Audiohobby.pl

KSS210/213 w ONKYO za DLBA2Z, SPU3011, SPU3013, SONY KSS270-272

tomek05

  • 176 / 1619
  • Aktywny użytkownik
01-11-2019, 12:25
 Cześć

KSS210 za SPU3011 w Onkyo DX-6850. Udało się. Po wielu trudach DZIAŁA!!!! I to z silnikiem liniowym. Wersja rozwojowa (czytaj prototypowa) ruszyła. Muszę jeszcze popracować nad oporami, ale to pikuś.
To działa, jest wykonalne.

Na razie dwie fotki z testów, i filmik dla niedowiarków :-) Docelowo będzie na oryginalnej taśmie. Złączki już zakupiłem. PCB też zaprojektowane. Chwilowo do testów kabelki ze starego soniacza ale to one najbardziej dają w dupę, za sztywne a motor liniowy nie ma tyle siły żeby je upchać.
 Prawdopodobnie będę w stanie przerobić każdy CD z laserami jak w temacie. Niestety nie jest to tania impreza, sam KSS210 wiadomo ile kosztuje. Potrzeba dokonać sporo przeróbek mechanicznych, temat opiera się o dorobienie paru detali na CNC. Wymagana mega precyzja rzędu setek milimetra. Silnik liniowy musi pracować bez oporów. Trochę kombinacji jest przy mechanizmie, a dokładniej przy chassis.
Tak czy inaczej na razie gra bezbłędnie. Czyta wszystkie płyty oprócz chodnikowych. Teraz będę robił testy na zmodyfikowanych elementach napędu pic up'a.

Cała idea polega na tym aby prawie każdy mógł w przyszłości wymienić samodzielnie laser (KSS210)
Pierwsza przeróbka niestety musi być zrobiona przeze mnie. Myślałem o takim kicie, ale ogół nie da rady tego zrobić samemu. Trzeba mieć dostęp do paru maszyn CNC.

&t=41s

Arielo535

  • 1 / 1281
  • Nowy użytkownik
25-09-2020, 00:00
Panie Tomku świetna robota.
Wysłałem Panu wiadomość prywatna, proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam :)

games1977

  • 1 / 1173
  • Nowy użytkownik
10-01-2021, 14:40
Hej.Ja również napisałem wiadomość prywatną

willou

  • 1 / 1164
  • Nowy użytkownik
19-01-2021, 21:48
Dzień dobry,
Jestem Francuzem, używam tłumaczenia Google.

Mam tego odtwarzacza Onkyo, Laser jest uszkodzony. Kupiłem blok laserowy KSS-210a, tak jak ty.

Czy byłeś w stanie posunąć się naprzód w swoim projekcie? jaką cenę oferujecie za dostarczenie schematu konwersji lub za dostarczenie modułu konwersji? oczywiście w prywatnej wiadomości

Dziękuję bardzo