Audiohobby.pl

Synergiczne zestawienia DAC+AMP+słuchawki za rozsądną cenę

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
06-02-2020, 09:55
Jednak teraz chińskie DACzki za 1,5 do 2 kzł to grają jak hi-end ze świata zachodniej socjaldemokracji za 10 koła i więcej

Pomysl sobie teraz jak musza grac te chinskie DACzki za 10k i wiecej ;'))

Tytus1988

  • 148 / 1690
  • Aktywny użytkownik
06-02-2020, 10:58
@pastwa: jest to zapewne dla Niego poziom minimum DCSa Vivaldi ;)) Są też znacznie droższe produkty od wspomnianych. W takiej cenie wolałbym coś z używek cenionych marek, np. DCS, bo wyjdzie taniej... i lepiej. Widać, że Firestarter nie jest już na bieżąco z ofertami z Chin ;)

#Aliexpress 17 939,50 zł + VAT i cło | Mała kropka A1 6SH7 wzmacniacz lampowy ES9038PRO DSD512 DAC wzmacniacz dekodowania wzmacniacz słuchawkowy
https://a.aliexpress.com/_UE9Uy

Max

  • 2204 / 5362
  • Ekspert
06-02-2020, 11:45
@pastwa: jest to zapewne dla Niego poziom minimum DCSa Vivaldi ;)) Są też znacznie droższe produkty od wspomnianych. W takiej cenie wolałbym coś z używek cenionych marek, np. DCS, bo wyjdzie taniej... i lepiej.

Właśnie zamieniłem topową integrę znanej polskiej manufaktury, na chinczyka z podobnej półki cenowej. Ja nie jestem z tych, którzy doszukują się różnic "na granicy percepcji", po prostu chiniol złoił tyłek naszemu, więc bez żalu i chwili wahania dokonałem roszady. Wygląd, budowa, funkcjonalność i jakość soniczna na wysokim poziomie. Jest szansa, że zostanie na b. długo. Mam w doopie, że nie nazywa się "DCS", bo zostało mi w kieszeniu sporo hajsu (nawet gdyby porównywać z używkami, których kupno to często loteria).

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
06-02-2020, 11:52
Max, nie wytlumaczysz sie tutaj z tego zakupu chinskim znaczkiem, no chyba, ze wysluplales nie wiecej niz 2000PLN na tego wzmaka ;')

Max

  • 2204 / 5362
  • Ekspert
06-02-2020, 11:53
Od kilku lat mam też na stanie Little Dota mk VI+. I w tym przypadku trzeba by pewnie wysupłać nieprzyzwoite pieniążki, żeby dostać coś dcs-o podobnego, grającego na tym samym poziomie.

Ale, tu akurat polski produkt zrobił różnicę. Pewien rodzimy zawodnik sprał kropkę na kwaśne jabłko, więc chiniol właśnie zmienia właściciela :)

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
06-02-2020, 11:54
Ale, tu akurat polski produkt zrobił różnicę. Pewien rodzimy zawodnik sprał kropkę na kwaśne jabłko, więc chiniol właśnie zmienia właściciela :)

Ten polski produkt i u mnie wnet stanie na stoliku, zazdrosc muzyczna nie pozwala zostac w tyle ;')

Max

  • 2204 / 5362
  • Ekspert
06-02-2020, 11:58
Max, nie wytlumaczysz sie tutaj z tego zakupu chinskim znaczkiem, no chyba, ze wysluplales nie wiecej niz 2000PLN na tego wzmaka ;')

Dokładnie tyle zapłaciłem ! (jeśli nie liczyć samego SOLa III, dodanego w rozliczeniu) ;-))

Max

  • 2204 / 5362
  • Ekspert
06-02-2020, 12:02
Ale, tu akurat polski produkt zrobił różnicę. Pewien rodzimy zawodnik sprał kropkę na kwaśne jabłko, więc chiniol właśnie zmienia właściciela :)

Ten polski produkt i u mnie wnet stanie na stoliku, zazdrosc muzyczna nie pozwala zostac w tyle ;')

teaser....
Niech myślą i zgadują ;-))
choć to pewnie niezbyt trudny rebus ;)

nsk

  • 549 / 4835
  • Ekspert
06-02-2020, 12:08
To coś chyba nie bardzo ta integra topowa była ;). Do mnie chi-fi kompletnie nie przemawia. Piszcie konkrety, a nie jakimiś szyframi.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
06-02-2020, 13:10
Niech myślą i zgadują ;-))
choć to pewnie niezbyt trudny rebus ;)
Widziałem widziałem, bardzo fajny tylko DUŻY.  Będę chciał sam zobaczyć co to potrafi. Może za 2 - 3 miesiące jak się odkuję a między czasie zbuduje się mała wersja, to zobaczę w czym rzecz. A jakie Ty masz fajne Fostexy Max, takie... niebieskie ;) Na razie leczę portfel.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
06-02-2020, 13:11
bardzo fajny tylko DUŻY.
Za szeroki przede wszystkim.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Firestarter

  • Gość
06-02-2020, 13:48
Porównywał któryś z Kolegów zwykłe PRO do DT880 Black Chrome Limited Edition?

Mam obie pary. Chrome Edition mają naturalną górę, tj. lekko cichszą od Pro, to samo dotyczy dołu, reasumując Chrome idą pięknym środkiem, a Pro mają nieco bardziej podkreślone skraje, co nie znaczy, że jest to ch. V, nic z tych rzeczy, raczej płasko, a Chrome to coś a la K701 z minimalnie większą dawką kolorku, góry i basu w porównaniu do AKG.



Dzięki serdeczne, miałem przez lata AKG K701, to mniej więcej czuję o co chodzi. Czyli przypuszczam, że Chrome lepiej słuchać troszkę głośniej niż PRO, żeby mieć satysfakcję?

Dokładnie.

Firestarter

  • Gość
06-02-2020, 13:58
Jednak teraz chińskie DACzki za 1,5 do 2 kzł to grają jak hi-end ze świata zachodniej socjaldemokracji za 10 koła i więcej

Pomysl sobie teraz jak musza grac te chinskie DACzki za 10k i wiecej ;'))

Teza, że im drożej tym lepiej jest dobra dla przedszkolaków.

Cały rynek premium, powtarzam CAŁY, nie tylko audio, to jest ciulanie sygneciarzy, innymi słowy - jest jakiś tam produkt, zazwyczaj niezłej jakości, którego główną cechą jest cena. Proporcja price/quality jest katastrofalna w każdym przypadku. Reasumując produkty premium to po prostu dobra konsumpcyjne z marżą kilkaset do kilka tysięcy procent w odróżnieniu od dóbr masowych.

Zrób sobie ślepy test Accu za 100 koła vs np. Topping D70, jeśli wygrasz, daję Ci tysiaka, jeśli przegrasz, mi wystarczy satysfakcja.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
06-02-2020, 14:20
Teza, że im drożej tym lepiej jest dobra dla przedszkolaków.

Moim zdaniem teza, ze im taniej tym lepsza jakosc wykonania i dzwieku jest typowym psychologicznym wytlumaczeniem w sytuacji kiedy na pewne rzeczy nie mozemy sobie pozwolic finansowo, to wszystko, banal zyciowy.

Co do testow, zatrzymaj lepiej tego tysiaka, doloz troche i kup sobie jakies fajne klocki/sluchawki, a dostaniesz ode mnie fajny kabelek na zachete ;)

Firestarter

  • Gość
06-02-2020, 14:26
@ Pastwa

Nie rozumiem Twojego argumentu. Nie twierdzę, że im taniej tym lepiej. Sprzęt studyjny to najwierniejszy sprzęt jaki istnieje, bo tam nie ma miejsca na czynniki prestiżowo-lifestylowe, to ma grać najlepiej za daną kasę, co wcale nie znaczy, że jest tanio.

Natomiast jeśli ja mam jakieś kompleksy, nie mam kasy, czy podobne głupoty, nie ma problemu, udowadniasz, że się mylę w ślepym teście i wychodzę na prostaka z problemami, który ziemniaki z Biedronki popija piwem VIP jak postulował baron Munchausen audiofilizmu - sam Piotr Uszatek.