Audiohobby.pl

Technics-Processor SH-GE90

rockboys

  • 141 / 1687
  • Aktywny użytkownik
20-03-2020, 19:29
a są w instrukcji jakieś przeciwskazania ? w instrukcji ?
Odnośnie magnetofon na magnetofon?
Sprzęt Technics - Fan Rocka

AUDIOTONE

  • 9386 / 5822
  • Ekspert
20-03-2020, 20:21
jestem może głupie pytanie ale:mam dwa magnetofony RS-TR555 i czy można je postawić jeden na drugim?sorry za pytanie .....

Obudowa tych 555 jest dość pancerna a i waga mała więc bez obaw może stać nawet 10 sztuk.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

rockboys

  • 141 / 1687
  • Aktywny użytkownik
20-03-2020, 23:07
Rozumiem,ale czy nie będzie np.zakłoceń podczas odtwarzania? Nie spadnie jakość? Wiadomo też że sprzet się grzeje,a tak jeden na drugim to mniejsze chłodzenie?......Oraz jak kupowałem cały zestaw Technicsa dałem zrobić szafkę aby na każdej półce stał jeden segment czyli na dole wzmacniacz,wyżej magnetofon,korektor,odtwarzacz CD,i na górze gramofon, no a po bokach w odległości około 1,5 metra od szafki głośniki,no i narodził mi się jeszcze jeden magnetofon RS-TR 555 półek zabrakło,a nie chcę kłaść magnetofon na drugi bo boję się że półka nie wytrzyma :) chyba że coś zamienie lub magnetofon po prostu będzie stał obok chociaż niezbyt to wygląda...
Sprzęt Technics - Fan Rocka

AUDIOTONE

  • 9386 / 5822
  • Ekspert
20-03-2020, 23:18
Rozumiem,ale czy nie będzie np.zakłoceń podczas odtwarzania? Nie spadnie jakość? Wiadomo też że sprzet się grzeje,a tak jeden na drugim to mniejsze chłodzenie?......

Żadnych zakłóceń nie będzie, a poza tym to te urządzani a się nie grzeją aż tak bardzo. Wzmacniacz owszem, i on powinien stać na górze lub w miejscu gdzie będzie swobodny przepływ powietrza.

Ale temat z zakłóceniami i utrata jakości odnośnie postawienia jeden sprzęt na drugim???
Kto CI takich głupot naopowiadał ?
Dobre :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4675 / 2283
  • Ekspert
20-03-2020, 23:51
Zasadniczo magnetofon nie powinien stać bezpośrednio na wzmacniaczu, czyli głowice nie powinny być nad czy pod trafem wzmacniacza, może nie we wszystkich przypadkach, ale może dawać to na taśmie "buczenie", zwłaszcza jak trafo jest duże i nieekranowane.

rockboys

  • 141 / 1687
  • Aktywny użytkownik
21-03-2020, 14:25
Rozumiem,ale czy nie będzie np.zakłoceń podczas odtwarzania? Nie spadnie jakość? Wiadomo też że sprzet się grzeje,a tak jeden na drugim to mniejsze chłodzenie?......

Żadnych zakłóceń nie będzie, a poza tym to te urządzani a się nie grzeją aż tak bardzo. Wzmacniacz owszem, i on powinien stać na górze lub w miejscu gdzie będzie swobodny przepływ powietrza.

Ale temat z zakłóceniami i utrata jakości odnośnie postawienia jeden sprzęt na drugim???
Kto CI takich głupot naopowiadał ?
Dobre :)

No a sprzężenia? już niech pozostaną elementy w moim przypadku na półkach, ładnie to wygląda,estetycznie,łatwość dojścia do urządzeń-jak chcę wyczyścić obudowę,czy poprawić przewody, itd, magnetofon drugi postawię w dobrym dla niego miejscu aby też fajnie wyglądało, jedynie przewód dolutuję aby go przedłużyć do wzmacniacza,wiem bo sprawdzałem fajnie wyglądają dwa magnetofony na sobie,maszyna jak się patrzy,ale wolę niech sprzęt od tylu lat jest jak był:)pozdrawiam
Sprzęt Technics - Fan Rocka

rockboys

  • 141 / 1687
  • Aktywny użytkownik
21-03-2020, 14:27
Zasadniczo magnetofon nie powinien stać bezpośrednio na wzmacniaczu, czyli głowice nie powinny być nad czy pod trafem wzmacniacza, może nie we wszystkich przypadkach, ale może dawać to na taśmie "buczenie", zwłaszcza jak trafo jest duże i nieekranowane.

Wzmaciacz u mnie stoi na dole regału,ma bardzo dobrą wentylację, nic na nim nie stoi,pozdrawiam.
Sprzęt Technics - Fan Rocka