Audiohobby.pl

Technics RS-BX501

Greg

  • 20 / 670
  • Użytkownik
01-08-2022, 18:26
Nie, problemem tego magnetofonu nie jest dioda, którą każdy może w dowolnej chwili odłączyć. Problemem tego magnetofonu jest to, że firma, która uważana jest za wyznaczającą standardy Hi Fi robi kicz i plastikowy nie grający chłam. Chyba oddam to za darmo, bo mi wstyd, że to stoi u mnie obok Yamahy , Denona i Denona...

JaKub92

  • 1822 / 5484
  • Ekspert
02-08-2022, 20:40
Skoro dioda już jest, to gdybym ja ten magnetofon kupił, to już zmieniłbym na zieloną i przyciemnił ją, aby podświetlała kasetę a nie oświetlała wnętrze :)

Zielona jak najbardziej, jeśli już dorabiać podświetlenie.

Nie, problemem tego magnetofonu nie jest dioda, którą każdy może w dowolnej chwili odłączyć. Problemem tego magnetofonu jest to, że firma, która uważana jest za wyznaczającą standardy Hi Fi robi kicz i plastikowy nie grający chłam. Chyba oddam to za darmo, bo mi wstyd, że to stoi u mnie obok Yamahy , Denona i Denona...

Muszę Cię zmartwić, ale w ostatnich seriach do dużej wieży inne firmy też robiły chłam - niekiedy jeszcze bardziej plastikowy. Chociażby DENON. Miałem bodajże DRM-540 - wykonanie tego Technics'a to przy nim klasa, a i dźwiękowo wcale lepszy nie był. Podobnie ostatnia seria Pioneera - też są gorsze pod każdym względem.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Greg

  • 20 / 670
  • Użytkownik
04-08-2022, 17:54
Ok, dziękuję i cieszę się że wymieniamy się spostrzeżeniami. Z mojej strony dodam iż posiadam DRM-800 A , no cóż ja jestem zadowolony z klasy dźwiękowej, którą ten sprzęt niewątpliwie posiada. Co do  RS-B608R są dostępne na serwisach aukcyjnych, jednak cena jest zaporowa. Myślę, że dobrze wyważona dźwiękowo i z rewersem jest  K-640 RS, którą to kupiłem w zastępstwie, a wymagała tylko wymiany pasków i małej kalibracji... :) Ok. Pozdrawiam serdecznie, życząc dobrego odsłuchu.
« Ostatnia zmiana: 04-08-2022, 18:10 wysłana przez Greg »

nano

  • 9079 / 4990
  • Ekspert
05-08-2022, 10:52
troche sie pogibilem w tematach
ale greg jak  szukasz  dwukasetowca  i revers
to na serio warto sie  linia    ta zajac


Technics RS-TxxR

magnety tej seri maja to cos  ze chce sie je sluchac

JaKub92

  • 1822 / 5484
  • Ekspert
13-08-2022, 18:59
Ok, dziękuję i cieszę się że wymieniamy się spostrzeżeniami. Z mojej strony dodam iż posiadam DRM-800 A , no cóż ja jestem zadowolony z klasy dźwiękowej, którą ten sprzęt niewątpliwie posiada. Co do  RS-B608R są dostępne na serwisach aukcyjnych, jednak cena jest zaporowa.

Nie no, DRM-800 to akurat klasa.

A na serwisach aukcyjnych ogólnie ciężko coś teraz kupić w normalnej cenie...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub