Audiohobby.pl

SONY TC-K520

Mikita 11

  • 8 / 805
  • Nowy użytkownik
17-02-2022, 00:25
Dziękuję Koledze Hammerowi za doskonały i przejrzysty instruktaż pozwalający szybko dokonać wymiany pasków.Maszyna ruszyła i nawet zagrała.Mimo 30 lat jest w bardzo dobrym stanie,dlatego cieszę się,że udało się ją przywrócić do życia.Problemem było usunięcie bardzo lepkiej i brudzącej smoły w którą zamieniły się obydwa stare paski.Ponieważ szybko chciałem ją naprawić,kupiłem  te chińskie paski w paczkach i wydaje mi się,że nie są tak tragiczne jak Koledzy przypuszczają.Tym bardziej,że sądzę iż 2 paski sprzedawane za 28zł  jako dedykowane do tego  Soniaka są dobierane przez kogoś właśnie z takich paczek.Ten Sony,jak piszecie w tym wątku jest sprzętem budżetowym a dodatkowo kupiłem go z wystawek za przysłowiowe grosze,więc na razie niech chodzi na chińskich paskach.Może kiedyś trafię w rozsądnej cenie jakieś lepsze,tylko jak je rozpoznać?Tylko po cenie i jakimś lewym logu?

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
17-02-2022, 07:51
podziękowania przyjęte, ale załącznika nie widze.....tylko proszę nie pisać ze wirtualny....hehehe
A ten Sony to całkiem dobra maszyna jak nie zjechana.
Proponuje sprawdzić rolkę nawet po czyszczeniu, jak jest stara to po paru kasetach będzie się błyszczeć.

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
17-02-2022, 15:35
mikita ..jak ci zacznie dziwnie grac to wiesz  ze moze to byc ten pasek
tak 520  fajnie gra   racja

JaKub92

  • 1822 / 5481
  • Ekspert
17-02-2022, 18:13
Gratuluję koledze pierwszej naprawy!
Mógłbyś wrzucić zdjęcie tych pasków?
Co do rolki, to tak, jak pisze Hammer. W moim TC-K520 świeci się jak psu na wiosnę, ale na razie nie kupuję nowej. Głowicę ma zajechaną i na razie służy tylko do kasowania taśm (rolka jeszcze nie jest w takim stanie, żeby miała je niszczyć, tylko ma słabą przyczepność). Nie zamierzam go też reanimować. Swego czasu słuchałem go trochę i brzmienie tego magnetofonu mi nie pasuje, no ale co kto lubi.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Mikita 11

  • 8 / 805
  • Nowy użytkownik
20-02-2022, 22:08
Zrobiłem fotki ale mam problem z ich wysłaniem,przy okazji znikł mi tekst,który pisałem z godzinę.Zamieszczę jak wpadną wnuki i mi pomogą.Deck musiałem rozebrać ponownie,bo choć paski się sprawdziły,to okazało się iż nowy pasek funkcyjny oraz obydwa kółka do niego zostały dokładnie oblepione przez syf ze starego paska,Mimo czyszczenia ukrył się on gdzieś w czeluściach mechanizmu i nagle oblepił to wszystko w czasie pracy magnetofonu.Tak naprawdę aby dokładnie wszystko oczyścić,powinno się zdjąć płytkę,którą ja tylko podważałem by wcisnąć pasek.Tego nie mogę zrobić bo obawiam się rozregulowania ustawienia zębatek jak to pisał kolega Hammer.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
20-02-2022, 22:25
Zrobiłem fotki ale mam problem z ich wysłaniem,przy okazji znikł mi tekst,który pisałem z godzinę.
Musisz zaznaczać zawsze podczas logowania "zapamiętaj" wtedy nie wyloguje Ciebie po jakimś czasie. Zdjęcia mogą łącznie mieć pojemność 2MB, czyli załączniki w ilości max. 5 zdjęć o łącznej wadze 2MB.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
20-02-2022, 23:21
Mikita 11 ja Ci podałem wersje z odchyleniem tej płytki bo zauważyłem że jak odkrecilem tą ostatnią śrubke to ta płytka się podnosi sama jakby była jakaś sprężyna....co mnie wystraszyło bo nie umiem jeszcze tak jak niektórzy składać mechanizmów, po prostu strach.
Może waciakmi się uda, IPA robi cuda.
A jak się nie da inaczej może NANO pomoże ? ......

Mikita 11

  • 8 / 805
  • Nowy użytkownik
02-03-2022, 13:23
Założone paski działają,przesłuchałem kilkanaście kaset a tak wyglądają ich pakieciki.Te o szerokości 4 mm rozpakowałem i nałożyłem na prawidełko wycięte z tekturki bo w małej torebce były mocno ściśnięte i zdeformowane.

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
02-03-2022, 13:44
mikita
fajne fotki


pamietaj jednak


pasek  to   jak   benzyna do auto
jak zatankujesz zla miszanke to sie zle jezdzi


tak samo z paskami w magnetofonie


paski musza byc najlepiszej mozliwej jakosci
a te  no sam widzisz  nie sa  dobre

Mikita 11

  • 8 / 805
  • Nowy użytkownik
02-03-2022, 18:11
Nie zauważyłem by te paski odbiegały jakością od pasków,które kupiłem kiedyś w sklepie elektronicznym do pancernego magnetofonu Braun TGC 450.Myślę,że wszystkie paski w takich sklepach pochodzą z tych samych chińskich źródeł.Nie mówię tu o piekielnie drogich częściach ze sklepów firmowych.Dla przykładu,czeka mnie wymiana kółka zębatego w magnetofonie Grundig CN 510 będącego częścią kombajnu Grundig Studio RPC 350.Oryginalne podobno kółko kosztuje ok.100 zł a podróbka z Alle 25zł.Niestety ze względów finansowych musiałem kupić zamiennik.A jak wiecie zębatki te rozpadają się samoistnie w starych Grundigach.Ja jestem bardziej kolekcjonierem niż audiofilem,choć ciągle słucham muzyki z posiadanych sprzętów, ale bez nabożnego skupienia i kontemplowania każdego dzwięku.W swoim zbiorze mam jeszcze kilka magnetofonów i radiomagnetofonów wymagających wymiany pasków ,więc taki komplet pasków za 60zł,mam nadzieję pozwoli mi je "po taniości"przywrócić do życia.A poza tym ,nie jestem szczególnym fanem kaset magnetofonowych,wolę słuchać płyt CD i winyli.

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
02-03-2022, 18:43
Prosze Cie ...... może trafiłeś na jakieś cudne inne , ale moje nadają się na gumki do marchewki.
http://audiohobby.pl/index.php?topic=14358.msg469290#new

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
03-03-2022, 08:07
mikita .. uwiez mi
ja  uwielbiam eksperymentowac
tu na forum nie raz bylem posmiewiskiem
ale coz taki jestem ...baloniki  gumi z majtek  rolki z rurek do benzyny   z sal OP
itd itd


paski trrzeba miec  b b b  dobre
pomysl dlaczego  kolo kapstana  czym wieksze ciezsze   tym lepsze
to po poto zeby transport tasmy  byl idealny.
a ty  czy ja  wlozymy  pasek ktory nie jest rowny  i wtedy przy  niektorych utworach muzycznych
faluje wsio to na serio slychac   
« Ostatnia zmiana: 03-03-2022, 08:09 wysłana przez nano »

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
03-03-2022, 08:19
Dlatego wkleiłem mu pomiar z takim paskiem, moje były całkiem inne niż z wyglądu od EDK. Może on ma jakieś inne trafił lepsze.. na pomiarach to wychodzi elegancko.

JaKub92

  • 1822 / 5481
  • Ekspert
14-03-2022, 08:51
To niestety te, o których myślałem i widać gołym okiem, że nierówno docięte. U nas w sklepie elektronicznym gość je też sprowadził, pokazał mi je i mówił, że nawet nie chciał ich wywieszać jak zobaczył, jakiej są jakości... Magnetofon zagrać zagra z takimi paskami, ale na bank nie będzie chodził jak powinien...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub