Audiohobby.pl

Kenwood KX-7030

Hammer

  • 4685 / 2290
  • Ekspert
19-04-2023, 11:33
Może jednak generator prądu podkładu, może też i jakiś przełacznik elektroniczny.

JaKub92

  • 1822 / 5477
  • Ekspert
09-05-2023, 17:51
Myślę, że warto by wymienić kondensatory elektrolityczne. Wiem, że mało prawdopodobne, żeby były przyczyną takiego uszkodzenia w obu kanałach, ale może... ?
Jakby kolega chciał, to w zasadzie mam kompletną płytę. Nie mam pewności, czy jest w pełni sprawna, ale mogę poratować.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

PiotrekD007

  • 16 / 390
  • Nowy użytkownik
13-05-2023, 20:27
Myślę, że warto by wymienić kondensatory elektrolityczne. Wiem, że mało prawdopodobne, żeby były przyczyną takiego uszkodzenia w obu kanałach, ale może... ?
Jakby kolega chciał, to w zasadzie mam kompletną płytę. Nie mam pewności, czy jest w pełni sprawna, ale mogę poratować.

Ile Jakubie byś oczekiwał za tą płytę?

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
13-05-2023, 23:17
Myślę, że warto by wymienić kondensatory elektrolityczne. Wiem, że mało prawdopodobne, żeby były przyczyną takiego uszkodzenia w obu kanałach, ale może... ?
Jakby kolega chciał, to w zasadzie mam kompletną płytę. Nie mam pewności, czy jest w pełni sprawna, ale mogę poratować.

Ile Jakubie byś oczekiwał za tą płytę?
Takie rzeczy proszę załatwiać na PW.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

SAnd

  • 48 / 353
  • Użytkownik
14-05-2023, 14:01
Rozpoznaje bez problemu każdy rodzaj taśmy, styki profilaktycznie wyczyściłem, potencjometr poziomu głośności zapisu. Użytkowniku AUDIOTONE widziałem twój kanał na YouTube pełen profesjonalizm czapki z głów.
Problem jest tylko podczas zapisu? Same odtwarzanie jest poprawnie realizowane? Można zawęzić obszar poszukuwań.
Co do mojego YT to dzięki, ale to nic specialnego. Takie tam ;-)

Tak problem występuje tylko podczas zapisu na źródle jest w porządku, gdy przełączę taśma „słychać jak dźwięk jest przesterowany, zniekształcony, gdy zmniejszę poziom zapisu poniżej 0 dB wraca do normy.
A czy aby czasem peerki od zapisu nie są skręcone na maxa? Obejrzałem video i jak dla mnie to magnetofon przesterowywuje kasetę. Sam to zauważyłeś że gdy zmniejszysz poziom zapisu - zgaduję że pokrętłem rec level - to zapis jest normalny. autokalibracja w tym decku to tylko bias, nie level.

PiotrekD007

  • 16 / 390
  • Nowy użytkownik
14-05-2023, 18:30
Rozpoznaje bez problemu każdy rodzaj taśmy, styki profilaktycznie wyczyściłem, potencjometr poziomu głośności zapisu. Użytkowniku AUDIOTONE widziałem twój kanał na YouTube pełen profesjonalizm czapki z głów.
Problem jest tylko podczas zapisu? Same odtwarzanie jest poprawnie realizowane? Można zawęzić obszar poszukuwań.
Co do mojego YT to dzięki, ale to nic specialnego. Takie tam ;-)

Tak problem występuje tylko podczas zapisu na źródle jest w porządku, gdy przełączę taśma „słychać jak dźwięk jest przesterowany, zniekształcony, gdy zmniejszę poziom zapisu poniżej 0 dB wraca do normy.
A czy aby czasem peerki od zapisu nie są skręcone na maxa? Obejrzałem video i jak dla mnie to magnetofon przesterowywuje kasetę. Sam to zauważyłeś że gdy zmniejszysz poziom zapisu - zgaduję że pokrętłem rec level - to zapis jest normalny. autokalibracja w tym decku to tylko bias, nie level.

