Audiohobby.pl

Sugden Masterclass + Living Voice vs. Harbeth SHL5

Adamo D

  • 194 / 5828
  • Aktywny użytkownik
05-03-2009, 21:22
Gratulacje Adamie
Elektronika to bedzie sugden z serii master?
bo ostatnie ceny ze względu na kurs nie zbyt ciekawe ...

Ps. Ja zdradziłem sugdena ...

AdamWysokinski

  • 358 / 5874
  • Zaawansowany użytkownik
05-03-2009, 21:27
> Elektronika to bedzie sugden z serii master?

Tak, zgodnie z planem.

> bo ostatnie ceny ze względu na kurs nie zbyt ciekawe ...

Cóż, może się kurs zmieni do czasu zakupu :-)

> Ps. Ja zdradziłem sugdena ...

Na ATC jeśli się nie mylę? Napisz coś więcej, poproszę :-)


______________________
What a fine day for science!
Pozdrawiam,
Adam

Adamo D

  • 194 / 5828
  • Aktywny użytkownik
06-03-2009, 00:17
ATC SIA2-150 - świetny potężny wzmak - napędzi większość kolumn na rynku bez kłopotu, ok 2/3 z mocy oddaje w klasie A - dźwięk - raczej neutralny, z lekko ocieploną średnicą, ogromny rozmach i swoboda prezentacji - naprawdę wysoka półka
Jedyny mankament jak dla mnie - gra świetnie jak gra głośniej a ja lubię słuchać cicho...
CD- kupiłem właśnie linna ikemi - czekam aż dojedzie podzielę się wrażeniami
No i głośniki zmieniłem - z harbeth 7es3 na harbeth 7 es2 - wersja jubileuszowa - choć robię malutkie podchody do głośników ATC...  

AdamWysokinski

  • 358 / 5874
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2009, 07:28
> choć robię malutkie podchody do głośników ATC...

Brałem pod uwagę ATC SCM7 do pokoju w którym pracuję, ale mój Bijou raczej nie dałby im rady.. skończy się chyba na PMC DB1i..


______________________
What a fine day for science!
Pozdrawiam,
Adam

Adamo D

  • 194 / 5828
  • Aktywny użytkownik
10-03-2009, 22:22
Adamie a kiedy staną u ciebie harbeth 5 ? wraz z sugdenem ?
Bezczelnie że tak powiem wpraszam się na odsłuch !!!

AdamWysokinski

  • 358 / 5874
  • Zaawansowany użytkownik
11-03-2009, 15:46
Zaproszę Ci jak tylko zestaw zostanie zestawiony :-)


______________________
What a fine day for science!
Pozdrawiam,
Adam

papkin

  • 30 / 5864
  • Użytkownik
01-04-2009, 12:09
Milo czytać o dylematach, które sam własnie przerabiam. Drive u Naima czy muzykalność Sugdena? Oto jest pytanie, bo Harbeth zostaje.
Panowie, tylko dlaczego nie mieszkacie w zachodniopomorskim!

Adamo D

  • 194 / 5828
  • Aktywny użytkownik
02-04-2009, 12:18
papkin - odpowiedź jest bardzo prosta na twoje dylematy
naim nait 5i - zostaje sprzedany w jego miejsce wskakuje sugden 21al lub jak nie masz co robic z pieniędzmi to 21SE a najlepiej to końcówka 21ap z preampem - cd zostawiasz naima i .... masz GENIALNE POŁĄCZENIE !!!

Tak całkiem poważnie - jednym z najlepszych połączeń jakie uzyskałem był stary sugden 21al plus linn genki - muzykalność sugdena plus jasność i żywość przekazu linna dało niesamowicie spójny muzykalny dźwięk  - za śmieszne pieniądze - naprawdę zastanawiam się po co wydałem więcej na lepszy sprzęt... i czy w ogóle jest sens wydawania  ...

Z naimem jako źródłem sugden powinien zagrać doskonale - sugdenowi brakuje szybkości i kontroli basu - naim mu to da - także spróbuj - jedynym problemem mogą być tu 6 które posiadasz - ponoć ciężkie w napędzeniu

AdamWysokinski

  • 358 / 5874
  • Zaawansowany użytkownik
02-04-2009, 15:05
> papkin, 2009-04-01 12:09:26
> Drive u Naima czy muzykalność Sugdena?

Nie wiem jak jest z drivem Naima, ale zastanawia mnie, czy muzyka w wydaniu Naima nie jest sztucznie "dopalana" przez produkty inżynierów z Salisbury? Bardzo często jako atut słuchania muzyki na sprzęcie z zielonym logo podkreśla się, że efekt jest zbliżony do słuchania na żywo. Wcale nie jestem pewien, że to dobrze, bo nie każdy album jest pomyślany dzieło do słuchania w wersji "live", w dodatku z pierwszego rzędu na sali. Muzyka ma być taka, jak ją zarejestrowano, a nie "modyfikowana" przez sprzęt.. oczywiście wpływ sprzętu (degradujący) jest zawsze, ale podkreślanie tego jako swoistej zalety serii produktów - no nie wiem, nie jestem przekonany.

Już prędzej byłbym gotów zestawić Sugdena z nowymi DS-ami Linna - korci mnie, żeby pojechać posłuchać Akurte DS, ale niestety ciągły brak wolnego czasu..

> Oto jest pytanie, bo Harbeth zostaje.

O, co do tego nie ma wątpliwości.

> Panowie, tylko dlaczego nie mieszkacie w zachodniopomorskim!

E, to raczej dlaczego Pan nie mieszka w łódzkim sugdenowo-harbethowym zagłębiu Polski? ;-)

PS. przy okazji - czy uważacie, że pomysł wsadzenia Harbethów 7-ek do 10 m2 pokoju to szaleństwo nie warte nawet bliższego mu się przyjrzenia?


______________________
What a fine day for science!
Pozdrawiam,
Adam

Adamo D

  • 194 / 5828
  • Aktywny użytkownik
02-04-2009, 21:12
AdamWysokinski - fakt jest jeden harbeth najlepiej się czują w neutralnym towarzystwie i na tych kolumnach "od razu"
wychodzi na wierzch wszelakie koloryzowanie czy też inne "zakłamania" elektroniki - teraz pozostaje kwestia czy nam się to podoba czy też nie...

Adamie jak chcesz spróbować harbeth 7 w 10m2 - to jak zapewnisz transport to mogę ci pomóc nie ma sprawy

rollins

  • 21 / 5659
  • Użytkownik
02-04-2009, 21:45
Pomyśl może jeszcze a koniecznie posłuchaj PMC - FB1i lub wyżej.... To jedne z najbardziej zrównoważonych kolumn jakie słuchałem...

Ta linia transmisyjna w nich to naprawdę świetne rozwiązanie. Sam zachorowałem na FB1i...ale niestety okazały się za duże do mojego pomieszczenia i w końcu kupiłem GB1i. Naprawdę polecam posłuchać.


rollins

papkin

  • 30 / 5864
  • Użytkownik
02-04-2009, 22:14
Adam Wysokiński
7 w 10 metrach to może być pomyłka. Ja akurat w 10 metrach korzystam z 6 i uwazam, ze są za duże. Myślę, ze 3 by wystarczyły.
Adamo
A to połączenie Cd Naima i wzmak Sudgena może być ciekawe. Jeszcze nie słuchałem.
Wożenie gratów do W-wy to naprawde kłopot. W tym policyjnym państwie dotarcie teraz do Warszawy ode mnie w 6 godzin staje się praktycznie niemożliwe.

Adamo D

  • 194 / 5828
  • Aktywny użytkownik
02-04-2009, 22:24
papkin- słuchanie w salonie to nie to samo - niestety nie posiadam sugdena już - teraz jest ATC - takto bym ci pożyczył - może zadzwoń do dystrybutora i coś może się uda pożyczyć za kaucją?

papkin

  • 30 / 5864
  • Użytkownik
02-04-2009, 23:00
A kto jest dystrybutorem?

Adamo D

  • 194 / 5828
  • Aktywny użytkownik
02-04-2009, 23:44
szemis