Audiohobby.pl

Onkyo TA 2550

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
25-02-2020, 21:17
Tego modelu nie może tutaj zabraknąć, to jedne z bardziej znanych podobnie jak Aiwa 810 3 głowicówek.
Magnetofon ten ma 3 głowice owszem, ale tylko 1 wałek.
Dzisiaj przyniosłem " ze strychu" ten lepszy egzemplarz aby wymienić pasek, ale ..nie było potrzeby.
Na razie gra sobie i buczy.
Co ciekawe jego charakterystyka jest bardzo podobna do Naków jakie mam, ale np na Sony 411 odtwarzają się kasety gorzej, widać Sony ma swój świat dla muminków.

Do szczęścia jednak mi brakuje podświetlenia kasety to pierwsza sprawa, a druga to prawidłowo działający wskaźnik bo ten nawet jak idzie spokojna muzyka to ma jakieś adhd, żyje swoim życiem, może zbyt czuły jest ...nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 25-02-2020, 21:23 wysłana przez Hammer »

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
25-02-2020, 21:19
i silniczki i klawiaturka funkcyjna

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
25-02-2020, 23:40
To jakaś kolejna wariacja Sankyo, więc mechanicznie jest dobrze.
Wnętrze przypomina trochę starszego brata TA-2570.
A ten wskaźnik, albo się kocha, albo nienawidzi :) Delikatnie mówiąc, nie przepadam ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
26-02-2020, 12:27
Miałem kiedyś podobne Onkyo z układu klawiszy i racji identycznego wyświetlacza. Ale model dwu głowicowy numeracji nie pamiętam niestety. Wygląd jakoś średnio mi się podobał wtedy, ale darowanemu koniu w zęby się nie zagląda :)
Wiem że niektóre potrafią zagrać, ale jakoś Onkyo mnie nie kręci.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

tomek05

  • 176 / 1619
  • Aktywny użytkownik
05-05-2020, 11:24
Trafił mi się taki biedaczek. Zakupiony na All...o, oczywiście sprzedający w opisie podał "po serwisie"
Zalany jakimś tłustym gównem (WD40?), aż się spodem wylewało, wlazło to nawet pomiędzy panele.
Na domiar wszystkiego "Janusz" paski powymieniał (mało że nie takie jak trzeba) to wyrwał słupki mocujące blachę z łożyskiem oporowym od koła zamachowego. Po rozbiórce do zera ujawniły się zimne luty na płycie głównej w sporej ilości. Stara cyna odessana i wszystko od nowa polutowane, płyta umyta i polakierowana.
Obudowa również poszła do kąpieli, gorąca woda z Fairy dopiero dała radę temu tłuszczowi.
Czas na mechanizm. Po rozczłonkowaniu wymyty w ultradźwiękach, naprawione wyrwane słupki, nowe smary i poskładane. Standardowo czyszczenie wszystkich styków.
Po podświetlaniu TA-2760 wpadłem na pomysł takiego rozwiązania jak na fotkach.
Listwa LED własnej konstrukcji, diodki ciepłe białe wraz z rezystorami polutowane na laminacie 0,3mm, pomalowane na czarno,  soczewki diód dodatkowo pokryte lakierem transparentnym dającym bursztynową barwę światła. Całość wklejona na taśmie dwustronnej i dorobiona złączka żeby się dało zdjąć kieszeń do czyszczenia toru przesuwu.
Na koniec standardowy zestaw regulacji w/g serwisówki, bo jak zwykle kogoś mierziły wszystkie peerki.

tomek05

  • 176 / 1619
  • Aktywny użytkownik
05-05-2020, 11:25
c.d zdjęć

tomek05

  • 176 / 1619
  • Aktywny użytkownik
05-05-2020, 11:27
i kolejne

tomek05

  • 176 / 1619
  • Aktywny użytkownik
05-05-2020, 11:28
i ostatnie

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
05-05-2020, 12:33
Tomku super się czyta i ogląda Twoje poczynania. Fakt może nie jestem zwolennikiem jakiś drastycznych zmian w oryginalnym wyglądzie magnetofonów ale Twoje zmiany, modyfikacje są mile widziane. Podświetlenie przypomina mi sposób oświetlenia kasety w ZX-7. Tyle że tam mamy tylko jedną zwykłą żarówkę, i zdecydowanie mniejsze okno. Tutaj w tym ONKYO wygląda okno dużo ładniej i kaseta jest widoczna. Tylko zastanawiam się czy nie za mocne jest światło? Ale to tylko moje odczucie. Ponad to z tego co widzę i słyszę to 80-90% "serwisowanych" magnetofonów na aledrogo jest po prostu zalana różnego rodzaju płynami do czyszczenia "potków" itp. A już paski... to temat rzeka, wobec tego żaden magnetofon nie trzyma choć w 50% wartości fabrycznych. Jeszcze raz dziękuję za sowitą porcję zdjęć i ciekawy opis :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
05-05-2020, 15:05
Też nie jestem zwolennikiem takich przeróbek, ale przyznaję, że to podświetlenie wygląda bardzo efektownie :) A są tacy, którzy daliby się pokroić za tak podświetloną kieszeń hehe ;)
Fajnie, że go odratowałeś. Dobra robota, gratuluję! :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Radmar

  • 1138 / 5868
  • Ekspert
05-05-2020, 16:42
Tomku, rewelacyjna robota. Nie ma to jak kompleksowe odratowanie - w zasadzie niemalże od zera. Jak widzę lub słyszę na temat serwisu polegającego na wlaniu do wnętrza około pół litra WD-40, tudzież innego środka smarnego, to z chęcią pofatygowałbym się nawet na drugi koniec kraju, żeby takiemu serwisantowi ręce urwać i to przy samej d...owolnie wybranej części ciała.

Genialna, wręcz zegarmistrzowska momentami robota. Ale po załączonych fotkach widać, że warto było. Podobnie jak Wojtek i Jakub, nie jestem zwolennikiem przeróbek, ale tutaj zrobione jest to w dobrym guście, choć może faktycznie troszkę zbyt jasno świeci. Ale to może na zdjęciu jedynie tak wygląda. Super.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
05-05-2020, 19:14
I ja dołączam do chóru kolegów piejących z zachwytu :) To nie sarkazm.
Nic mądrego już nie dodam, bo wszystko zostało napisane. Szacuneczek :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

tomek05

  • 176 / 1619
  • Aktywny użytkownik
05-05-2020, 21:33
Dzięki za dobre słowo :-) Mam takie zboczenie że uwielbiam doprowadzać do perfekcji to co robię ;-) Też nie lubię przeróbek
ale nic nie widać było. Nie kumam co to za oszczędność na podświetleniu kasetki?  Deck dość bogaty a na żarówce oszczędzać?

Tylko zastanawiam się czy nie za mocne jest światło?

Tak na zdjęciu wygląda, w realu fajnie delikatnie świeci. Jak dla mnie lepiej to wygląda niż to co w TA-2760 zrobiłem, są zdjęcia w wątku o nim.
« Ostatnia zmiana: 05-05-2020, 21:37 wysłana przez tomek05 »

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
05-05-2020, 22:41
Aleś odwalił światełka...... nie wspomniałeś dzisiaj o tym ...
Jak już Ci się nudzi  to może biegające w kierunku odtwarzania? w następnym hehehehe 

PhantomLord

  • 420 / 2242
  • Zaawansowany użytkownik
18-05-2020, 08:46
Cześć Tomku,

Gratulacje z wykonanego podświetlenia, super to wygląda, a wykonanie na laminacie + złączka do demontażu kieszeni świadczy jak nic, że nie jest to chałupnicze grzebanie, tylko porządna, przemyślana robota :).
Mam zamiar zrobić podobny numer w moim KX-9010 i 6340, a już wcześniej zrobiłem w mojej przewijarce Onkyo RW-411 (muszę znaleźć zdjęcia w domu).
Tylko jedno pytanie, bo w Onkyo użyłem wprawdzie takich bardzo drobnych LEDów na cienkich drucikach (ozdobne takie badziewia za 5zł można kupić) z zasilaniem bateryjnym, bo potrzebowałem rozwiązania na szybko, ale wyszło chyba ładnie.

No i pytanie w końcu: skąd zasiliłeś tą swoją listwę?
Docelowo planowałem podkraść zasilanie z zasilacza w decku, bo przecież te parę delikatnych LEDów dużego poboru mieć nie będzie, ale jakoś mam obawy ;).
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz