Audiohobby.pl

Kasety Polskie

Radmar

  • 1138 / 5889
  • Ekspert
29-10-2022, 19:08
A czy Stilony są tak rzadko widziane?... Na Polskim rynku nie tak bardzo.

Z tego co pamięcią sięgam, to z pewnością rzadkością były wszelkie 120-tki, zarówno w czasach świetności, jak i teraz chyba też. Jakub, gratulacje, nie tylko zbiorów, ale też wiedzą jaką dysponujesz w temacie polskich kaset. Jesteś chyba jedyną wśród nas osobą, która zna tyle szczegółów różniących poszczególne serie i partie polskich kaset. Szacun.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

JaKub92

  • 1822 / 5472
  • Ekspert
04-11-2022, 01:40
Hehe dzięki, Marku, ale znaleźliby się lepsi ode mnie ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

m701

  • 355 / 2566
  • Zaawansowany użytkownik
08-11-2022, 21:54
Kasetki dzisiaj doszły, udało się wygrać na jednej z aukcji, kupione bo obudowa kasety identyczna jest z kasetami polskimi, jednak nazwa nic mi nie mówi, wyszukiwarka google też nie pomogła, spotkał się ktoś z nimi?, Renton C60, kasety białe identyczny wzór obudowy jak różowej Preisler, i tak jak tam, oznaczenia strony delikatnie pochylone, kasety w obudowie czarnej i brązowej to kropla w kroplę np. pokazana wcześniej brązowa Superton 90, tak że mam nadzieję że jednak wytwarzane na polskim rynku.
Mirek

JaKub92

  • 1822 / 5472
  • Ekspert
09-11-2022, 10:48
...obudowa kasety identyczna jest z kasetami polskimi...

To jest forma BASF'a, którą stosował Superton Wiskord. Wkładka też wyraźnie inspirowana BASF'em. Raczej nie są to polskie kasety - prędzej jakaś niemiecka budżetówka.
« Ostatnia zmiana: 09-11-2022, 10:50 wysłana przez JaKub92 »
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

m701

  • 355 / 2566
  • Zaawansowany użytkownik
13-11-2022, 12:30
...obudowa kasety identyczna jest z kasetami polskimi...

To jest forma BASF'a, którą stosował Superton Wiskord. Wkładka też wyraźnie inspirowana BASF'em. Raczej nie są to polskie kasety - prędzej jakaś niemiecka budżetówka.
Dzięki Jakubie za odpowiedź, pisałem do sprzedawcy czy wie coś na ich temat, i odpisał, że z tego co pamięta chyba były made in Germany, tak że niestety troszkę szkoda, bo myślałem że trafiłem na jakieś wydanie na nasz rynek. Przy okazji proszę modelatora o usunięcie zdjęć i wpisów dotyczących tych kaset by nie zaśmiecały.
Mirek

m701

  • 355 / 2566
  • Zaawansowany użytkownik
26-01-2023, 19:20
Na prośbę Jakuba pokazuję kasetkę Ferrum Maxi, pokazana z tej gorszej strony, ktoś zaklejał blokadę przed nagraniem, w drugim pudełku była inna kaseta. Mimo to cieszy mnie bo ani tej, ani niebieskiej maxi jeszcze nie miałem, ogólnie doszło parę kaset, dwie kolejne to Weltton w ciemniejszej kasecie (wcześniej pokazałem w jasnej), i Stansette dwie kasetki, z tym że niechciał bym znowu namieszać, nie wiem czy robione w chinach czy gdzie indziej, znalazłem jedynie że P.P.Z. Stansett Trade tak jak pisze na boku pudełka to " Przedsiębiorstwo Polonijno-Zagraniczne "Stansett-Trade" - Zielona Góra", dla ciekawości Weltton też jest Zielona Góra, możliwe że tak jak Tesco zamawiało sobie Acme w Chinach i ci tam tylko dali na okładce coś po polsku a całość klepali tam, tak jest i w tym przypadku, w każdym razie je pokazuję, to tak z ciekawości.
Mirek

JaKub92

  • 1822 / 5472
  • Ekspert
28-01-2023, 20:06
Super! :D Uwielbiam te Ferrum Maxi. Zielona trafiła Ci się nawet w czarnej obudowie, co jest rzadkością - też mam taką jedną, tyle że z białymi szpulkami.
A ta "stansette" fajnie wygląda z tym dużym oknem :) A jak sama taśma w niej?
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

m701

  • 355 / 2566
  • Zaawansowany użytkownik
29-01-2023, 13:57
Super! :D Uwielbiam te Ferrum Maxi. Zielona trafiła Ci się nawet w czarnej obudowie, co jest rzadkością - też mam taką jedną, tyle że z białymi szpulkami.
A ta "stansette" fajnie wygląda z tym dużym oknem :) A jak sama taśma w niej?
Porobiłem parę zdjęć, nie napiszę ci jak się na nią nagrywa itd, jedynie mogę pokazać jak wygląda, kolorem bardzo podobna do naszej Stilon Gorzów 90, na zdjęciu wyszło że ją żle zwija, ale po rozkręceniu okazało się że w taśmie jest kawałek białego plastiku, przewijałem ją do tego momentu bez skręcania, dla tego jest nierówna. No i tak jak powyżej pisałem, firma była zarejestrowana w Polsce, ale same kasety itd mogli sobie zamawiać na drugim końcu świata. Nietypowe ma rolki, może one coś pomogą, jakie kasety jeszcze je miały.
Mirek

m701

  • 355 / 2566
  • Zaawansowany użytkownik
29-01-2023, 20:06
A to może jeszcze Superton 60 w kolorku, sam nie wiem jaki to jest, na zdjęciu słabo widać oznaczenie strony.
Mirek

JaKub92

  • 1822 / 5472
  • Ekspert
30-01-2023, 16:03
Ja mam jednego Supertona w niebieskiej obudowie ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
30-01-2023, 19:07
Wrzucali chyba wszystko do tych wtryskarek... hahaha
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5472
  • Ekspert
17-02-2023, 20:57
Taki złoty strzał mi się ostatnio trafił :D Każdy kto mnie trochę zna wie, że mam totalnego zajoba na punkcie Stilonów, już szczególnie Ferrum Maxi. Do tego czasu od kilkunastu lat upolowałem jedynie 5 sztuk 60-tek w tej wersji, a tu proszę... Trafił się nagle cały karton nowych :D Z tego co udało się odczytać na etykiecie kartonu (tusz długopisu zdążył praktycznie całkiem wyblaknąć), cały ten karton pochodzi z 1990 roku, czyli już praktycznie końcówka produkcji. Są bardzo dobrze zachowane, wczoraj nagrałem sobie jedną na decku ZRK M 9010 i nagranie wypadło wzorowo :) Jak już pisałem wcześniej, "Ferrum Maxi" to już całkiem niezłe żelazo wbrew temu, co mówi się powszechnie o Stilonach. Do polskich decków są idealne, a i próby nagrywania na japońcach też nie rozczarowują (nawet bez użycia kalibracji!).
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4680 / 2286
  • Ekspert
17-02-2023, 21:05
Te akurat potwierdze że jeszcze się udaje nagrywać... kurde zazdroszcze kartona. majątek teraz....

JaKub92

  • 1822 / 5472
  • Ekspert
17-02-2023, 21:20
Majątek czy nie - sprzedawał nie będę ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
18-02-2023, 08:39
Jakubie gratuluję takich śliczności ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.