Audiohobby.pl

Synergiczne zestawienia DAC+AMP+słuchawki za rozsądną cenę

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
05-02-2020, 17:10
Jeśli chodzi o Aune S7Pro to po XLR on dopiero gra, na RCA masz +/-70% możliwości. Najbardziej spektakularna jest przestrzeń, na szerokość niszczy on wszystkie inne znane mi ampy słuchawkowe. Poza tym jest przezroczysty, bez wkładu własnego pokazuje cechy źródła. Jeśli ktoś liczy na wzmocnienie basu, to nie ten adres. iFi iCan słodzi i ma więcej basu, jednak stereofonia w nim nie istnieje w porównaniu z Aune. Black Pearl natomiast jest jak Aune przezroczysty, jednak basu jest więcej, a efekty stereo raczej w głąb. Wszystkie 3 ampy to podobna liga, jednak w tej zabawie kluczem jest zawsze SYNERGIA. Słyszałem taniutkie zestawienia z taką synergią, że żaden stratosferyczny hi-end w sensie cyferkowym nie miał do tego podejścia.
Dzięki, właśnie na to liczyłem :-)

Firestarter

  • Gość
05-02-2020, 18:45
Porównywał któryś z Kolegów zwykłe PRO do DT880 Black Chrome Limited Edition?

Mam obie pary. Chrome Edition mają naturalną górę, tj. lekko cichszą od Pro, to samo dotyczy dołu, reasumując Chrome idą pięknym środkiem, a Pro mają nieco bardziej podkreślone skraje, co nie znaczy, że jest to ch. V, nic z tych rzeczy, raczej płasko, a Chrome to coś a la K701 z minimalnie większą dawką kolorku, góry i basu w porównaniu do AKG.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
05-02-2020, 19:26
DAC pokładowy z SQBT (AKM) z zasilaczem Tomanka -> Sound Project Model 1 wymiennie z Black Pearl od Earstream (obydwa wzmacniacze w wersji akumulatorowej bo okazuje się że ma to kolosalny wpływ na organikę brzmienia) -> modowane (rozszczelnione) DT150

Ciężko o równie muzykalne i energetyczne brzmienie poniżej 5K PLN. 5 lat szukałem alternatyw i dupa.

Tylko nervosa pcha do zmian

To jest taki zestaw że nieważne z jakich odsłuchów wracam to dopiero wydanie 20K PLN da wyraźny przyrost jakości a nie tylko inność
« Ostatnia zmiana: 05-02-2020, 19:31 wysłana przez Synthax »

gruesome

  • 778 / 5803
  • Ekspert
05-02-2020, 19:50
Dt 880  wymagaja klasowego wzmacniacza i zrodla

Ok, tylko chyba przeczysz swojej poprzedniej wypowiedzi, bo zestaw z DT880 za 6kzł będzie jednak dużo lepszy od zestawu z DT880 za 1.5kzł? Czyli jest sens przechodzić z segmentu budżetowego do "średniego"? Czy jednak 5kzł to za mało do DT880 aby grały dobrze?

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
05-02-2020, 20:09
Moim zdaniem DT880 to jedne z tych słuchawek, przy których trzeba się trochę nagimnastykować, albo trafić im ze wzmacniaczem. Inaczej zostanie nam do posłuchania kilka płyt na krzyż i będą to raczej audiofilskie samplery. Łatwiejsze są już DT990 ED.

gruesome

  • 778 / 5803
  • Ekspert
05-02-2020, 20:21
Ja DT880 większość czasu słuchałem w budżetowym torze z wtyczką bs2b http://bs2b.sourceforge.net/download.html (przyciemnienie brzmienia + crossfeed). W tej postaci dało się słuchać wszystkiego z przyjemnością.

Kolejny level w poprawiaczach DSP to Sonarworks True-Fi. Z nim stają się zupełnie innymi słuchawkami z ciepłym dźwiękiem i dużym basem - rewelacja.

Oba DSP są łagodne w tym sensie, że nie degradują/udziwniają dźwięk jak np. DTS. Sonarworks to głównie wyrównanie charakterystyki na podstawie pomiarów, które sami robią. Polecam do DT880 zdecydowanie.

Jak zupgradowałem tor to odpuściłem DSP, aby powrócić do czystości audiofilskiej :).

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
05-02-2020, 20:46
Ok, tylko chyba przeczysz swojej poprzedniej wypowiedzi, bo zestaw z DT880 za 6kzł będzie jednak dużo lepszy od zestawu z DT880 za 1.5kzł? Czyli jest sens przechodzić z segmentu budżetowego do "średniego"? Czy jednak 5kzł to za mało do DT880 aby grały dobrze?

Nie widze tu sprzecznosci, dalej uwazam ze jak ktos sie pcha w DT880 przy budzecie 1500PLN to robi duzy blad, a wydajac kolejne 4.5kPLN poprawi byc moze ich granie ale nie bedzie ta poprawa warta wlozonej kasy. Od obu zestawow z dt880 (ten tani i ten sredniawy, jesli mozna tak je nazwac) wole KPP plus jakis tani DAP, dzwiek moze bedzie technicznie slabszy ale jednoczesnie da skonczony i przyjemniejszy efekt, nie pojawi sie jeden aspekt wybitny ktory tylko podkresli ulomnosc pozostalych. Do tego nie wzbudzi u nas rozczarowania wynikajacego z wylozenia jakby nie bylo, konkretnej kasy i otrzymania brzmienia ktore dalej wola i to glosno o poprawe. Ja przynajmniej tak to odbieram.

