 32 ohm.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4320
  • Ekspert
15-04-2020, 12:24
@Alucard, to i ja dopytam. :)
Nie znam DT990. Według Ciebie, wystarczająco dobrze radzą sobie z ekstremalnym metalem?
Pytam, bo mam DT880 i chyba nie poleciłbym ich do tego gatunku.
Gdyby DT990 sobie radziły, to poważnie zastanowiłbym się nad wymiana na nie, swoich Bayerdynamic-ów.

Dopisek.
Sprawdziłem i mogę pominąć partykułę "chyba" w zdaniu powyżej.
Nie poleciłbym ich do tego gatunku. Za dużo w nich "wiatru". :)
« Ostatnia zmiana: 15-04-2020, 13:39 wysłana przez Karol »

Alucard

  • 2551 / 3598
  • Ekspert
15-04-2020, 13:43
Do metalu to moze niekoniecznie jesli to jest lwia czesc repertuaru, ale tak ogolnie muzycznie to sa przyjemne. Moze dla kogos bedzie za cieplo? Za milo? Tak ogolnie to graja dosc funowo, chyba troche za pluszowo na dole. To wszystko i tak zalezy KTO slucha. Moze ktos tak wlasnie by chcial ten metal bardziej spokojnie zeby mu czachy nue rozsadzilo. Niektorzy mowili ze HD650 to byly najlepsze sluvhawki do metalu, ja na tym rocka nawet sluchac nie moglem.
Na pewno z telefonu z metalem sobie poradza Grado SR80e, to spokojnie moge powiedziec. Jest powietrze wokol instrumentow, separacja, szybkosc, twardo na dole bez buczenia sub basem,  na pewno oddadza agresje tego gatunku. Sa te instrumenty i ciekawa przestrzen pokazana w stylu Grado, poczujesz te szarpniecie struny, poczujesz walniecie bebna, wszystko bez ugrzeczniania na sile. Nie mam problemow sluchac na nich np metalstepu, za to moj kolega slucha na nich jazzu, drugi kolega zachwycal sie U2 jak zabralem je ostatnio do niego. Za te kase to jest cud, sa lepsze niz np DT150 i to tak spokojnie. Takie ekstrawertyczne podejscie do dzwieku. CAL! beda przy nich mniej naturalne, bardziej takie z basem jak przez tube. Poza tym nawet te tanie Grado radza sobie z pozycjonowaniem dzwieku poza glowa i to jest bardzo wazne. Nawet bez DAC, prosto ze smartfona, a to juz je stawia klase wyzej na wejsciu. Polecalem je ostatnio komus na mp3 forum, gra z IFI Zen, taki nowy maluch od nich. Zadwolony.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4320
  • Ekspert
15-04-2020, 14:09
Do metalu to moze niekoniecznie jesli to jest lwia czesc repertuaru, ale tak ogolnie muzycznie to sa przyjemne. Moze dla kogos bedzie za cieplo? Za milo? Tak ogolnie to graja dosc funowo, chyba troche za pluszowo na dole.
...

No to jednak nie ma tak dobrze, jakby się chciało.
Znalazłem już nawet na Allegro DT990 32Ω, takie niby nowe a stare (outlet), za jedyne 454 zł. @Alucard nie masz serca.
Tym co zacytowałem, dosyć brytanie rozwiałeś moje nadzieje na dobre słuchawki do metalu w cenie poniżej 500 zł. :(

Alucard

  • 2551 / 3598
  • Ekspert
15-04-2020, 14:39
Zawsze jest jeszcze coś takiego. Te polecał mi metalowe guru, niejaki Mikołaj612 ;) Ale nie słuchałem, od razu mówię.
https://www.profi-dj.pl/sprzet-studyjny/sluchawki-studyjne/zamkniete-sluchawki/krk-kns-6400/?selectedVariant=4855&KRK_Rokit_5G3=
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.