Audiohobby.pl

ODSLUCHY W POZNANIU I OKOLICY

lancaster

  • Gość
14-09-2008, 10:15
Jak zwykle nie roblem fotek, na dodatek sie spźnilem....więc PS5.1 sluchalem "wyczynowo" :)
JMLab+Ice Power.....pierwsze skojarzenie - elektrostat.  Dźwek pod względem ilości informacji pojawiajacej sie w pomieszczeniu jak dla mnie kosil.....w tym wszytskim ladnie odnalazl sie wokal - z naturalną naturalną barwa(Terry Evans).
Jako ze sluchalem dosc ktotko tej konfiguracji nei jestem pewien czy nie byla zbyt "wyczynowa"....w kazdym razie krótka probka ukazala rasowe, audiofilskie brzmienie....czasami jednak zbyt lekkie(w koncu to przypalony fajkami i whisky blues :))

JMLab+WTL.....no i tu w bluesowym repertuarze ktory akurat słuzyl do porównań nie wiem czy na dluższa mete nie podobałoby mi się bardziej. Dxwiek bezproblemowo rownie dynamiczny(500W vs 12W), ale też nieco mneij ofensywny z wiekszym wypelnieniem dolnego skraju pasma - kwestia balansu tonalnego wzmacniacza jak sie wydaję....a WTL jest moim zdnaiem dośc  "świetliście" grajacym piecem.
Żałuję ze krecila sie tylko ta jedna plyta, bo ciezko bylo ocenic szybkosć wzmacniaczy wzgledem siebie(rockowy, lub jakiś pojechany jazzowy repertuar by się pryzdal).

Wniosek jaki przyszedl mi do glowy z tego porownania to bardzo senswną rzeczą jest ołączyc IcePower ze spokojniej grającymi kolumnami....i tak tez wlasciciel IP ma zestawione(Dynaudio 52SE) - odsluch juz wstepnie umówiony ;)

Kolejna rzecza bylo porownanie DAC Benchmark z Cyrus+PSX.....no i tu równiez ciekawe spostrzezenia....
Ice Power - dxwiek z Cyrusa byl swietny od strony technicznej.....rozciągniecie i kontrola pasma znakomita nawet powiem....ale....no wlasnie....po przepięciu na Benchmarka ten zagral....cieplej - z wiekszym wypelnieniem średnicy, choc skraje pasma i swoboda dla Cyrusa jak dla mnie.
Przyznam ze bylem mocno zdziwiny gdyż znam Benchmark i uwazam go za znakomity DAC w swojej katgorii cenowej ze wzgledu wlasnie na kontrolę/naturalność/liniowość a jezeli mialym sie do czegos przyczepić to wasnie do tego że na niektorych innych urzadzeniach średnica jest cieplejsza(co w przypadku nie kazdego toru musi dawać pożadane efekty)....dlugo nie czekalem i poprosilem o przepięcie DACów na WTL-a.
....no i częsciowo sprawa wrocila do "normy", tzn bas z Benchmarka zrobił się krótszy i stracil tą odrobinę "luzu" jaka bylo slychac w konfiguracji z IcePower ale średnica pozostala na tle Cyrusa taka jak zostala - czyli cieplejsza.
Natomiast Cyrus w obu konfiguracjach zagrał bardzo podobnie - widac stopien wejsciowy wzmacniacza robi na nim mniejsze wrażenie. I objawilo się to w obu wypadkach większa niz w Benchmarku swoboda przekazu (wrazenie jeszcze lepszego rozciagniecia pasma, ale tez kosztem lekkiego względem Benchmarka schlodzenia przekazu).

Potem jeszcze tak ja Gustaw pisze słuchalismy monitorkow....i na koniec hicior imprezy moim skromnym zdaniem.....czyli gratka dla melomana - Flo Foster Jenkins w swoich niezapomnianych ariach :)
....jej nagrania chcąc nie chcąc dają tyle radochy sluchaczowi że sprzęt staje sie zupelnie nieistotnym dodatkiem do jej geniuszu....a moze ona faktycznie znakomicie śpiewała tylko je wokal obnaza wady toru  ;)




\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5421
  • Użytkownik
14-09-2008, 12:00
>> lancaster, 2008-09-14 10:15:31
Potem jeszcze tak ja Gustaw pisze słuchalismy monitorkow....i na koniec hicior imprezy moim skromnym zdaniem.....czyli gratka dla melomana - Flo Foster Jenkins w swoich niezapomnianych ariach :)
....jej nagrania chcąc nie chcąc dają tyle radochy sluchaczowi że sprzęt staje sie zupelnie nieistotnym dodatkiem do jej geniuszu....a moze ona faktycznie znakomicie śpiewała tylko je wokal obnaza wady toru ;)

Jeszcze "mam w uszach" aksamitny głos Flo Foster Jenkins. :-)
To obowiązkowa pozycje każdego wystawcy Audio Show. Zainteresowanie publiczności gwarantowane.
Uwaga:Jenkins trzeba konieczni słuchać z zachowaniem pełnej, audiofilsko-nabożnej, "atmosfery". :)

Bacek

  • 2366 / 5891
  • Ekspert
14-09-2008, 14:03
A co konkretnie z repertuartu pani Florence, coś takiego?

http://www.counterpoint-music.com/raclips/ffj1.ram
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5891
  • Ekspert
14-09-2008, 14:03
Jeżeli tak to faktycznie pozycja obowiązkowa :)
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

iwok

  • 169 / 5894
  • Aktywny użytkownik
14-09-2008, 20:19
Fajnie jest porównać swoje wrażenia z wrażaniami osłuchanych kolegów, przy okazji pogadać o tym i owym i poznać trochę nowego sprzętu.  Dzięki za miłą atmosferę, a gospodarzom za gościnę.
Mam nadzieję na powtórkę w przyszłości.

Salonpoznan

  • 47 / 5835
  • Użytkownik
15-09-2008, 14:50
Tak, Flo Foster Jenkins jest bezdyskusyjnie namber łan. Jestem ciekaw czy w ogóle istnieje jakiś sprzet oddający pełnię jej kunsztu. Nie wspominając o Thomasie Burnsie - barytonie towarzyszącym Flo. Ta energia, to zaangażowanie, ta barwa, ta przepona, itd. Te emocje, głównie gdy śpiewa o Margaricie. Tyle jesli chodzi o gwiazdy sobotniego wieczoru.
Teraz trochę o dodatkach.
Choć szanuję PS 5.1 (w wartościach bezwzględnych ma się rozumieć), są dla mnie, jak pamiętam, syczące na górze. Gitary elektryczne (MetallicA i Mortification) brzmiały dla mnie matowo (dla porównania w Akumaszynach były zbyt wyraziste).
Ice - Power. Fajne maszynki. Były z nimi słuchane PS 5.1, Akumaszyny i monitorki Studio 16Hz. W tych zestawach nie sprawdziły się Antykable (bas stał się kanciaty i betonowy) natomiast po podpięciu Kimbera 4 TC bas znormalniał.  

Kamil
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

piotrmos

  • 21 / 5898
  • Użytkownik
15-09-2008, 15:17
Z nowości - pojawiły się inne ciastka. Tym razem pod kolor paczek Lancastera. :) No i woda cytrynowa zamiast kawy - niskosłodzona.

Biegająca po łące  z bukietem kwiatów  Flo i konający w wychodku Thomas wykosili zdecydowanie.

Dzwiękowo o klasę wyżej niż w zeszłym tygodniu. W końcu obudziły się Akumaszyny - jednak paczki muszą mieć sporo powietrza wokół, a nie stać pościskane obok siebie :) Dzwiękowym no1. były wg mnie właśnie one + IcePower + Benchmark. Na Cyrusie było mniej hmm.. flow, choć technicznie dzwięk bez zarzutów.  PS 5.1 akurat słuchałem najmniej, ale dało się usłyszeć sporą przezroczystość paczek.

Salonpoznan

  • 47 / 5835
  • Użytkownik
15-09-2008, 15:56
Witam,

Dla mnie takie popołudnia jak sobotnie, mają dużą wartość. Mogliśmy posłuchać sprzętu w różnych konfiguracjach i opinii różnych osłuchanych osób, przy czym w zależności od konfiguracji zawsze znalazł się ktoś kto mógł być obiektywny (przy własnym sprzęcie mamy mimo woli jednak zrozumiałe tendencje). Co do mojego zdania to dla mnie PS były jednak zbyt zimne. Punkt ciężkości przesunięty trochę w dół pasma w porównaniu do naszych kolumn spowodował że brakowało mi ciepłego brzmienia powodującego że muzyka klasyczna czy muzyka np. gospel albo rozrywkowa (w znaczeniu że nie jest to ostry rock) była barwniejsza, natomiast przy ostrym rocku, różnych rodzajach metalu gdzie gitary jadą ostro środkiem, tam gdzie nasze sie gubiły, PS grały poprawnie. Po początkowej różnicy zdań co do porównania naszych kolumn z PS doszliśmy do porozumienia że na różnych gatunkach muzyki sprawdzają się albo jedne albo drugie. Jeśli chodzi o dalszą część odsłuchu, to klasa D była dla mnie raczej ciekawostką niż czymś na co warto zwrócić uwagę przy słuchaniu muzyki. Do soboty. IC Powery zagrały zdumiewająco poprawnie. Zmieniłem zdanie n/t klasy D (choć może to odosobniony przypadek-zobaczymy)

Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

Salonpoznan

  • 47 / 5835
  • Użytkownik
15-09-2008, 17:07
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

konto_usuniete

  • 56 / 5421
  • Użytkownik
17-09-2008, 20:43
Jakieś plany na ten tydzień czy przerwa na regenerację psychiki po odsłuchach Pani Flo Foster Jenkins ?

iwok

  • 169 / 5894
  • Aktywny użytkownik
17-09-2008, 21:24
Zamówiłem srebrne IC, ale chyba nie dotrą na ten weekend...

piotrmos

  • 21 / 5898
  • Użytkownik
17-09-2008, 21:26
Jakie?

lancaster

  • Gość
17-09-2008, 21:43



Panowie z tego co wiem to ten weekend nam wypada niestety....na kolejny jestesmy umówieni(bardziej niz wstępnie) z Krzysztofem i w salonie będa gościć jego odgrody na Focalach

Iwo, jak chcesz to podjadę do Ciebie i przywieziemy 52SE....chociaz z ostatnich dośc burzliwych odsluchów mam wniosek, ze nie ma co przesadzac z ilościa sprzetu na raz :) 2 przetworniki + 2CD, 3 wzmaki, 3 pary olumn i do tego 3 komplety dobrych kabli głośnikowych to nadmiar szczescia jak na 4-5 godzin odsłuchu.

Proponuje konkurs na najbardziej pojechaną plytę :)
Flo cięzko bedzie przeskoczyc, ale wszelkie nowosci mie woidziane :)



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5421
  • Użytkownik
17-09-2008, 21:52
>> lancaster, 2008-09-17 21:43:24
Proponuje konkurs na najbardziej pojechaną plytę :)
Flo cięzko bedzie przeskoczyc, ale wszelkie nowosci mie woidziane :)

Oj.... Krzysztof ma jeszcze w odwodzie płytę z realistyczną symulacją uszkodzenia sprzętu ale chyba ta płyta powinna startować w innej "kategorii wagowej" niż Jenkins :-)