Witam

Na samym początku sprawdzałem Rec level  też myślałem, że może przesterowuje, następnie PB level było podejrzenie źle ustawionego „kręconego”. Co do automatycznego ustawiania to już zdążyłem wyczytać, że kalibruje tylko prąd (BIAS).
« Ostatnia zmiana: 14-05-2023, 18:34 wysłana przez PiotrekD007 »

JaKub92

  • 1822 / 5477
  • Ekspert
15-05-2023, 15:07
A czy aby czasem peerki od zapisu nie są skręcone na maxa?

Gdyby tak było, to byłoby od razu widać po wskaźnikach. A tutaj poziom zapisu ma mniejszy niż źródło, a zniekształcenia są.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Woytzek

  • 45 / 2477
  • Użytkownik
19-11-2023, 10:40
Panowie przy wymianie paska zerwałem dwa przewody czarny i pomarańczowy gdzie je przylutować?

Wojciech7

  • 1494 / 1092
  • Ekspert
19-11-2023, 12:18
Jak źle  doradzę- to nowy magnetofon będę musiał kupić i wysłać-:(((

Woytzek

  • 45 / 2477
  • Użytkownik
19-11-2023, 13:01
Na to liczę😉
Nie mam gracji w tych moich próbach.
Ale nie chcę za wszystko płacić.
Może uda mi się to podlutować albo przynajmniej komuś wskazać co i jak.

RetroTape

  • 454 / 801
  • Zaawansowany użytkownik
19-11-2023, 13:20

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
19-11-2023, 13:33
Panowie przy wymianie paska zerwałem dwa przewody czarny i pomarańczowy gdzie je przylutować?
Na stronie 3 jest zdjecie. Trzeba tylko przejrzeć wątek...to nie problem.

zobacz tutaj: https://i.imgur.com/LQCNYf7l.jpg
Proszę wklejać zdjęcia, ponieważ strony tego typu są nieprzewidywane (spamu na tony).... Link nie działa, potrzebne zdjecie się nie otwiera.
« Ostatnia zmiana: 19-11-2023, 13:41 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

RetroTape

  • 454 / 801
  • Zaawansowany użytkownik
19-11-2023, 13:49
Cytat: AUDIOTONE
Proszę wklejać zdjęcia, ponieważ strony tego typu są nieprzewidywane (spamu na tony).... Link nie działa, potrzebne zdjęcie się nie otwiera.
Zawsze wolę podlinkować zdjęcie, które ktoś inny udostępnił, gdyż nie należy do mnie, ale można je zobaczyć w tym temacie na TH : https://www.tapeheads.net/threads/kenwood-kx-7030-counter-issue.93899/ gdyby zniknęło.

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
19-11-2023, 14:02
Cytat: AUDIOTONE
Proszę wklejać zdjęcia, ponieważ strony tego typu są nieprzewidywane (spamu na tony).... Link nie działa, potrzebne zdjęcie się nie otwiera.
Zawsze wolę podlinkować zdjęcie, które ktoś inny udostępnił, gdyż nie należy do mnie, ale można je zobaczyć w tym temacie na TH : https://www.tapeheads.net/threads/kenwood-kx-7030-counter-issue.93899/ gdyby zniknęło.
Tłumaczyłem już wiele razy... wklejać proszę zdjęcia to nie problem bo linki z czasem są nie aktywne. A zdjęcia które mamy tutaj załadowane u nas na forum będą zawsze gotowe do otwarcia. W przeciwnym wypadku mamy puste linki i nie ładujące się zdjęcia z różnych stron.
Żaden problem, trzeba tylko chcieć.
Zdjęcie pochodzi z internetu (Forum TH).
https://www.tapeheads.net/threads/kenwood-kx-7030-counter-issue.93899/
« Ostatnia zmiana: 19-11-2023, 14:38 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Woytzek

  • 45 / 2477
  • Użytkownik
19-11-2023, 14:23
To chyba to