Audiohobby.pl

Fan Klub Audeze

Road To Nowhere

  • 1033 / 5886
  • Ekspert
08-12-2019, 13:25
To ja chyba mam tego o którym piszesz .Brzmienie chyba podobne tylko Caire ma więcej basu w basie :-)

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
08-12-2019, 13:25
Audeze LCD3 dawały moim zdaniem same z siebie to co z LCD2C trzeba wyciskać. A możliwe że i się tego nie wycisnie. Koniec końców chyba ta cena jednak jest usprawiedliwiona za LCD3 chcoiaż wolałbym zeby stały za jakieś 5500zł nowe  to nie mam pytań w ogóle wtedy.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5886
  • Ekspert
08-12-2019, 13:33
Zależy do czego podłączysz ,u mnie LCD3 z ciepłym OTL-em było za dużo cukru w cukrze ,lepiej
po całości wypadły LCD2c a jeszcze lepiej LCD-X .

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
08-12-2019, 13:44
Ja mam taki główny problem z nimi że jak ich słucham po PS500e to bas jest jak karton trochę, bez sięgnięcia w głąb, dużą objętość, faktury, zejście, ale brak takiego mięsa z głębi, wygarnięcia, buły. Ot bas taki o po prostu. Dla mnie ich największym popisem jest średnica. Doskonale też różnicują nagrania. Moja muzyka mi bardziej leżała na LCD3 chyba. Ale to jeszcze będę weryfikował. Może ja się za bardzo rozjuszyłem od Grado bo mi tak leży te granie dołu z serii PRO i już inaczej nie akceptuję a może to będzie kwestia przyzwyczajenia. To czas pokaże. Co do wzmacniacza mam Hedonica takiego zestrojonego na solidne wygarnianie z dołu, na razie innych nie przewiduję bo słuchałem paru wzmacniaczy i nie siadają do niego póki co, grały przy nim jak wiatrak - dmuchały dźwiękiem, nie osadzały go na solidnej podstawie. Po nowym roku we Wrocławiu chcę coś słuchać w mp3 może, zobaczymy co tam wyjdzie. Chcę zeby mi Grado PS2000e  sprowadzili, problem taki że we Wrocławiu to chyba żaden sklep nie da rady. Stellie porównać z LCD3 pewnie da radę.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5886
  • Ekspert
08-12-2019, 13:48
Pewnie skończysz tak jak ja (i nie tylko ja) z kilkoma parami słuchawek :-)

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
08-12-2019, 13:56
Na razie są 4 i żadnej nie mam ochoty się pozbywać :D DT150 trzymam jako zapas i za status legendy oraz sentyment, HD330 cenię za stosunek jakość cena i nie ma po co sie ich pozbywać. Audeze cenię za ogólną jakość, może po prostu zmienię na wyższy model jak się pojawi w dobrej cenie a te do żydka. PS500e to dla mnie słuchawki które już zdecydowałem że się z nimi nie rozstanę chyba że je pozamiata coś naprawdę. Dają mi specyficzne doznania w elektronice, takich małych słuchawek tak grających bas drugich chyba nie ma. Wciskają w fotel. A jakiegoś flagowca chcę bo flagowca musze mieć i tyle ;) Trzeba coś mieć z tego zycia :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Compton

  • 129 / 3339
  • Aktywny użytkownik
08-12-2019, 14:10
Alucard, będziesz u Kuropa we WRO, to poproś o odsłuch Ether Flow. mam je juz drugi raz, tym razem po upgrade do 1.1.
Dla mnie osobiście, to jest krok wyżej niż nawet LCD-3, mamy detal, powietrze, swobodę wbrzmień, barwę oraz dynamikę jak z dynamików (:)) i ten bas...

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
08-12-2019, 14:17
Wtedy jak słuchałem to jakoś niczym mi nie zaimponowały ale to była zwykła wersja. Nie zaimponowały też moze ze względu na to że wysiadły przy D8000 i Ultraosne Tribute 7. Dlatego jakoś w pamięci nic mi nie zostało z ich grania bo tamte potwory je zadusiły.  Ale poproszę. Chcę też te Pionki Master posłuchać w końcu, bo pastwa wsiądzie w samolot, przyleci do polski i mnie skopie po jajkach ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Compton

  • 129 / 3339
  • Aktywny użytkownik
08-12-2019, 14:23
Spoko, tylko nie słuchaj ich na żadnym Questyle CMA.., bo na nich MrSpeakers'y nie grają, nawet nie wiem dlaczego, ale dla mnie nie grają.
D8k niestety masakrują EF 1.1 , ale to zależy ile pieniążków chcesz przeznaczyć na słuchawki.
Tribute 7, jak wiesz nie znam, ale znajomy mi pisał, że z kolei u niego pogoniły Ultrasone 15 i LCD-3, tak że coś w tym jest :)

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
08-12-2019, 14:33
O D8000 już pisałem do Patryka z Warszawy, w sensie o cenę. Zjechał tyle że powiedzmy byłbym w stanie to zapłacić. Limit był taki do 10 000 teraz ale wszystko to co jest lekko powyżej po zrabatowaniu, powiedzmy że gdzieś tam mogę przymknąć oko i dołożyć ;) Te środki już niby są ale na razie to odsłuchy bo nie chcę wtopić z wyborem tych ostatecznych słuchawek. W razie czego można jeszcze pogonić te Classic i dołożyć do tamtych docelowych, tu nie powinno być problemu akurat z tym. Tylko dlatego je kupiłem w sumie, na jakiś czas do zabawy. Ostatnio było parę sztuk gdzieś to żadna się nie utrzymała dłużej niż dwa tygodnie. W tej cenie w jakiej jestem w stanie je puścić bo dostałem sam dobrą, to pieniądze szybko wrócą do kieszeni. Pisałem jeszcze do Q21 o PS2000 i bardzo ładną cenę  zrobili, taką na 4 cyferki także super ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
08-12-2019, 14:34
Tribute 7 jakbym miał pędzić teraz u mnie, pewnie sam bym wolał od LCD3. U15 nie znam ale wersja Veritas może być sensowna.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5883
  • Ekspert
08-12-2019, 15:01
@Alucard, takiego basu jak z Grado to na Audeze nie będziesz miał. To jest jak ołowiana kula porównana do poduszki. Bas z planarów ma dużą masę, powierzchnię, idzie jak tsunami, ale nie będzie wrażenia takiej skumulowanej energii w małej objętości jak w Grado. Jak chcesz mieć bas z Grado, ale z większą masą ogólnie i szybki jak impuls neutronowy, tyle że wciąż zwarty, to nic mi poza Ultrsone Edition/Tribute 7 do głowy nie przychodzi.
 
Najbliżej do Grado z Audeze mają LCD-XC. Bardzo lubiłem starą wersję, tą mniej skuteczną. Była równiejsza, bardziej spójna i soczysta w dźwięku. Tyle że żłopała prąd amperami. To były jedyne słuchawki, które potrafiły podgrzać mój wzmacniacz. No ale jak potek dochodził czasem do godziny 14-tej przy 22 omach impedancji, to się tam przez kabel słuchawkowy bogato przelewało. ;) Nota bene, jak założyć grille + osłony z gąbki pod spód, to wyjdą Ci z tych słuchawek LCD-X. Mnie jakoś granie otwarte tego przetwornika nie porwało, chyba jednak powstał z myślą o obudowie zamkniętej.

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
08-12-2019, 15:03
@Alucard, takiego basu jak z Grado to na Audeze nie będziesz miał. To jest jak ołowiana kula porównana do poduszki. Bas z planarów ma dużą masę, powierzchnię, idzie jak tsunami, ale nie będzie wrażenia takiej skumulowanej energii w małej objętości jak w Grado.
+

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
08-12-2019, 15:10
Pomijając Tribute 7 i U 9, to które Edition to by miały być? Unlimited 5 ?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
08-12-2019, 15:16
A Stellie?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.