Za 4-6kPLN, jedynym wyjatkiem od tej reguly jest wlasnie jakis przenosny DAP i latwe w napedzeniu sluchawki, w stacjonarke bym sie nie pchal, no chyba, ze jakies wybitne DIY ale tu wybor mocno zawezony wiec to zadna podpowiedz.

Firestarter

  • Gość
05-02-2020, 20:50
@ Pastwa

Chrome Edition są łagodne na górze, więc w nietrafionym torze da się słuchać, ale oczywiście szału nie ma. Zgadzam się co do tego, że DT880 potrzebują ampa pod siebie i wtedy grają fenomenalnie. To jedne z lepszych dynamików ever.

Tytus1988

  • 148 / 1690
  • Aktywny użytkownik
05-02-2020, 21:01
Synergiczne połączenie to Nighthawki i TEAC HA-P90SD podłączony może być jako DAP. Przyjemne, odprężające granie z odrobiną ciepła na stocku lub z podkreśloną górą na srebrze od Lavricables.

Dobrym połączeniem może być także wzmacniacz Majkela (nawiązujący do Trilogy) ze słuchawkami Grado, np. GS1000 i DACiem Chorda lub odpowiednim odtwarzaczem.

Firestarter: widzę, że poczyniłeś spore zakupy słuchawkowe dwie pary Beyerdynamiców, AKG K701... ;)

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
05-02-2020, 21:02
Ja mam DT880 model 2003 z plaskimi muszlami, gora nie ma zadnego stepienia, idzie w kosmosy (ale jest super aksamitna), mega precyzja, same z siebie daja dosc jasne granie, pokazuja doslownie wszystko, jak gdzies sie element toru wyklada to slychac momentalnie, z wieloma komercyjnymi wzmakami za 2-3kPLN nie pokazuja doslownie zadnego basu, a przestrzen siada, gora tnie. Skaluja sie niewiarygodnie, w zasadzie to do niedawna nie znalem ich pelnego potencjalu (byc moze dalej nie znam), ale potrafia zrobic piorunujace wrazenie, moglyby smialo kosztowac 5-7kPLN, wowczas byc moze kupujacy parowali by je odpowiednio i nie przezywali rozczarowan z 'budzetowymi' klockami.

Tytus1988

  • 148 / 1690
  • Aktywny użytkownik
05-02-2020, 23:28
Proponuję użyteczny wątek, który naprawdę wnosi coś wartościowego do forum, a nie tylko: kupiłem słuchawki za 15 koła w ślepo i patrzcie jaki jestem fajny i głaskanie się po fajkach :) Nowym userom nic to nie daje, serio Panowie.

Przepraszam, że kupiłemD8k, ale naprawdę uwielbiam ich brzmienie, porównywałem z innymi i naprawdę brzmiały dla mnie najlepiej w moim torze z lampą. Mogę o nich nie wspominać, jeśli wolisz. Jednak gdybyś chciał posłuchać, jesteś z Poznania lub okolic, to serdecznie zapraszam w moje skromne progi.

Firestarter

  • Gość
05-02-2020, 23:57
Proponuję użyteczny wątek, który naprawdę wnosi coś wartościowego do forum, a nie tylko: kupiłem słuchawki za 15 koła w ślepo i patrzcie jaki jestem fajny i głaskanie się po fajkach :) Nowym userom nic to nie daje, serio Panowie.

Przepraszam, że kupiłemD8k, ale naprawdę uwielbiam ich brzmienie, porównywałem z innymi i naprawdę brzmiały dla mnie najlepiej w moim torze z lampą. Mogę o nich nie wspominać, jeśli wolisz. Jednak gdybyś chciał posłuchać, jesteś z Poznania lub okolic, to serdecznie zapraszam w moje skromne progi.

Jeśli jesteś zadowolony, to brawo Ty! Ale jestem przekonany, że podobnej klasy dźwięk można mieć za ułamek tej sumy, tyle.

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
06-02-2020, 00:09
Jest to możliwe ale ja bym się jednak we wróżkę nie bawił. Ile czasu zajmie Ci szukanie takiego zestawu? Jeżeli zajmie to więcej czasu niż czas potrzebny na zarobienie na droższy zestaw to nie jest to ekonomicznie i logicznie uzasadnione.

Firestarter

  • Gość
06-02-2020, 00:40
Jest to możliwe ale ja bym się jednak we wróżkę nie bawił. Ile czasu zajmie Ci szukanie takiego zestawu? Jeżeli zajmie to więcej czasu niż czas potrzebny na zarobienie na droższy zestaw to nie jest to ekonomicznie i logicznie uzasadnione.

Zgadzam się. Jednak teraz chińskie DACzki za 1,5 do 2 kzł to grają jak hi-end ze świata zachodniej socjaldemokracji za 10 koła i więcej (dopisz dobie ulubioną liczbę zer), więc ze źródłem problemu nie ma. Gorzej jest natomiast z trafieniem w synergię, co w hi-endzie wcale nie jest znacząco prostsze.

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
06-02-2020, 09:51
Porównywał któryś z Kolegów zwykłe PRO do DT880 Black Chrome Limited Edition?

Mam obie pary. Chrome Edition mają naturalną górę, tj. lekko cichszą od Pro, to samo dotyczy dołu, reasumując Chrome idą pięknym środkiem, a Pro mają nieco bardziej podkreślone skraje, co nie znaczy, że jest to ch. V, nic z tych rzeczy, raczej płasko, a Chrome to coś a la K701 z minimalnie większą dawką kolorku, góry i basu w porównaniu do AKG.

Dzięki serdeczne, miałem przez lata AKG K701, to mniej więcej czuję o co chodzi. Czyli przypuszczam, że Chrome lepiej słuchać troszkę głośniej niż PRO, żeby mieć satysfakcję?