Audiohobby.pl

Pioneer CT-S830S

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
25-02-2020, 20:34
Zakupiłem tego pionka jakiś czas temu. Był to jeden z krótszych magnetofonowych pobytów u mnie. Jak dla mnie to CT-S830S jest beznamiętnym grajkiem, bezduszny i matowy. Nijaki taki, bez wyrazu, nikszty kolorów. Trochę pojechałem po nim ale należało mu się. Jeśli ktoś lubi malowanki Naków itp. to tego proponuje omijać z daleka.
Jak lubujmy się w wsłuchiwanie "grających kabli sieciowych" to pionek jest idealnym kandydatem. Miałem go dokładnie chyba tydzień, a pograł może dobre 8 godzin resztę przeleżał pod łóżkiem. Może komuś się podobać mi nie podszedł. Budowa i mechanika "pierwyj sort". Ale wskaźniki wysterowania pomyłka.

Zrobiłem kiedyś tylko jedno video, szkoda było mi na niego czasu. Wolę NAD-y "szkarady" i Nak-i "padaki" :



I jedno tylko foto posiadanego kiedyś egzemplarza :
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5873
  • Ekspert
25-02-2020, 23:31
Wolę NAD-y "szkarady" i Nak-i "padaki" :

Podpisuję się pod tym, haha :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

JaKub92

  • 1822 / 5473
  • Ekspert
03-03-2020, 22:01
Czyli jak typowy Pioneer z tego okresu ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
03-03-2020, 22:07
Czyli jak typowy Pioneer z tego okresu ;)

Ogólnie mówiąc ten magnetofon nie gra jakoś źle. To był jeden z wyższych modeli pionka z tego okresu, ale gra nijako. Niby wszystko w przekazie jest, ale jak zaczynamy się wsłuchiwać to dopiero zaczynamy sobie uzmysławiać że brak mu jest tego czegoś co mają NAD-y, Naki i Tandbergi. Tej iskry w przekazie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

siwy

  • 658 / 2599
  • Ekspert
03-03-2020, 22:30
Są gusta i guściki, mój kolega ma CTS820S i pieje z zachwytu, jak to fantastyczne on nagrywa i odtwarza. Mnie osobiście nie przypadł do gustu. Ale trzeba przyznać, że wykonanie jest bardzo ładne.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
03-03-2020, 22:45
Mnie osobiście nie przypadł do gustu.
Tand TCD-340A rozkłada go na łopatki nawet jak nie gra :) hahaha
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

siwy

  • 658 / 2599
  • Ekspert
03-03-2020, 23:09
Mnie osobiście nie przypadł do gustu.
Tand TCD-340A rozkłada go na łopatki nawet jak nie gra :) hahaha

To fakt nie zaprzeczalny Wojtku, właśnie wczoraj i dzisiaj umilał mi czas po prawie trzy tygodniowej przerwie spowodowanej remontem mieszkania
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
22-07-2021, 22:02
jest beznamiętnym grajkiem, bezduszny i matowy.
Jak poznać słuchowo że dany magnetofon kasetowy jest takim grajkiem?
Nie mam takiej umiejętności słuchowej:(((

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
22-07-2021, 23:24
Jak poznać słuchowo że dany magnetofon kasetowy jest takim grajkiem?
Posłuchanie troszkę większej ilości magnetonów daje już pewne porównanie. Najlepiej jest porównywać je wobec siebie, szybko daje się wyczuć różnice pomiędzy nimi. Sprzęt towarzyszący jest tutaj także nie pomijalny.
Tutaj Artur (@Artekk) może powiedzieć najwięcej na ten temat, tzn. porównań i określeń tych że testów.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
24-07-2021, 22:53
wojciech....  to jak  tv     patrzysz i wiesz.. ale niestety trza miec pare sztuk....zamknac oczy...  wieczorkiem  pyk... wyslyszysz 

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
24-07-2021, 23:11
wojciech....  to jak  tv     patrzysz i wiesz.. ale niestety trza miec pare sztuk....zamknac oczy...  wieczorkiem  pyk... wyslyszysz
Owszem Nano ;) ,  ale pionek 830 dla mnie gra bez życia i jego granie jest bez płciowe. To definitywnie dyskwalifikuje go by go trzymać w domu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
25-07-2021, 20:06
wojciech....  to jak  tv     patrzysz i wiesz.. ale niestety trza miec pare sztuk....zamknac oczy...  wieczorkiem  pyk... wyslyszysz
Owszem Nano ;) ,  ale pionek 830 dla mnie gra bez życia i jego granie jest bez płciowe. To definitywnie dyskwalifikuje go by go trzymać w domu.
Z zamknięciem oczu nie ma problemu, wieczorek da się zorganizować, tylko jak wysłyszeć jak zestaw magnetofonów to tylko Pionieer.  Może  to plus -"granie jest bez płciowe", mogę ewentualnie przez korektor dźwiękowy posłuchać.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
25-07-2021, 22:26
jak zestaw magnetofonów to tylko Pionieer. 
Musisz Wojciechu coś poszukać z innej firmy, a nóż się spodoba ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

martingo

  • 128 / 3453
  • Aktywny użytkownik
21-03-2022, 10:40
Wyciągnąłem swojego złotego Pioneera ct-s830S po dwóch latach nieużywania no i zonk. Na początku odpalił normalnie załadowałem kasetę zaczął grać i po chwili usłyszałem jakieś zakłócenie dźwięku zgasł wyświetlacz, muzyka przestała grać, nie reaguje na przyciski na klawiaturze, silnik główny działa, podświetlenie kasety również. Odczekałem chwilę, załączyłem wyświetlacz częściowo się załączył, udało mi się wyciągnąć kasetę, ale za chwilę to samo się zrobiło, więc w ten dzień dałem sobie spokój bo im dłużej działał tym objawy się pogłębiały. Na następny dzień załączyłem i wszystko odpaliło kaseta załadowana zaczyna grać i znowu to samo. Otworzyłem pokrywę i ręcznie otworzyłem kieszeń i wyciągnąłem kasetę. Ma ktoś może jakiś pomysł gdzie mogę szukać przyczyny usterki w zasilaczu kondensatory? wyciągnąłem płytę główną poprawiłem luty przy mocowaniu gniazd na taśmy od wyświetlacza i do zasilacza od transformatora. Jeszcze jej nie zamontowałem. Niestety z elektroniki to nie jestem dobry, diody pomierzyłem w zasilaczu i nic nie znalazłem, poprawiłem też luty przy tranzystorach w zasilaczu, na co mam jeszcze zwrócić uwagę?

chorazy3

  • 1479 / 1590
  • Ekspert
21-03-2022, 13:26
Te nowsze modele Pioniera mają tendencję do przegrzewania się na regulatorach napięcia, chyba za duży offset dali a i napięcie w sieci ostatnio wzrosło z 220-230V do 240V. Także poprawianie zimnych lutów to dobry pomysł. Sprawdź na płycie czy nie ma ich więcej. Poza tym sprawdź kondensatory w zasilaczu (sprawdź w SM które to, wszystkie pojedyńczo wylutuj i w razie potrzeby wymień). Od tego bym zaczął.
Sprawdź też szklane bezpieczniki (jeżeli są) i rezystory bezpiecznikowe w ok. zasilacza, oznaczone na schematach jako FU (fusible resistor). Na szybko znalazłem FU811 i 812. Zobacz czy nie ma innych.
« Ostatnia zmiana: 21-03-2022, 13:37 wysłana przez chorazy3 »
Paweł