Audiohobby.pl

ProAc D Two

lancaster

  • Gość
06-09-2008, 20:53
Brytyjska firma ProAc....blebleble....pomińmy :)

PD2 to średniej wielkości monitor, z tego co ustaliłem jest następcą Responów 1....i musze przyznac ze pozytywnie mnie zaskoczył w wielu aspektach....w odniesieniu do kolumn ktore staly obok rzecz jasna.
Ten model jest średniej wielkosci monitorem podstawkowym uzbrojonym  w kopulkę vify DX oraz zapewne OEMowy 16cm glośnik z  wlókna szklanego  przyozdobiony zlotym stożkiem fazowym.
System testowy skladal sie z najnowszej elektroniki Musical Fidelity...ktora jak zasiegnąlem języka pomimo ze w klasie A nie należy do cieplusiej a raczej naturalnej....to zapremiowało.

Dźwięk....bylem zaskoczony. Serio. Otwarty z kopem, nieco podkręcona kolorystyka, ale to akurat wzbogaca niekiedy nudno brzmiacy system....gora rysowana dobitnie, ładne - bo tak trzeba je okreslić barwy, średnica
dosc szybka - co zdarza sie kolumnom sporadycznie, klarowna i pomimo tego plastyczna....nie jest to jednak plastyka znana z misiowatych klimatow kubusia puchatka póxna jesienią, ale naturalny oddech instrumentów dośc odważnie rysowanych na scenie....no własnie w kategoriach kolumn ktore staly obok(a byly to konstrukcje droższe)
scena jest swobodna.....hmmmm....gdyby nie to ze wiem ze mozna znacznie lepiej o prostu bym napisal ze super :)

w kazdym razie przestrzen jest realna a nie w sferze poboznych życzeń przyklejonych do paczki dźwieków.
Bas....bas....konturowy i rozwibrowany ....ale do czasu....końcowka nieco slabsza, choć nie nazwlabym jej jeszcze poluzowaną...po prostu mamy ladny kontur i nagle przy nizszym zejsciu skrzynka dopowiada resztę bajki :)
To i tak zapewniam Was znacznie lepiej od tego co zwykle mozna uslyszec za podobne a nawet sporo większe pieniadze.
No i limitacja.
Kolumny jak to monitory nie sa przeznaczone do wielgaśnch pomieszczeń, komnata w której ich sluchalem miała moze ze 25m2....coś nie tak ? Ano.
Przy wyższych poziomach głośnosci woofer dostawał sztucznej inteligencji i pocharkiwał. Dodam ze poziomy glosnoci nie byly ekstremalne a efekt pojawiał sie przy np. wejsciach basu.
Trzeba miec to na uwadze, myślę ze w pomieszczeniu 15-18m2 bedzie mozna już niexle dac czadu a monitory odplaca świetną czytelnością i naturalnością - dobrze ze ProAc przypomnia sobie o swojej maxymie: Perfectly Natural....w kaxdym razie w dobrym kierunku ;)





'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.'

  • Gość
19-09-2008, 12:54
Czy odsłuch dotyczył jedynie D2, czy były jeszcze jakieś inne kolumny ? Chodzi mi o dodanie "tła" do opinii.

lancaster

  • Gość
19-09-2008, 13:49
D38, oraz nowe Mission w cenie podobnej do ProAc....ładnie wykonane - tyle mogę o nich napisac :)

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

  • Gość
29-09-2008, 12:07
>> lancaster, 2008-09-19 13:49:11
D38, oraz nowe Mission .... ładnie wykonane - tyle mogę o nich napisac :)

OK! z "tłem" nie wyszło.
A czy mógłbyś "scalić" swoje wrażenia z pierwszego wpisu i zdefiniować D2 w sposób bardziej ogólny ? Jestem ciekaw, czy są to monitory ukierunkowane na odtwarzanie jakiegoś rodzaju muzyki, czy mają jakieś muzyczne (gatunkowe) fobie ?  Czy też grają dobrze wszystko "jak leci" ?

lancaster

  • Gość
29-09-2008, 12:21
Graja dobrze wszystko jak leci, nie zauwazylem jakichś specjalnych problemw z jakimkolwiek rodzajem muzyki...tyle ze metalu nie posuchasz za glośno - opisane wyżej.
...w sumie metalu to chyba słucha sie gośno...więc nie grają pewnie dla fana metalu wszystkiego jak leci dobrze....a wrecz moze ta pewna niemoc osiagania wysokich poziomw glośności(w zakresie basu) wykluczać ten model. Dla fana Jazzu, Bluesa, klasyki, czy nawet pop to nie prblem.
Pryzpominam ze mowimy o monitorze nie o podlogówce :)

...swoja drogą wole pisac recki na goraco, bo nie obcujac z danym urzadzeniem na biezaco cieżko odpowiada sie poxniej na pytania związane z detalami na które nie zwrociło sie specjalnej uwagi.
W kazdym razie w komplecie z nowym CD i wzmacniaczem MF dźwiek jak na tego typu konstrukcję bardzo mi sie podobał.....stąd recka :)
 



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

  • Gość
30-09-2008, 14:32
dzięki

AdamWysokinski

  • 358 / 5853
  • Zaawansowany użytkownik
08-10-2008, 20:37
>> lancaster, 2008-09-19 13:49:11
>> D38, oraz nowe Mission w cenie podobnej do ProAc....ładnie wykonane - tyle mogę o nich napisac :)

A jakie są Twoje wrażenia z odsłuchów D38?


__________
I am weasel!
Pozdrawiam,
Adam

lancaster

  • Gość
08-10-2008, 20:57
Wole charakter prezentacji jai oferują D2. Nie podjąlbym się oceny D38

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'