Audiohobby.pl

Kenwood KX-4520

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
13-04-2022, 11:31
  Musiałem dziurkę na kabel wywiercić :)   Bo dranie już na płytce nie zrobili.
   A tak poza tym to będzie jeszcze ciąg dalszy i to nie chodzi o regulację 4520 :)
KX-5010  obraził się, pewnie usłyszał jak chwalę kolegę hahahaahah
 Po przemeblowaniach w szafce chyba mu coś stało się z gniazdami wyjściowymi  bo coś lewy kanał kijowo gra.
  Na słuchawkach jest OK to mniemam że właśnie tam.  Kable już sprawdziłem i są OK.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
13-04-2022, 11:32
Gratulacje za prostą i skuteczną modyfikację napięcia. Jeszcze jeden plus dla Kenwooda !

Wojtku,
czy jest możliwość regulacji 315Hz 0dB na taśmie 250 nWb/m magnetofonu który wymaga strumienia 160 nWb/m ?
Wiem że już było na ten temat, ale zaginęły mi moje notatki sprzed lat ?
W serwisówce od KX-7030 i innych "Kenów" jest podana różnica dla każdej wartości (nWb/m). Różnice są podane w dB. Więc niema problemu ;-)
Tutaj pisałem o tym : http://audiohobby.pl/index.php?topic=14022
« Ostatnia zmiana: 13-04-2022, 11:49 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
13-04-2022, 19:40
A po to że 220 to nie 230V  na ten przykład.   230 podane na pierwotne uzwojenie wyliczone na 220  spowoduje wyższe niż zakładane napięcie na wtórnym.  I o ile jakoś tam działa :)  to po co męczyć np. stabilizatory które w ciepło nadmiar będą walić.
  Co już tutaj zauważył Jan61 
Fakt że nic nie wybuchło - ale kondensator jeden od filtrowania na 25V  już pracuje powyżej nominału bo dostaje aktualnie 26-27 V.
Mój miernik nie może się zdecydować hehehehe
  Na styk wyliczony jak widać.
(ale to wiesz przecież Hammerze i nie wiem po co się produkuję)

A wracając do bebechów 4520
   Bingo!
Moje przypuszczenie było słuszne.   I wprawdzie trafo nie jest na 220-240    tylko 220-230V   to wolny pin jest własnie tym od 230V w sieci


Zalazłem też drania w necie:
https://www.etus-landgraf.com/teile-shop/hersteller/kenwood/results,7601-7650?tmpl=component

  No to łyka kawy- przelutuję druty i zobaczę czy trochę wystudzi radiatory

ale ja pisalem o czym innym, o regulacjach a nie o napięciu....zasilania.

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
13-04-2022, 20:02

Aaa,  OK :)    Ale  ja wcześniej napisałem że zwolnię Kena o 10-12 Hz.  Podłączę do kompa i ewentualnie zrobię co trzeba :)
    Uwierz mi, leń jestem- palcem nie kiwnę jeżeli będzie OK -  bez kręcenia.

Swoją drogą, skoro 5010 walnął focha to popatrzyłem na jego trafo.   Nie ma co robić  bo trafo jest w wersji   amerykańsko-angielskiej i można co najwyżej przestawić na 110V.  Teraz jest na 240 V oczywiście  i innej możliwości nie ma.
   Poza tym to nie Ken focha strzelił tylko wzmacniacz jak się okazało.   Jeszcze nie wiem dlaczego ale nie podoba mu się gdy praktycznie wszystkie gniazda wejściowe są zajęte.   
 

----------------------------------
Gratulacje za prostą i skuteczną modyfikację napięcia. Jeszcze jeden plus dla Kenwooda !

Wojtku,
czy jest możliwość regulacji 315Hz 0dB na taśmie 250 nWb/m magnetofonu który wymaga strumienia 160 nWb/m ?
Wiem że już było na ten temat, ale zaginęły mi moje notatki sprzed lat ?

