Audiohobby.pl

ZRK M7020

JaKub92

  • 1822 / 5471
  • Ekspert
04-03-2023, 17:41
Dzięki :)

Tak, to jednak flagowy model ZRK. Swego czasu uważałem za takowy M 9010, ale ten jednak nie ma nagrywania na metalu - zastanawiałem się nawet, dlaczego nie, skoro starszy od niego 7020 już miał i doszedłem do wniosku, że widocznie stwierdzili, że nie opłaca się, bo kasety typu IV były wtedy naprawdę trudno dostępne, a nie każdego było stać nawet na chromówki. Ciekawe tylko, że w dwukasetowym 9201A jednak zrobili nagrywanie na metalu...

Co do tunera, to jak wiesz Wojtku, radia nie słucham wcale, ale owszem - do kompletu chyba sobie kiedyś upoluję ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5471
  • Ekspert
10-03-2023, 22:18
Ostatnio po kilku godzinach słuchania zaczął co chwila wybijać auto-stop, co jest częstą usterką w tym mechanizmie. Powodem jest sypiący się filc. Dociąłem kawałek nowego i podkleiłem na butaprenie, magnetofon od tego czasu odtworzył około 5 kaset i działa poprawnie, a auto-stop reaguje tylko na końcu taśmy zarówno przy odtwarzaniu jak i przewijaniu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9387 / 5824
  • Ekspert
11-03-2023, 08:43
Sądzę że długo nie działał przed tym jak go kupiłeś. I trochę sie zastał, mogą wychodzić małe problemy.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5471
  • Ekspert
23-03-2023, 23:42
Do tej pory już ładnie się rozbujał - pomęczyłem go troszkę i nie było więcej niespodzianek ;) Teraz w zasadzie pozostaje recap i kalibracja, żeby móc uznać go za w 100% sprawny :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

nano

  • 9079 / 4977
  • Ekspert
28-03-2023, 15:09
sypiacy sie filc...szok...  przyznam jeszcze nigdy nie milem takiego wypadku,,,szok

judasz94

  • 388 / 1097
  • Zaawansowany użytkownik
12-05-2023, 09:01
sypiacy sie filc...szok...  przyznam jeszcze nigdy nie milem takiego wypadku,,,szok

mi praktyczne co drugi polski magnetofon zrobił psikusa z filcem. Ale na szczęście są na to sposoby i jest to łatwa rzecz do wymiany. Tylko trzeba pamiętać o odtłuszczeniu bo często jest to ubrudzone olejami. Ludzie którzy nieumiejętnie smarowali mechanizmy w tych magnetofonach lali po układzie autostop który powinien pozostać suchy. To często powodowało dezintegrację filcu. Tak samo temperatura. Najlepszą opcją jest usunięcie do gołej blaszki i klejenie na świeżo . W blaszce często zdarzały się przetłoczenia (tarka na wylot) o które filc się pięknie zahacza.
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik