Audiohobby.pl

Słuchawki Pioneer Monitor 10

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
05-04-2020, 14:52
Ze zdziwieniem stwierdziłem, że te słuchawki nie mają swojego wątku na naszym forum.
A jako że je kupiłem i muszę mieć gdzie o nich pisać, to mamy nowy temat. ;)

Dane Techniczne.
Typ: słuchawki dynamiczne
Konstrukcja: nauszne
Średnica przetwornika: 57mm
Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz
Maksymalna moc wejściowa: 700mW
Długość przewodu: 500cm
Waga: 530g

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
05-04-2020, 14:53
Trochę się zastanawiałem, czy je kupić, bo czasy teraz niepewne, ale...
Bezprzewodowe "S9 SE-MS9BN" wróciły skąd przyszły i dalej nie mam nic Pioneera.
Już sama myśl o tym, że: @pastwa - ma, @Alucard - ma, inni pewnie też mają, a tylko ja nie mam, była trudna do zniesienia.
Gapiłem się ze 2 miesiące na ogłoszenie z tymi słuchawkami, aż wreszcie przez głowę niczym błyskawica, przebiegła mi myśl.
Nie będą tu mnie w kłuć w oczy swoimi Pioneerami, wszelkiej maści:  @Alucrdy, @pastwy i im podobni!
Od razu spłynął na mnie błogi spokój i rozpocząłem pertraktacje w sprawie zakupu. ;)
« Ostatnia zmiana: 05-04-2020, 15:46 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
05-04-2020, 14:54
Zacząłem od marudzenia czegoś w stylu - stare to to i nie wiadoma jak gra...?
Sprzedawca zapewniał, że ze słuchawkami wszystko jest oczywiście, w najlepszym porządku.
Powiedziałem, że koledzy mają flagowe Pioneer SE Master1 i boję się, że wyjdę na ubogiego krewnego z tymi Monitor 10.
Uspokoił mnie, że w rządnym wypadku. Wyglądają na drogie, a ja nie muszę rozpowiadać, ile za nie zapłaciłem.
Ale jakby ktoś się mocno dopytywał, to mogę przecież powiedzieć, że kosztowały np. 8500zł z wysyłką.
On to oczywiście potwierdzi, pod warunkiem, że nie będzie to Urząd Skarbowy.
Pozostało jeszcze do wyjaśnienia, co z dźwiękiem? Czy np. nie będzie zbyt słaby w porównaniu do SE Master1?
I tu też kilkoma zdaniami, rozwiał wszelkie moje wątpliwości.
Proszę zauważyć - zaczął, że Master1, jak sama nazwa wskazuje, to zaledwie pierwsza generacja.
Na pewno sporo jest w nich jeszcze do poprawienia. Czyli jak na razie, to taka, można powiedzieć - "niedoróbka".
A proszę spojrzeć, co jest w nazwie za Monitor? No, co jest? Dzie-siąt-ka!!! Chyba nie muszę nic więcej tłumaczyć?!
To mnie ostatecznie przekonało. Powiedziałem, że biorę i w poniedziałek mają ruszyć w drogę.
Koło środy, powinny być już u mnie.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2020, 15:47 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
05-04-2020, 14:54
Słuchawki kupiłem od człowieka zbierającego i naprawiającego stare urządzenia audio.
Jak dla mnie to typowy magik-pasjonat. Wyciąga coś z kupy rupieci i robi z tego pełnowartościowy, dobrze wyglądający sprzęt.
Mam nadzieję, że jak sugeruje sam sprzedawca i większość opisów, będę z nich zadowolony.
To tyle tytułem tzw. „zajawki”. Reszta ewentualnie później, oczywiście jak będzie o czym pisać. :-)
« Ostatnia zmiana: 05-04-2020, 15:22 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
05-04-2020, 15:53
Wow! Świetne znalezisko! Z tego co pamiętam to na naszym forum dosyć często chwalił je Rafael, ciekawe czy jeszcze posiada swoje. Długo i zawzięcie broniły się przed wieloma dużo nowszymi modelami.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
05-04-2020, 21:10
Proszę zauważyć - zaczął, że Master1, jak sama nazwa wskazuje, to zaledwie pierwsza generacja.
Na pewno sporo jest w nich jeszcze do poprawienia. Czyli jak na razie, to taka, można powiedzieć - "niedoróbka".
A proszę spojrzeć, co jest w nazwie za Monitor? No, co jest? Dzie-siąt-ka!!! Chyba nie muszę nic więcej tłumaczyć?!
Hehe :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
07-04-2020, 23:05
Dziś przyszły, zakupione Pioneer Monitor 10.
Po rozpakowaniu ucieszyłem się, bo są w bardzo dobrym stanie.
Nie bardzo miałem czas ich słuchać, ale trochę posłuchałem. Zagrały prosto z pudełka i to jak!
@Alucard, jeżeli Master1 grają Ci tak, jak te moje Monitor 10, to masz niebywałą jazdę! :-)
« Ostatnia zmiana: 08-04-2020, 01:32 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
08-04-2020, 19:15
A gdzie śmigłowiec od kompletu? ;-)

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
08-04-2020, 19:24
Nic nie rozumiem. To jakiś służbowy, czy co? Napisz jaśniej co ci po głowie chodzi? ;)

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
08-04-2020, 19:31
Wyglądają jakby zostały wypięte z kabiny śmigłowca szturmowego ;-)

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
08-04-2020, 19:40
Aaaa, takie masz skojarzenia?
Masz rację, są ponadczasowe. Tyle lat minęło, a dalej wyglądają nowocześnie i mogą się podobać.

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
08-04-2020, 19:44
Dla mnie bomba, takie prawdziwe retro, a jednocześnie coś niespotykanego - połączenie pro z vintage. Musisz koniecznie bardzo szczegółowo je tutaj opisać, coś czuję podskórnie, że to niezwykle cenny kolekcjonerski nabytek, a wręcz jakiś zapomniany fragment audiofilskiej historii ;-)

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
08-04-2020, 19:57
A to już Tobie zostawię. Posłuchasz i opiszesz.:)
Ale masz dobre przeczucie. Jest co opisywać i nie jest to łatwe. @Alucard wie o czym mówię.
Przypuszczam, że @pastwa też ma tego świadomość, bo poza zdawkowymi stwierdzeniami, nic o swoich Master1 nie pisze. ;)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
08-04-2020, 21:16
No jest to dość trudne opisać sprzęt żeby był obraz jak to faktycznie gra, tak naprawdę do końca się nie da. Nic nie zastąpi słuchania. Można się skupić na tym jak się odbiera dźwięk albo sypać porównaniami do innych sprzetów. Pisząc o pioneerach nieźle się nagimnastykowałem żeby to miało ręce i nogi, dlatego porozbijałem opis na kształt rozprawki. Wprowadzenie, rozwinięcie i opis budowy, dźwięk z uwzględnieniem poszczególnych pasm, dźwięk ogólnie, konkluzja. Następne opisy chcę uzupełniac o tabelkę plusów i minusów które wynikną ostatecznie z porównań. Przy opisie IFI, nie było takiego pola do manewru, bo to w sumie był opis ogólny dźwięku z mojego systemu uzupełniony o te dobroci Silencera. Im rzecz mniej posiada swój charakter grania, tym trudniej się pisze bo wychodzi więcej ogólników. Jak to ze wyciągnęło się dodatkowe dźwięki z tła? Tutaj a propo jeszcze silencera świetnie ujął to Piotr co akurat mi się nei udało a to jest idealny opis w dwóch zdaniach co to robi tak mocno z grubsza:

"Głębia i nasycenie to sprawy oczywiste, nie wymagające specjalnego komentarza, natomiast o oświetleniu dopowiem, że zarówno mocniej operowało kontrastem, dzięki lepszemu odcinaniu się dźwięków od ciemniejszego i bardziej aksamitnego tła, jak i same te dźwięki zyskiwały satynowy połysk i lepsze modelowanie sferyczne, stając się bardziej prawdziwymi i przekonującymi. Dźwięk bez iSilencera szarzał, rozpłaszczał się i stawał monotonny. "

Głównie chodzi  o to że dźwięki z głębi, odcięły się od tła i są prawdziwsze jak pisze Piotr. Tu wyszło doświadczenie którego nie posiadam i ujął w dwóch zdaniach to co ja chciałem zawrzeć, a zaledwie drasnąłem.  A przecież to nieocenione przy odbiorze ogólnej jakości jako że ważna sprawa przy odbiorze  transparentności. Oczywiście jest tego więcej but you catch my drift.

Mam nadzieję Karol że Ci grają te Pionki jak burza :) Może spróbujesz kiedyś Master 1. Warto. Na to że pastwa nie pisze o nich to mam swoją teorię ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
08-04-2020, 21:29
Myślisz, że będzie sprzedawał i nie chce podbijać ceny? ;-)