Wprawdzie Wojtek już odpowiedział ale walnąłem obrazka z serwisówki:

Jan61

  • 206 / 3754
  • Aktywny użytkownik
14-04-2022, 13:34
Bardzo dziękuję.
Janusz

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
22-01-2023, 19:48
Ponieważ zainwestowałem nieco w sprzęt pomiarowy to tak >czepiam się <   wszystkiego hahahaha    i sobie mierzę.
   Ponieważ w sumie na samym początku zauważyłem że ten Ken jest świetnym nagrywaczem (odtwarzaczem również)  to dzisiaj zrobiłem sobie taki niby frequncy response test.
  Ken nie uwiązany w żaden system- wzięty z półki -  mój zdechły generator który ma tylko dobrego sinusa podłączony na wejście-
Na wyjście oscyloskop i do boju.
Pierwsze zdjęcie test sygnału >   Source
 Reszta to >  Tape
Następne w kolejności  2kHz----    zauważyłem że idzie mu nieźle na 2k no to sru 20 kHz  >poziom ciutek dygnął  w dół od zera ustawionego na wyświetlaczu
Ostatnie to 22kHz   poziom zjechał o 10 db
   no ale w sumie dalej sinusa widać :)
Kurna- wiedziałem że jest dobry ale tego się nie spodziewałem
   A taśma jaka?   Ktoś zapyta
Zwykła Maxell UR



Jedyne czego się czepiam to na 20kHz  lewy kanał trochę >przesunął się w stosunku do prawego.  Na 22k wszystko znowu równo
« Ostatnia zmiana: 22-01-2023, 19:51 wysłana przez pień »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
22-01-2023, 22:08
22kHz -10dB dla zwykłego żelaza, aż nie do wiary... ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
22-01-2023, 23:05
Może coś się zepsuło?
Hehehehe
   Ale zauważyć trzeba że ten sinus to się taki trójkątny jakby zrobił :)
   Poza tym to chyba nie jest szczyt jego możliwości-  więcyj kHz  nie dało rady bo mój generator na  tym się kończy-  więcej nie ma bo nie trzeba-   bo to niby audio-generator-   audiofilski znaczy.
  No i jeszcze jaką metal taśmę można kiedy wypróbować.   Ale to jak kupię nowy generator i będzie wincyj kHz.
   I prostokąt bym mu zapodał zobaczyć co zrobi-  ale to byłoby chyba już znęcanie się nad magnetem :(

(oczywiście nie muszę dodawać że ja już tego nie słyszałem- u mnie odcięcie w okolicy 17 kilo jest.   Doktór powiedział że to i tak powyżej średniej wogóle-  nie licząc tych co mają po 20 lat  a bym bardziej takich wapniaków jak ja)

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
23-01-2023, 11:04
Roberto po przemyśleniach dotyczących tego wyniku... doszedłem do wniosku że jest to mało prawdopodobne.
Takie parametry techniczne to mają szpulaki... a nie pierwszy lepszy 3 głowicowy magnetofon,  musisz zweryfikiwać to napięciowo na mierniku. Ale tutaj bedzie potrzebny miernik które mierzy napięcia przemienne ale w paśmie powyżej 20kHz... dlatego o tym wspominałem przy wyborze miernika do zastosowań audio. Bo robilem takie pomiary za każdym razem przy kazdym magnetofonie podczas kalibracji. I zawsze pomiary były przeciętne (normalne) a Twój jest jakby z innej bajki... :-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
23-01-2023, 12:47
No pewno że tak-  to przekracza możliwości zawarte w instrukcji tegoż magnetofonu i wynik z kosmosu wyszedł.
Gdyby tam na końcu był Tadek TD 20 to by uszło :)  A już na pewno dla taśmy żelazowej cóś nie za bardzo.   Tak- sprawdzę na mierniku jeszcze tylko nie jestem teraz pewien czy mój miernik sięga tak wysoko.   Ufff-  znowu instrukcję ttrzeba wygrzebać.
 (swoją drogą Tadka też przetrzepię kiedyś na tej zajebistej taśmie od ciebie :)   

A może faktycznie coś zepsute Heheheheh-  albo taśmę skaszanili w fabryce i jakaś taka seria poza parametrami im wyszła-  jak jaka Maxima czy cóś.

Baele

  • 753 / 5115
  • Ekspert
06-05-2023, 22:30
Witam Szanownych Kolegów :) Czy ktoś posiada może do odstąpienia kompletny front panel do KX-4520?