Audiohobby.pl

Onkyo TA-2630

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
02-12-2023, 21:34
Zrobiłem testy kasetami i zapis odczyt wyregulowany jak na foto, to tylko była mała korekta rzędu 10-15mv dosyć trudna i upierdliwa.
I to w sumie koniec opowieści, Kaseciak naprawdę dobrze gra, spodobał mi się ....
Foto 1 zapis
Foto 2 odczyt zapisu

Kaseta TDK D60

P.S.
Na płytce wskaźników wysterowania są miejsca pod podkówki, może kiedyś oglądne temat czy to ma sens.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2023, 21:40 wysłana przez Hammer »

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
03-12-2023, 16:10
P.S.
Na płytce wskaźników wysterowania są miejsca pod podkówki, może kiedyś oglądne temat czy to ma sens.

Niema sensu.  Masz obecnie wskaźniki na sztywno, miej do kręcenia. Większe szanse na dokładną kalibrację.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
03-12-2023, 16:20
Kalibracje na miernik robiłem, wspomagając się wirtualnym oscyloskopem.
Te sa dosyć równe, sprawdzałem to różnica jest dosłownie parę mv, niechby powiedzmy 2-4, dlatego pisałem że może....
Znowu nawet nowa albo w idealnym stanie kaseta do nagrywania testów ma większe odchyły po tylu latach chowania........
Artefakty sypią się powoli....

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
17-12-2023, 21:18
Pare dni użytkowania i co ? silnik wariuje i pokazuje w różnych pkt taśmy różne prędkości... no i wymiana na inny.
Test zapis odczyt ok już trzyma ładnie.
Przynajmniej klient nie powie że coś padło zaraz.....

Ciekawostka, że to zdarzyło mi się to już kolejny raz, kaseciak zrobiony i po paru dniach silnik kaput...... starość......
« Ostatnia zmiana: 17-12-2023, 21:22 wysłana przez Hammer »

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
18-12-2023, 17:20
Jakie są różnice? Biorąc pod uwagę, pomiar podstawowy robiłeś na środku taśmy. Przypuśćmy, że 3kHz na środku to ile na początku a ile na końcu? Czy wariuje od razu? Tam wewnątrz często siedzi "pomarańczek" lub elektrolit w stablizatorze.  Warto to sprawdzić i wymienić. Wiele już Mabuchów tak uratowalem i śmigają do dziś.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
18-12-2023, 19:01
Jakie są różnice? Biorąc pod uwagę, pomiar podstawowy robiłeś na środku taśmy. Przypuśćmy, że 3kHz na środku to ile na początku a ile na końcu? Czy wariuje od razu? Tam wewnątrz często siedzi "pomarańczek" lub elektrolit w stablizatorze.  Warto to sprawdzić i wymienić. Wiele już Mabuchów tak uratowalem i śmigają do dziś.

Różnica ok 20 sek na 30 min to sporo.
Zmieniłem silnik i sprawdziłem, różnica na taśmie testowej w 3 pkt na taśmie to zaledwie 2-3 hz teraz.

Stary silnik czeka na sprawdzenie, u mnie zazwyczaj z silnikami tak ze po wymianie nawet podkówki i konda nic nie pomagało, stabilizator do wymiany.

Poza tym na starym silniku był efekt drżenia, doskonale słyszalny na drugim utworze  4 pory roku w wydaniu Richtera, taka jedna częstotliwość aż uszy bolały mnie.
Więc coś mu było nie po drodze.
Teraz to skrzypce na tym Onkyo jak marzenie.