Audiohobby.pl

SONY TC-RE340

Wojciech7

  • 1500 / 1097
  • Ekspert
29-12-2021, 11:57
Nie trzeba przekładać kasety magnetofonowej-autorewers
Automatyczny wybór rodzaju taśmy
Automatyczna kalibracja zapisu taśmy magnetofonowej ATC
Automatyczny lub ręczny poziom zapisu
Mechaniczne otwieranie kieszeni na kasetę
Kolor czarny, Licznik liniowy, gniazdo słuchawkowe 6.3mm, synchroniczne  CD (tylko z  sony odtwarzaczem)
Złącza RCA, zwane potocznie cinch
Zgłaśnianie/Wyciszanie podczas nagrywania, odtwarzania



chorazy3

  • 1486 / 1599
  • Ekspert
29-12-2021, 12:16
Całkiem fajny i bogato wyposażony w funkcje. Tam są chyba jakieś mikroukłady smd na drugiej stronie płyty głównej do obsługi tej automatyki.
Nawet widać datę produkcji - maj 2000, czyli prawie nówka:)
« Ostatnia zmiana: 29-12-2021, 13:45 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
29-12-2021, 12:28
No Wojtku nareszcie inna marka niż pionek. ;)
Posłuchaj, porównaj jak Ci sie spodoba to pionka jakiegoś sprzedasz jak nie podejdzie Ci soniak to go sprzedasz. Jedno z dwóch.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
29-12-2021, 12:46
O Matko..... porównaj sobie, ale jednak ten Pioneer co masz choćby mechanicznie jest lepszy, a ten soniak to taki walkman w większej obudowie.
Może Cie zdziwić różnica prędkości przy rewersach.

Wojciech7

  • 1500 / 1097
  • Ekspert
29-12-2021, 13:23
Tak już jest inny, nie pogryzły się pionki z nim. Chyba się polubimy (Sony).Zaskakuje mnie swoimi możliwościami. Napisze o tych nietypowych chyba- funkcja zgłaśniania/wyciszania-już nie muszę się martwić że nie zaskoczyłem w czasie . Automat ATC kalibruje wszystkie kasety moje. Mimo że głowica magnetofonowa taka mała zapisuje wysokie oraz basy, nie wspominając że się obraca -taka mądra. Wybór poziomu nagrywania-automat zawsze trzymam na poziomie-0dB- jest wtedy takie jak dla mnie fajne trochę miękkie z zachowaniem wysokich i niskich tonów, inna dynamika ale nie zdechnięta .Szybkie przewijanie taśmy-dobrze. Przydatna funkcja -pamięć licznika, wyzerowuje i potem przewija właśnie do tej pozycji zerowej. W środku jak widać dużo miejsca, łatwy dostęp w miarę nie trudna wymiana pasków ewentualnie, wygodna regulacją prędkości silnika- peerek na płycie głównej.Jak ma się do pionków, inaczej nagrywa/odtwarza co nie oznacza że jest słabszy gorszy.Może w tym opisie  moje emocje no bo to nowy magnetofon. Dlaczego ten magnetofon no właśnie, przecież są inne może lepsze... Napisze jak to było, tylko proszę nie śmiać się ze mnie że jakieś tutaj bajki lub fantazje piszę.Niedawno jak byłem na forum poczytałem o magnetofonach itp i przed pójściem spać przez moją pusta trochę głowę przeleciała jak burza myśl następująca: czy są stacjonarne magnetofony z  automatyczny zapisem ? Wyłączyłem komputer i poszedłem normalnie spać. Następnego dnia  po wszystkich czynnościach domowych - kawa i zobaczę co tam w internecie i na forum.Jak w transie otwieram wcześniej nie znaną mi stronę sprzedawcy z tym magnetofonem co ma właśnie tą funkcje-potem już finalizacja zamówienia i czekanie na paczkę. Tak naprawdę było nic nie zmyślam, wiem tak mam czasami właśnie , wiele różnych przypadków  działań zrobiłem-Co to jest nie wiem? Dlatego taki jest magnetofon.

Wojciech7

  • 1500 / 1097
  • Ekspert
29-12-2021, 13:39
Pionek oczywiście ma inną mechanikę- w sony może zabawkowa ale dobrze działa. Trzyma prędkość w obie strony w  sonym.Zrobiłem taki test nagrałem na sony, z autorewerserm i ręczna  zmianą kasety-potem do odtwarzania w pionku -równo i dobrze. Nagrałem na pionku i odtwarzanie w  sony-też równo w obie strony.
Zamówiłem komplet zapasowych pasków na  wszelki wypadek. Sprawdziłem taśmą do regulacji prędkości - jest dobrze i nie ważne w którą stronę odtwarza kasetę bo trzyma prędkość. Jeśli to taki walkman w dużej obudowie-  tylko jak go zmieścić do plecaka kieszenie i nie jest na baterie. Głowica w  sony rewersowa w obie strony nagrywa tak samo jak i odtwarza.Moze mi się trafił nie  gmerany mało używany magnetofon?
Pasuje mi i jestem z niego zadowolony.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2021, 14:53 wysłana przez Wojciech7 »

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
29-12-2021, 15:32
Na głowicy i rolkach zobaczysz ile używany.
Dawniej stawiano na mechaniczny aspekt utrzymywania prędkości, potem Japńczyk z Chińczykiem uchwalili plastic uber allez  no i tak się stało jak właśnie wygląda.
Automat do nagrywania ma ograniczenia, zrób testy wybuchowej muzyki, dużo expresjii czy się nie dławi.

Wojciech7

  • 1500 / 1097
  • Ekspert
30-12-2021, 10:56
Rolki są takie same jak w pionierku z autorewersem -narazie można kupić,zabrudzone wyczyścić, jeśli zjechana na nich guma , nierówna to wtedy do wymiany. Głowica jest w miarę dobra nie widzę aby była zajechana.Nagrywa wysokie a jeśli to może być wskaznikiem jakości głowicy to jest dobrze. Nie wiem jeszcze czy to takie same głowice jak w pionierku z autorewersem- czy by pasowały mechanicznie i miały takie same połączenie? Jeśli tak to nie widzę problemu z ewentualnym przełożeniem. To plastikowe koło zamachowe jest fajne w tym magnetofonie-dlatego jest trochę lżejszy:))) Właśnie automat ma ograniczenia bo pilnuje alby sygnał nie był przesterowany.Jeśli nie pasuje mi takie nagrywanie- nie używam ale mam wybór.Właśnie mam taka jedną wredną kasetę co pioniek kalibruje ale mogę bez przesterowania nagrywać na -4dB tylko. Ta sama kaseta w  sony po skalibrowaniu i nastawieniu na  automat zupełnie się inaczej nagrała podciągneło do 0dB bez zniekształceń.Kaseta normalna Fe. Potestuje automat wybuhową muzyka i poważną tylko nie wiem na czym polega dławienie automatu-?

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
30-12-2021, 11:07
Po prostu uśrednia poziom zapisu i nagranie ma dynamikę do du....y. Najgorsze co może być.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Wojciech7

  • 1500 / 1097
  • Ekspert
30-12-2021, 12:07
Uśrednia na pewno, ale czy zaraz dynamika aż tak zła-jakoś tego nie słyszę, owszem jest ciszej niż ręczna regulacja .Najlepiej byłoby zrobić filmik z  automatem, ręcznym nagraniem. Niestety nie mogę zrobić ponieważ aparat foto jest zepsuty i pojedzie do serwisu , nie mam innego urządzenia do nagrywania filmików,

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
30-12-2021, 13:22
To szkoda że nie słyszysz różnicy.... przy zapisie z automatycznym dopasowaniem poziomu sygnału. Gdzie układ non-stop koryguje poziom i go uśrednia.
« Ostatnia zmiana: 30-12-2021, 13:34 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
30-12-2021, 13:43
Uśrednia na pewno, ale czy zaraz dynamika aż tak zła-jakoś tego nie słyszę, owszem jest ciszej niż ręczna regulacja .Najlepiej byłoby zrobić filmik z  automatem, ręcznym nagraniem. Niestety nie mogę zrobić ponieważ aparat foto jest zepsuty i pojedzie do serwisu , nie mam innego urządzenia do nagrywania filmików,

Dlatego pisałem nagraj coś expresyjnego co ma duże skoki dynamiki.
Skok np do +5 stłumi do zera.

Taki system nadaje sie do nagrywania jak puszczasz  rec i wychodzisz, i nagrywa sie np audycja muzyczno słowna.
To sprzet i tak do codziennego użytku, nie starałbym się go klasyfikować do HiFi, kopiowania płyt itp to raczej niska półka, co nie oznacza że sienie przydaje.
Puszczasz kasete piwko w łapke i np 90 minut relaksu

Wojciech7

  • 1500 / 1097
  • Ekspert
31-12-2021, 09:21
"Puszczasz kasetę piwko w łapkę i np 90 minut relaksu"-to jest najlepsza  zaleta autorewersu. Trzeba będzie poeksperymentować ile wychodzi piwek na 90 kasety-?