Audiohobby.pl

Nakamichi BX-300E

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
19-04-2021, 23:34
Nie przyznawaj się. łyknęli to bez mrugnięcia zostaw jak jest, i tak tylko patrzyli się i pożerali wzrokiem....
Mógłbym zostawić, ale nagram ponownie ;(
Bo teraz jak słucham to co mam na kanale na YT na słuchawkach to jest faktycznie kicha.... nie pamiętam od kiedy zacząłem używać ten kabel... ale już właśnie zamieniłem kolory wtyczek i już się nie pomylę ;)
Tyle że jakieś 10-15 filmów do nagrania hahahaha.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4984
  • Ekspert
20-04-2021, 10:37
ech spokojnie..
tak bywa  ..
ja nawet sie nie smialem..ale zaraz poszedlem sprawdzic  moje lacza    he he he he eh eh ehe he
a zycie leci dalej

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
20-04-2021, 20:49
Dziś drugie podejście do Video i jest :)

1.


2.


Sprawdziłem także zapis na materiale muzycznym i jest tak jak ma być. Czyli "trzy-setka" ląduje z resztą padalców w szafie ;) Oczywiście nie na zawsze, co jakiś czas wyciągnę i odpalę.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
20-04-2021, 20:57
eee słychać jakieś ciche cykanie w lewym kanale w tle ...

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
20-04-2021, 21:12
eee słychać jakieś ciche cykanie w lewym kanale w tle ...
Ja tam nic nie słyszę. W żadnym utworze.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

PhantomLord

  • 420 / 2270
  • Zaawansowany użytkownik
20-04-2021, 21:14
Ja również nie słyszę tego cykania ;-). Hammer zgrywasz się, czy serio coś słyszysz :-D?
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

MAG

  • 2393 / 5879
  • Ekspert
20-04-2021, 21:37
Nagrywam zawsze z magnetofonu na aparat poprzez kabel 2xRCA>> mini Jack Stereo. A podgląd mam ze słuchawek z magnetofonu, dlatego nie wychwyciłem zamienienia... kanałów. W YT sprawdzałem tylko poziomy i jakość i było ok.  A już raz tak miałem identycznie zamianę kanałów ale to kabel był wadliwy. Ale to tylko było jedno video a teraz jest ich sporo...
I teraz kuźwa to samo... wtyki RCA są błędnie oznaczone.

Wojtku każdemu się może zdarzyć, ja też tak nagrywam zresztą pytałeś mnie kiedyś jak nagrywam i widzę że teraz też tak nagrywasz.
Niektórym wydaje się że łatwo cokolwiek nagrać no nie łatwo bo jest sporo rzeczy o których trzeba ciągle myśleć.

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
20-04-2021, 21:56
Nagrywam zawsze z magnetofonu na aparat poprzez kabel 2xRCA>> mini Jack Stereo. A podgląd mam ze słuchawek z magnetofonu, dlatego nie wychwyciłem zamienienia... kanałów. W YT sprawdzałem tylko poziomy i jakość i było ok.  A już raz tak miałem identycznie zamianę kanałów ale to kabel był wadliwy. Ale to tylko było jedno video a teraz jest ich sporo...
I teraz kuźwa to samo... wtyki RCA są błędnie oznaczone.

Wojtku każdemu się może zdarzyć, ja też tak nagrywam zresztą pytałeś mnie kiedyś jak nagrywam i widzę że teraz też tak nagrywasz.
Niektórym wydaje się że łatwo cokolwiek nagrać no nie łatwo bo jest sporo rzeczy o których trzeba ciągle myśleć.


Marku ten przewód mnie mocno zirytował... ;) Liczyłem że podczas produkcji takich "oczywistych błędów" nie popełniają.... i byłem w wielkim błędzie. Teraz mam nauczkę na przyszłość,  by wszystko sprawdzać.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
20-04-2021, 22:31
Ja również nie słyszę tego cykania ;-). Hammer zgrywasz się, czy serio coś słyszysz :-D?
hehehe no to teraz mamy pewność że dobrze podłączył wszystko, jak się już wszyscy wsłuchali w "cykanie" hehehe prima aprilis.....

PhantomLord

  • 420 / 2270
  • Zaawansowany użytkownik
20-04-2021, 22:32
hehehe no to teraz mamy pewność że dobrze podłączył wszystko, jak się już wszyscy wsłuchali w "cykanie" hehehe prima aprilis.....
:-D
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

PhantomLord

  • 420 / 2270
  • Zaawansowany użytkownik
09-05-2021, 20:31
Pewnie nikt inny na taką pierdołę nie zwrócił uwagi, ale...
Po włożeniu kasety do decka jest ona naciągana przez chwilowe przewinięcie do tyłu. Zwrócił ktoś uwagę, że licznik w tym momencie "idzie" do przodu :-D.
Deck potrafi wyświetlać znak "-" na liczniku, więc ciekawe dlaczego przy naciąganiu taśmy jest inaczej ;-).
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
09-05-2021, 23:13
Pewnie nikt inny na taką pierdołę nie zwrócił uwagi, ale...
Po włożeniu kasety do decka jest ona naciągana przez chwilowe przewinięcie do tyłu. Zwrócił ktoś uwagę, że licznik w tym momencie "idzie" do przodu :-D.
Deck potrafi wyświetlać znak "-" na liczniku, więc ciekawe dlaczego przy naciąganiu taśmy jest inaczej ;-).
Owszem to norma, cofa do tyłu kilka - kilka naście obrotów a liczy do przodu. Tak jest w BX-300, LX-5, ZX-9 to co sprawdziłem teraz, a w CR-7E jest inaczej przewija kilka obrotów do przodu i liczy do przodu :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

PhantomLord

  • 420 / 2270
  • Zaawansowany użytkownik
09-05-2021, 23:15
A widzisz, chyba się rozpędziłeś, bo LX-5 naciąga taśmę przewijając do przodu ;-). Przynajmniej mój.

Reasumując ciekawy numer :-D, głupie to, ale na serio ciekawi mnie dlaczego tak jest :-D.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
09-05-2021, 23:23
A widzisz, chyba się rozpędziłeś, bo LX-5 naciąga taśmę przewijając do przodu ;-). Przynajmniej mój.
Sprawdzam ponownie... tak źle napisałem hahahaha
BX-300 tylko robi taki numer.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2021, 23:26 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

PhantomLord

  • 420 / 2270
  • Zaawansowany użytkownik
29-11-2021, 10:25
Jakiś czas temu zauważyłem, że włączaniu BX-300E towarzyszy słyszalne "pyknięcie" z głośników. Tragedii nie było, więc specjalnie się tym nie przejmowałem, ale jak już miałem stację lutowniczą rozgrzaną z innym projektem to postanowiłem wymienić kondensator przeciwzakłóceniowy znajdujący się przy włączniku zasilania.

Jak widać oryginalny kondensator zaczął już przeciekać (a przynajmniej tak mi się wydaje...), a na pewno nie spełniał już swoje roli prawidłowo.
W oryginale był tam 10nF, natomiast ja wstawiłem 47nF - akurat takie miałem, bo parę miesięcy temu wymieniałem go w gramofonie, który strzelał przy włączaniu. Oczywiście kondensator w "klasie" (czy jak to nazwać) X2.

Robota na 5 minut, więc nie ma o czym pisać.
Do przemyśleń pozostawiam temat, że może warto zainwestować te 58 groszy i przy okazji wymieniać te kondensatory w naszych wiekowych już sprzętach ;). Nie mam pojęcia dlaczego, ale w wielu moich urządzeniach audio właśnie te kondensatory filtrujące "padały" - na pomiarach wychodziło wszystko super, ale jednak sprzęt przy włączaniu "strzelał/pykał" w głośniki.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz